Як перевірити телевізор в магазині перед тим, як купити

В інтернеті багато інформації з приводу оглядів і порівнянь різної електротехніки. Але ці думки бувають, часом, суб’єктивні і вимагають більш пильної уваги з боку споживачів при виборі техніки. Техноштучки можуть підказати, як протестувати роботу телевізора і обрати ту чи іншу модель, спираючись на ваші враження і наші підказки.

Що потрібно взяти з собою для тестування телевізора

Для власного тестування вам знадобиться всього одна річ. Це флешка, на якій повинно міститися:

  • кілька фотографій різного формату, в тому числі, чорні і абсолютно білі фотографії
  • якісний аудіотрек для перевірки звуку
  • кілька фільмів, бажано ті, які ви вже бачили
  • 3d фільм, якщо ви вибираєте телевізор з функцією 3d
  • трошки вільного часу

характеристики телевизоров

Огляньте телевізор правильно

Почати тестування варто з огляду телевізора. Понатискайте на пластмасу, перевірте збірку. Якщо пластик хрумтить і прогинається, то збірка телевізора залишає бажати кращого. Корпус повинен бути міцним і надійним. Зверніть увагу на наявність VGA, HDMI і USB виходів, на їх кількість, потрібну саме вам, і розташування. Треба відзначити, що вони можуть розташовуватися або окремим блоком, або на тильній стороні телевізора. Особливо це важливо знати, якщо ви плануєте свій телевізор повісити на стіну.

Перевірте пульт телевізора

На наступному етапі тестування попросіть у продавців пульт, і з його допомогою перевірте телевізор на швидкість роботи меню. У моделей високої якості уповільнень бути не повинно.

Відповідайте собі на питання:

  • Зручно вам тримати в руках пульт
  • Як швидко ви до нього звикли

Адже саме з допомогою пульта ви керуєте телевізором, і він повинен бути завжди максимально зручний для користувача.

Далі, слід перевірити апарат на відтворення фотографій різного формату, звертаючи увагу на швидкість відкриття файлів.

выбор телевизора

Важливим чинником при виборі телевізора є потужність динаміків і їх розташування. Тут вам і стане в нагоді флешка з вашою улюбленою музикою. Не соромтеся робити звук голосніше, заміряйте швидкість набору звуку до максимуму. Зверніть увагу на чистоту звуку і відсутність неприємних вуха шипений. Перевірте управління телевізором за відсутності пульта. Воно повинно бути зручним і функціональним.

Як перевірити зображення

Тепер перейдемо до найголовнішого у тестуванні телевізора — до його зображенню. Для початку завантажте той самий ролик на якому можна акцентувати свою увагу на різкості та чіткості зображень. Варто загострити свою увагу лише на одній деталі, і ви зможете розібрати чіткість.

Також, простежте за яскравістю кадрів на середніх налаштуваннях яскравості. Екран не повинен бути тьмяним, інакше в домашніх умовах зір буде постійно напружуватися.

При порівнянні зображень декількох моделей телевізорів попросіть продавця поставити їх поруч і запустити однаковий контент. При цьому, зверніть увагу на те, щоб яскравість всіх вибраних телевізорів була однаковою середньою.

проверка телевизора

Які основні характеристики телевізора потрібно знати

В залежності від тих фінансів, які ви готові витратити на покупку телевізора, розрізняються характеристики для тестування.

¦ Якщо ви вирішили придбати телевізор з функцією 3D, то сміливо включайте улюблений 3D кінофільм, і беріть у персоналу окуляри для перегляду. Уточніть у продавців, яку кількість очок йде в комплекті. Але саме головне — це зручність. Що стосується 3D, то потрібно звернути увагу на те, яка технологія встановлена на вибраній вами моделі: пасивна або активна. Подивившись пару хвилин фільм, зробіть акцент на фарбах, різкості і комфорт для очей, і ви відразу зрозумієте, яку технологію вам краще вибрати.

Якщо ви хочете знати більше подробиць про те, чим відрізняється активне 3D від пасивного, то читайте актуальну статтю.

¦ Не забудьте протестувати ще одну функцію телевізора, яка останнім часом все частіше використовується в сучасних моделях — це Smart-TV. Для цього варто попросити у персоналу пароль від Wi-Fi, або завантажити модем в своєму смартфоні. В самому інтернеті перегляньте кілька сторінок сайтів і відео, звертаючи увагу на зручність користування і швидкість завантаження.

¦ Також, рекомендується взяти для тестування одну картинку абсолютно білого кольору і одну картинку абсолютно чорного кольору, щоб перевірити природність відображення на екрані.

¦ Після покупки телевізора максимально протестуйте його будинку. Зверніть увагу на tv-тюнер: якщо при налаштуванні tv-тюнера пропали кілька каналів, якщо вас щось не влаштовує, сміливо повертайте апарат в магазин.

как тестировать телевизор

Висновок

Кожен сам розставляє пріоритети при виборі техніки. Комусь важливіше 3D, комусь важливіше чіткість звуку, — все індивідуально. Головне, щоб обраний апарат не доставляв дискомфорт вам і вашим близьким.

Тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, як вибрати телевізор в магазині, в майбутньому ви зможете отримувати задоволення і користь від обраної техніки.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи