Як вибрати вбудовану посудомийну машину?

Сімейні обіди і звані обіди стануть ще приємніше, якщо після них вас не буде чекати гора брудних тарілок. Просто завантажте їх в посудомийну машину і відпочивайте. Але перед тим, як відправитися в магазин за помічницею, дізнайтеся, як вибрати вбудовану посудомийну машину.

Тип установки

Вбудовувані посудомийки діляться на два типи: на повновбудовувані і частково вбудовувані.

Повновбудовувані посудомийні машини повністю зливаються з кухонним гарнітуром. На дверцята встановлюється меблевий фасад. А панель керування ховається всередині. Цей варіант добре підходить для кухонь зі складним дизайнерським рішенням.

У частково вбудованих посудомийних машин панель управління залишається зовні. Виглядає вона акуратно, і не порушує загальний вигляд фасаду. А керувати такою посудомийкою значно легше.

Місткість посудомийних машин

Від місткості приладу залежить максимальна кількість комплектів посуду, які можна вимити за один раз. Як правило, комплектом вважається набір предметів на одну людину. Плоска і глибока тарілки, чашка, блюдце й два столових приладу.

Комплект посуды

Сьогодні виробники пропонують посудомийки місткістю від 4-х до 17 комплектів. Машина, місткістю до 6 комплектів підходить для невеликих сімей з двох-трьох чоловік, і для тісних кухонь, так як займає зовсім небагато місця. Габарити такої машинки близько 60 см в ширину і не більше півметра у висоту.

Але найчастіше зустрічаються посудомийні машини на 8-10 комплектів. Це оптимальний варіант для сім’ї з 4-х — 5-ти чоловік. Такі моделі вище маловместимых машин при приблизно такій же ширині і глибині.

Посудомийні машини місткістю від 11 до 17 комплектів ідеальні для дуже великих родин. Їх габарити практично ідентичні габаритах машин з середньою місткістю.

Важлива примітка: каструлі та сковорідки не входять в число комплектів посуду. Тому краще купувати посудомийну машину трохи більше необхідного мінімуму.

Програми посудомийних машин

У будь посудомийної машини, як мінімум, 4 стандартні програми, але частіше зустрічаються варіанти з 5-6 режимами мийки.

Переліки обов’язкових режимів для будь посудомийки:

 • нормальний режим
 • інтенсивний режим
 • швидкий цикл
 • попереднє замочування

Вибирайте одну з цих програм в залежності від забруднення і типу посуду. У більш дорогих моделей можуть бути і додаткові режими. Наприклад, делікатна мийка, для тендітного посуду. Машини з такою програмою також обладнані спеціальним тримачем для келихів. Це дуже зручно!

Деякі посудомийні машини можуть запропонувати ряд автоматичних програм мийки і режим економії для слабозабрудненого посуду. У деяких посудомойках можна зустріти режим «биопрограмма». Вона ефективна, якщо ви використовуєте спеціальний миючий засіб з біодобавками і ензимами. Вони розщеплюють і видаляють бруд навіть при низькій температурі води.

При виборі великий посудомийної машини зверніть увагу на можливість половинного завантаження. Це дозволить вам не збирати брудний посуд і при необхідності завантажувати тільки один з двох наявних лотків.

Зверніть увагу на кількість температурних режимів. Чим їх більше, тим оптимальніше буде підібраний режим мийки для того чи іншого типу посуду. Не варто без необхідності гнатися за великою кількістю програм. Як правило, вистачає і стандартного набору.

Витрата води та електроенергії

Посудомийна машина дозволить вам економити природні ресурси. Приміром, вона може скоротити витрату води на 8000 літрів в рік. Зверніть увагу на характеристики витрати води за цикл при роботі в звичайному або економічному режимі.

До економічних моделей належать моделі з витратою води до 14-15 літрів за цикл. Але сьогодні зустрічаються моделі з витратою води 8-9 літрів води за цикл. Неекономічні посудомийні машини витрачають від 20 літрів води за один цикл. Серед сучасних моделей такі варіанти велика рідкість.

Витрата електроенергії залежить від витрати води. Чим більше посудомийна машина витрачає води, тим більше витрачає і електрики. Наприклад, посудомийка з витратою води 8 літрів витратить всього 0,62 кВТ*год за цикл. А ось посудомийка з витратою води 12 літрів витратить вже 0,85 кВт*год за цикл.

Захист від протікання

Захист від протікання контролює кількість води в посудомийній машині. Вона може бути повною або частковою. Дорогі сучасні моделі зазвичай мають повний захист від протікань. Це самий надійний варіант. При мінімальному надмірність води і при пошкодженні шлангів подача води припиняється завдяки спеціальному клапану. Бюджетні варіанти зазвичай захищені частковий захист від протікань. В такому випадку подача води припиняється при переповненні піддону машини.

Рівень шуму

Чим тихіше працює посудомийна машина, тим менше вона приносить незручностей, і тим дорожче коштує. Діапазон рівня шуму від роботи посудомийки коливається від 38 до 55 дБ. Якщо ви хочете включати посудомийну машину на ніч, вам підійдуть самі тихі машини з рівнем шуму 45 дБ. Це ідеальний варіант, якщо у вас чуйний сон і в родині є маленькі діти. Моделі з рівнем шуму вище 45 дБ коштують дешевше, але можуть викликати дискомфорт, особливо в тихий час доби.

Клас миття

Клас миття говорить про ступінь чистоти вимитого посуду. Ідеальна чистота маркується літерою «А». Сьогодні цього класу миття відповідають всі посудомийні машини. Клас «Б» і «З» допускає незначні забруднення. Але такі посудомийки сьогодні майже не зустрічаються.

Класс мойки

Тип управління

Управління може бути електронним та механічним. Посудомийні машини з механічним управлінням зручні і надійні. Але сьогодні вони дуже рідко зустрічаються. Посудомийні машини з електронним управлінням широко представлені і дуже зручні. Вони дозволяють легко орієнтуватися в різноманітті програм мийки і температурних режимів.

Режим сушіння

Режим сушіння посуду після миття є у більшості посудомийних машин.

 • При конденсаційному типі сушіння посуд обполіскується гарячою водою і висихає.
 • Турбосушка являє собою обдув посуду теплим повітрям за допомогою спеціального вентилятора.

Другий варіант більш складний, і зустрічається, як правило, тільки в дорогих моделях.

Встановлення та догляд

В комплекті посудомийної машини ви знайдете всі необхідні шланги і кріплення. Якщо у вас є досвід встановлення побутового обладнання, ви зможете самостійно під’єднати машинку до холодного водопроводу, каналізації та електромережі. Менш досвідченим користувачам і домогосподаркам рекомендується звернутися за допомогою до фахівців, так як неправильне підключення може привести до поломки машини і затоплення вашої кухні.

Враховуючи, що посудомийки використовують водопровідну воду, в них передбачені внутрішні фільтри очищення. З часом вони можуть забитися. Якщо якість миття посуду погіршився, дістаньте фільтри, обробіть їх миючим засобом, і промийте водою. Або ж викличте фахівця. Щоб продовжити термін роботи фільтрів, використовуйте спеціальні пом’якшувальні воду кошти.

Посудомоечные машины

Додатково

У багатьох моделях є таймер відстрочки запуску миття посуду. А в деяких виробники пропонують і спецпрограми для миття каструль. Посудомийні машини самі гріють холодну воду, проте є і моделі з можливістю гарячої водопровідної води.

В комплекті машинки є спеціальна кошик для ножів і столових приладів, а також воронка для заливання миючих засобів. Не забудьте про спеціальні засоби для посудомийних машин: для мийки для блиску посуду, для першого запуску, проти накипу, нейтралізатори запаху і ароматизатори. Існує і універсальний засіб, що поєднує в собі відразу 6-7 функцій.

Рецепти
 • Якщо у вас невелика сім’я і маленька кухня, зупиніться на моделі з місткістю 6 комплектів, або з можливістю половинного завантаження і основним набором режимів.
 • Для великої сім’ї і любителів влаштовувати звані вечері, підійдуть посудомийки з місткістю 10 і більше комплектів, і режимом сушіння.
 • Якщо ви хочете заощадити на воді, зверніть увагу з витратою води 8-9 літрів.
 • Якщо ваш кухонний шафа відрізняється різноманітністю посуду, в тому числі і крихких примірників, то придивіться до посудомийних машин з великою кількістю програм і режимом делікатного миття.
 • Якщо ваша кухня — шедевр дизайнерської думки і ви не хочете порушувати її гармонію, ваш варіант — повністювбудовувана посудомийна машина.
 • Якщо ж ви в першу чергу цінуєте зручність, вам підійде частково вбудована модель з панеллю керування зовні. Якщо ви побоюєтеся затопити сусідів знизу, купуйте посудомийку з повним захистом від протікання.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи