Як вибрати витяжку для кухні

Кухня без витяжки — це сумне видовище. Чи знаєте ви, що кіптява, яка виділяється під час приготуванні їжі, осідає не тільки на всіх кухонних і меблевих поверхнях, але і згубно впливає на наше здоров’я. А запах просочує все навкруги, навіть закриті двері не врятують. Висновок банальний: будь-якої сучасної кухні потрібна сучасна витяжка. І якщо у вас на кухні ще немає кухонної витяжки, саме час прочитати цю статтю, і дізнатися всі підводні камені.

Головне завдання цього важливого для кухні приладу — уберегти поверхні: стеля, меблі, техніку від осідають на них жиру і кіптяви. Очищати повітря від неприємних запахів, часто виникають в процесі приготування їжі, також входить до її повноважень.

Одночасно, витяжка висвітлює кухонний робочий стіл.

Зрозуміло, сучасні витяжки виглядають досить стильно і привабливо, тому, цілком можуть стати відмінним елементом декору на вашій кухні. Вообщем, прилад один, а плюсів і переваг багато.

Фільтр — це серце будь-якої витяжки

Фільтри в сучасних витяжках бувають двох типів: вугільні і жіроулавлівающие.

фильтр вытяжки

Жіроулавлівающие фільтри бувають одноразового застосування, які необхідно міняти в міру забруднення, так і багаторазового використання. Але ні ті, ні інші, не можна використовувати більше, ніж їм відведено по часу.

З неприємними запахами на кухні бореться вугільний фільтр. Крім того, він призначений для очищення повітря від великої бруду і пилу. Вугільні фільтри, найчастіше, бувають одноразові.

Не купуйте потужну витяжку для великої кухні — розрахуйте її продуктивність

Чи знаєте ви про те, що санітарні норми наказують очищення повітря в приміщенні 12 разів на добу. Помноживши це число на обсяг вашого приміщення, можна отримати необхідну продуктивність для вашої витяжки.

12 х Хм3 + запас= необхідна продуктивність

выбрать вытяжку

Але купуючи витяжку, завжди додавайте невеликий запас, так як робоча продуктивність витяжки вказується на максимумі роботи приладу, а ось засмічення фільтрів вигину повітропроводу знижують продуктивність. До того ж, працює на максимумі витяжка, не тільки створює багато шуму, але і набагато швидше виходить з ладу.

Типи витяжок

Витяжки, які просто очищають повітря і залишають його у кімнаті, називають циркулярними. А ті, які виводять його за межі, називаються – проточні. Як доведено фахівцями, найкращі фільтри дозволяють очищати повітря не більше, ніж на 80 відсотків. Тому, найкращим рішенням для витяжки буде зробити повітровід, який виводить всю кіптяву, гар і сажу назовні.

современная вытяжка

Улюблений розмір

В ідеалі, витяжка повинна бути на кілька сантиметрів ширше самої плити, інакше всі брудні випаровування вона видалити не зможе. Монтаж цього пристрою проводиться на висоті 70-80 см, і чим ширше сама витяжка, тим вище її можна встановити.

вытяжка

Як бачите, розібратися, яка витяжка краще для вашої кухні, не так і складно. Головне, врахувати кілька важливих нюансів при виборі і зробити вашу кухню найбезпечнішим місцем для кулінарної творчості.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи