П’ять місяців пройшло з моменту появи лінійки процесорів intel tiger lake-h (45) 11-го покоління. Тепер починають з’являтися відомості про готуються їм на зміну чіпів alder lake-p (h45). Вони працюватимуть на гібридній архітектурі з ядрами golden cove і gracemont. Загальна кількість ядер буде досягати 14.

Витік даних з бенчмарка ashes of the singularity показує, що чіп core i9-12900h буде володіти 20 потоками команд. Неправильно вказується кількість ядер також в 20, оскільки економічні ядра gracemont не підтримують багатопоточність. Цей процесор володіє шістьма високопродуктивними ядрами і вісьмома економічними.

У тестах обсяг пам’яті становить 16 гб, але частоти процесора і пам’яті не вказані. В результаті незрозуміло, працював він з ddr5 або ddr4.

Імовірно, нові процесори для ноутбуків будуть представлені в першому кварталі наступного року разом з відеокартами arc alchemist. У першому витоку інформації про alder lake-p фігурувала також мобільна відеокарта geforce rtx 3080. Приблизно в той же час очікується поява версії super цієї карти.

Даний процесор буде не самим швидкісним в новій лінійці intel. Очікується випуск alder lake-s з tdp до 55 вт з 16 ядрами (8 golden cove і 8 gracemont).

Джерело: videocardz