Як вибрати зручні місця в літаку?


Місця в літаку бувають першого класу, бізнес-класу та економ класу. Вони відрізняються один від одного ступенем комфорту при здійсненні польоту.пропоную купити квитки на поїзд через інтернет

Так на найвищий рівень комфорту можуть розраховувати пасажири першого класу, їх чекає особливе обслуговування, різноманітне меню пропонованих страв і напоїв. Вони також мають право на обслуговування у залі першого класу в аеропорту перед вильотом, на безкоштовні легкі закуски, безалкогольні та алкогольні напої. Пасажири бізнес класу також отримують значно більш високий рівень обслуговування, ніж пасажири економ класу. Деякими авіакомпаніями передбачено безкоштовне обслуговування в VIP-залі аеропорту пасажирам першого та/або бізнес класу. У даної категорії пасажирів є й інші переваги перед іншими: окрема стійка реєстрації, право першої черги при посадці і при виході з літака, збільшена норма провозу багажу.

Крім відмінностей у рівні обслуговування, пасажири першого і бізнес-класу також насолоджуються більш комфортабельними і широкими сидіннями, збільшеною відстанню між кріслами, меншою кількістю людей в салоні, різноманітним меню і безкоштовними спиртними напоями на вибір.

Варто переплачувати за місця в бізнес-класі?

Якщо Вас чекає довгий переліт і фінанси дозволяють, то варто придбати квиток бізнес-класу. Тільки уявіть, як можуть втомитися ноги під час 10-годинного перельоту, а комфортабельне крісло в салоні першого або бізнес класу допоможе Вам відчувати себе краще після закінчення польоту.

Крім того, летіти першим або бізнес-класом зручніше, якщо Ви віддаєте перевагу не стояти в загальній черзі та бажаєте скористатися збільшеною нормою провезення багажу і ручної поклажі.

Які місця в літаку краще?

Зазвичай місця на початку літака більш комфортабельні, там менше трясе і хитає, не товпляться люди біля входу в туалет, більш спокійно в цілому (саме тому в літаках, де є салони першого та/або бізнес класу, вони розташовуються як раз на початку літака). Однак для любителів дивитися у вікно під час польоту перші місця не дуже підходять, так як крила можуть загороджувати огляд.

Яке місце краще вибрати, біля проходу або біля вікна? Якщо Ви дійсно любите дивитися у вікно і летите в денний час при хорошій видимості, то вибирайте місце біля вікна. Якщо ні, а також якщо Вам чекає довгий переліт, то краще віддати перевагу місця біля проходу, так як Ви завжди зможете встати, розім’ятися, дістати понадобившуюся річ з багажної полиці, сходити в туалет, не турбуючи при цьому своїх сусідів.

Як стати володарем самого зручного місця в літаку.

Чи знаєте Ви, що іноді при покупці двох квитків Ви можете стати володарем трьох місць? Коли подорожуєте з членом сім’ї, другом або подругою, просто забронюйте одне місце біля вікна, інше – в проході. Звичайно, мало хто хоче зайняти не надто зручне середнє місце, таким чином, місце між вами залишається вільним. Якщо ж хтось сідає між вами, то з ним завжди можна помінятися місцями.

Як отримати хороші місця в літаку?

При придбанні місця в салоні першого або бізнес класу, можна не турбуватися про ступінь комфортності, там всі місця гарні. Проте в економ класі зручність вашого місця безпосередньо залежить від його розташування в салоні (на початку, середині або хвості салону). Приклавши невеликі зусилля, часто можна забезпечити собі більший комфорт при перельоті.

План дій

Уточніть модель літака і розташування місць у ньому заздалегідь
Забронюйте місця заздалегідь
Не нехтуйте онлайн-реєстрацією на рейс
Приїжджайте на реєстрацію раніше
Подорожуйте в дні найменшого трафіку
Використовуйте «неофіційні способи» отримати краще місце
1. Уточніть модель літака і розташування місць у ньому заздалегідь

Перед купівлею квитка або перед вильотом уточніть тип літака, на якому відбувається рейс, ознайомтеся з його схемою. У різних авіакомпаній літаки розрізняються за ступенем комфортабельності салонів. Подивитися схему салону конкретного літака конкретної авіакомпанії можна на таких сайтах як www.SeatGuru.com, www.SeatExpert.com. На схемах, представлених на даних сайтах, найбільш незручні місця в салоні позначені червоним кольором, а самі комфортабельні – зеленим.

Вважається, що найзручніші місця в салоні економ класу знаходяться відразу за бізнес класом. Перед ними немає сидінь, значить, ніхто не буде відкидати спинку крісла на Вас, більше місця для ніг, їжу і напої, газети, пледи і подушки Ви отримаєте першим. Ці місця особливо зручні для пасажирів з маленькими дітьми, так як до стінки можна прикріпити люльку для немовляти, є куди поставити дитяче крісло. Однак мінуси в цих місць також є: оскільки столики кріпляться до підлокітникам, то підлокітники не піднімаються, отже, не можна покласти сплячу дитину собі на коліна або перетворити крісла в диван. Плюс, звичайно на передні ряди садять пасажирів з дітьми, так що якщо Ви хочете відпочити або, навпаки, попрацювати, то ці місця можуть виявитися для Вас занадто гучними.

На другому місці за популярністю у досвідчених мандрівників – місця у аварійних виходів, так як пасажири, що сидять на цих місцях, мають на 15 см більше простору для ніг. Проте є і свої незручності. Зокрема, не можна покласти на підлогу ручну поклажу, а в деяких літаках спинки крісел на цих місцях не відкидаються, що вкрай незручно при тривалих перельотах. Згідно з правилами, на ці місця садять тільки великих дорослих людей. Тим не менше, завжди можна постаратися переконати співробітника аеропорту посадити Вас на ці місця за допомогою чарівності.

Сидячи в середині салону, більшу частину польоту Ви будете заблоковані» візками з напоями, їжею або пропонованими товарами «duty-free».

Вважається, що найбільш невдалі місця в літаку розташовуються в хвості, так як в силу геометрії літака крісла трохи вже, вибір їжі, газет і напоїв мінімальний («що залишилося»), сильніше відчувається тряска, постійна чергу біля туалету, поруч з яким Ви сидите. Але є і плюс – місця в хвості вважаються найбезпечнішими в літаку.

2. Забронюйте місця заздалегідь

Бронюючи квитки заздалегідь, можна вибрати місця в літаку ще до реєстрації. При здійсненні польоту великою компанією це особливо зручно: навряд чи всім вам знайдуться місця поруч при звичайній реєстрації на рейс. А якщо ви замовляєте квитки на велику компанію в «Авіатури», то авіаквитки за спеціальним груповому тарифу обійдуться дешевше, а місця будуть розташовані поряд один з одним.

Практично всі авіакомпанії (крім бюджетних, які будь-які послуги надають платно), дозволяють безкоштовно бронювати місця в літаку при покупці авіаквитків через інтернет або в офісі авіакомпанії.

Крім місця, Ви також можете вибрати з різних варіантів обід: практично всі авіакомпанії крім стандартного обіду пропонують на вибір вегетаріанську, мусульманську, діабетичну, кошерну, низькокалорійну їжу і т. д., а так само варіанти дитячого харчування.

3. Не нехтуйте онлайн-реєстрацією на рейс

Багато авіакомпанії (наприклад, Аерофлот) стали пропонувати за 24 години до рейсу пройти онлайн-реєстрацію з можливістю вибору місця. Зареєструватися можна у спеціальних кіосків в аеропорту, заощадивши тим самим час. Але такий варіант підходить тільки тим, хто подорожує без нічого без багажу, без маленьких дітей, домашніх тварин. Крім того, є авіакомпанії, які не дозволяють заздалегідь бронювати місця у аварійних виходів (які вважаються найбільш комфортабельними), наприклад Air Berlin і Delta, залишаючи їх для великих і високих пасажирів.

4. Приїжджайте на реєстрацію раніше

Не забудьте про самий перевірений спосіб отримати бажане місце в літаку – приїхати на реєстрацію заздалегідь. Будьте привітні, не соромтеся попросити певне місце і ряд, співробітники аеропорту постараються врахувати Ваші побажання. Шанси отримати потрібне місце набагато вищий у тих, хто виявляється першим у черзі, проте навіть якщо Ви не потрапили в число перших пасажирів, все одно спробуйте попросити бажане місце – може і пощастити.

Подорожуючи поодинці, можна обрати і іншу тактику – приїхати до самого кінця реєстрації. При певній частці везіння, Вам можуть дати навіть місце в бізнес класі, однак, якщо не пощастить, доведеться задовольнятися місцем, від якого відмовилися всі інші. А деякі нічого не просять, і їм дістаються самі незручні місця.

Дана стратегія має сенс лише для недовгих перельотів, якщо ж Вам належить трансатлантичний переліт, намагайтеся бронювати місця ще при покупці квитка.

5. Подорожуйте в дні найменшого трафіку

Якщо є така можливість, намагайтеся здійснювати перельоти в «непопулярні» дні і час доби. Традиційно найбільш навантажені дні тижня – це п’ятниця, субота і неділя, причому самі заповнені (і найдорожчі) рейси – вечірні і ранкові. На «буденних» рейсах зазвичай буває остаточно вільних місць, найчастіше можна зайняти вільний ряд і поспати.

6. Використовуйте «неофіційні способи» отримати краще місце

Використовуйте особиста чарівність, щоб розташувати до себе співробітників авіакомпанії. Посміхніться, скажіть пару добрих слів, просто поставтеся до них по-людськи, і вони відплатять вам тим же.

Якщо не зовсім не пощастило з місцем, озирніться в салоні літака, можливо, є вільні крісла. При наявності вільних більш зручних місць попросіть стюардесу Вас пересадити, зазвичай вони йдуть назустріч.