Які бувають фени і як в них розбиратися?

Сьогодні феном користуються чоловіки і жінки, діти та люди старшого віку. Практично кожна людина або сім’я має фен, так як він економить нам масу часу під час приведення свого зовнішнього вигляду в порядок. Ми настільки звикаємо до свого жаркого помічникові, що навіть їдучи в гості, беремо його з собою. Тому, коли настає момент покупки нового фена, ми розуміємо, що до вибору потрібно підійти відповідально, і купити фен, з такими ж характеристиками, які нас влаштовували в нашому фені. Отже, спробуємо розібратися, які бувають фени.

Види фенів

Фени діляться на три класи, і бувають побутовими і професійними і напівпрофесійними. Побутові і напівпрофесійні фени, як правило, використовуються в побуті, в домашніх умовах, а професійні застосовують у своїй роботі майстри-професіонали під час укладання волосся.

Існує три види фенів: концентратори, дифузори і стайлери.

Концентратори мають одну щілиноподібну насадку, яка направляє весь гаряче повітря на пасмо волосся, в слідстві чого, волосся можуть бути пересушеними. Такі фени компактні і можуть вміститися в дамську сумочку.

Фен-концентратор

Стайлери призначені для укладання волосся. Їх ще називають фен-щітка, так як основна насадка — це щітка для волосся. Для сушіння волосся такі фени підходять погано, а ось укладати волосся з допомогою додаткових насадок: для накручування, випрямлення і збільшення об’єму волосся, професійно вдається майстрам-перукарям в салоні.

фен щетка

Дифузор — використовується для сушіння волосся. Подібного роду насадки є у багатьох фенах. За допомогою такої насадки вдається м’яко і дбайливо висушити волосся і додати їм додатковий об’єм. В дифузорі є пальчики, через які гаряче повітря розсіюється по вашій голові.

Фен-диффузор

Фени-дифузори і фени концентратори, в основному мають форму пістолета, а фени-щітки бувають циліндричної форми.

Пістолет

Працювати з феном, ручка якого розташована під кутом набагато зручніше. Ручки бувають складними, в цьому випадку загальна вага фена стає менш помітним. Професіонали вибирають для себе фени у формі пістолета.

Циліндр

Легка вага — переваги такого вигляд фенів. Як правило, ними користуються молоді перукарі, які тільки вчаться робити укладки.

Компактні фени

Такі фени ми теж бачимо в магазинах: вони мають складну форму і відмінно виручають під час відряджень, займаючи менше місця в нашому валізі.

Додаткові функції

Фени відрізняються один від одного додатковими функціями. Вибір залежить від того, для якої мети ви купуєте фен. Іноді «всілякі дрібниці» можуть перетворити фен у багатофункціональний прилад, які найчастіше виявляються незатребуваними. Тим не менш, корисно про них дізнатися.

Знімний повітряний фільтр довше зберігає фен у робочому стані. Виробники прагнуть зробити технічні пристрої все більш безпечними. У свою чергу, нам потрібно час від часу чистити фільтр з допомогою струменя води або м’якої щіточки.

Фрикційні накладки — це дуже корисний винахід. Сподобається без винятку багатьом жінкам, так як їм часто буває потрібно під час сушіння і укладання відокремити пасма одну від одної, при цьому руки виявляються зайняті волоссям, і фен необхідно куди-небудь покласти. Саме фрикційні накладки зроблять роботу фену в такі моменти безпечної — ваш телефон не буде підстрибувати і гарантовано не сповзе зі столу на підлогу.

Датчик контролю вологості визначає температуру повітряного потоку і рівень вологості волосся. У міру їх висихання швидкість повітряного потоку знижується автоматично, про що свідчить індикатор. Якщо на індикаторі горить жовтогарячий колір, ваші волосся ще мокрі і повітряний потік має більшу швидкість. Зелений колір на індикаторі нам сигналить про те, що волосся практично висохли, і потік повітря стає щадним. Помаранчевий колір індикатора говорить про те, що виробляються виміри.

Сенсорна система автоматичного відключення відключає наш фен від харчування, коли ми його опускаємо на стіл, і включає, як тільки ми піднімаємо фен з поверхні. Зручна функція, дуже сподобається тим, у кого копиця волосся на голові, і сушка з укладанням займає багато часу.

Вбудована озонова лампа або іонізатор повітря не просто сушать і укладають волосся, вони ще й лікують. Порівняно із звичайними фенами, швидкість нагріву у таких фенів досягається значно швидше, володіють антистатичними властивостями, сприяють оздоровленню та зволоженню волосся.

Технічні параметри

Ви напевно знаєте, що після гарячого повітря корисно волосся обдати холодним повітрям для того, щоб лусочки волосся закріпилися, і зачіска збереглася довше. Перемикач потоків повітря — кнопка, в деяких моделях, буває не відразу спрацьовує. Потрібно переконатися, що потоку холодного повітря після перемикання довго не доведеться.

Легкі і важкі фени мають різну вагу за рахунок товстої і тонкої обмотки двигуна. Легковагі фени швидше виходять з ладу, тому їх обмотка швидше плавиться від високих температур. Вони менш довговічні, тому при виборі на це потрібно звернути увагу.

Зайвий шум двигуна при включенні свідчить про те, що при виробництві заощадили на якості. При поломці слід звернутися в сервісний центр. Купуючи телефон, обов’язково перевірте, наскільки голосно шумить його двигун.

Довжина шнура повинна бути 2,5 — 3 метри. Якщо вам попався фен, у якого шнур дуже короткий, менше 2 метрів, то з таким феном ви будете відчувати незручності. Шнур повинен бути гнучким і еластичним. Обов’язково потрібно перевірити місце з’єднання шнура з феном. Шнур повинен вільно обертатися, не переламываясь, з гарною ізоляцією.

Матеріал, з якого виготовлений корпус фена повинен бути жаростійким і міцним пластиком. Зовні це визначити дуже важко, тому потрібно довіряти перевіреним і давно працюють на ринку брендів.

Потужність фенів

Це самий цікавий момент, на який хтось взагалі не звертає уваги, інші навпаки, надають цьому надто велике значення. Оптимальною потужністю для використання фену в домашніх умовах вважається потужність 1200-1600 Вт. Професіонали набувають фени з потужністю понад 2100 Вт. Фен з потужністю менше 1200 Вт підходить для сушіння волосся.

Вартість фена

Залежно від вибраних параметрів і технічних характеристик, буде визначатися вартість фена. Середня вартість, за якою можна придбати рядовий, добре працює та виконує своє основне призначення інструмент краси, може коштувати в межах 1500-2000 рублів. Орієнтуватися доводиться на власні пристрасті, ім’я виробника, додаткові функції.

Почуття безпеки, яке виникає у кожного споживача побутової техніки можуть задовольнити перевірені виробники, з хорошими рекомендаціями та відгуками покупців. Обирайте найкраще і вдалої вам покупки!

Кілька цінних порад про те, як вибрати фен:

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи