Як вибрати пилосос собі по душі?

Якщо ви плануєте купити пилосос і не знаєте, з якого боку підступитися до вибору, то перелічені нижче рекомендації допоможуть вам дізнатися, як вибрати пилосос, і що потрібно знати перед тим, як придбати собі найкращий.

Почнемо, як завжди, з самого початку: дізнаємося, якими пилососи бувають. Пилососи поділяються на 4 види та бувають контейнерними, мешковыми, з водним фільтром, і миючими пилососами (тими, які можуть помити підлогу).

Контейнерні пилососи

У недорогих моделях є дві прості складові пластмасові трубки, одна насадка і відсутність фільтрів, які могли б фільтрувати повітря від дрібних частинок пилу. Виходить, що для чутливих людей і людей-алергіків такий пилосос не підійде. У таких пилососах, недорогих за ціною, є великий контейнер, досить великий, щоб зібрати всю пил, яку після кожного прибирання бажано витрушувати. Після цього контейнер потрібно вимити і поставити на місце.

У пилососах подорожче присутні фільтри, які затримують дрібні частинки пилу в собі і не випускають назовні. Ці фільтри також потрібно мити і з часом змінювати. У звичайних пилососах фільтри треба міняти хоча б один раз на рік, бажано частіше, так як фільтр може забиватися пилом настільки, що потужність всмоктування такого пилососа ставати набагато менше.

У більш дорогих контейнерних пилососах присутні телескопічні металеві трубки, з якими набагато зручніше пилососити, а також мають у своєму арсеналі додаткові насадки для прибирання різних типів підлогових покриттів. Зручно використовувати окремі насадки для килимів, для паркету, для тварин. Великим плюсом є регулювання потужності не на корпусі пилососа, щоб не нагинатися, а на рукоятці, за яку ми тримаємося. Якщо потрібно перейти з одного покриття на інше, то зміна потужності таким способом, буде дуже зручна.

Додаткові системи фільтрації — циклони, затримують в собі дрібну пил, і фільтри засмічуються рідше. Відповідно їх треба рідше мити і міняти, хоча така система фільтрації також потребує миття та сушіння. Останні розробки подібних систем фільтрації на виході дозволяють зібрати пил в дві грудочки, які залишається лише викинути.

В залежності від площі , що прибирається поверхні можна вибрати розмір пилососа. Якщо у вас одна кімната, то достатньо буде контейнера для пилу зовсім невеликого розміру, лише на одну прибирання. Перевагою буде те, що збирати пил в пилозбірнику буде неефективним, і у вашій квартирі повітря буде завжди свіжим.

Якщо ж вам важко вибрати між пилососами контейнерного і мешкового типу, то виробники постаралися поєднати два в одному, і в місці кріплення контейнера можна поставити одноразовий мішок. Після заповнення мішка пилом, його можна викинути і використати контейнер. Такі пилососи йдуть не китайської зборки, а на ринку представлені виробники Німеччини та Кореї. У цих пилососів збільшена потужність, і прослужать вони набагато довше.

Пилососи з водяним фільтром (аквафільтром)

Пилососи з аквафільтром влаштовані за принципом кальяну: вони фільтрують повітря водою. Конструкція таких пилососів більше, більш громіздка, але зате з пилососа буде виходити чисте, зволожений водою повітря. У цьому випадку, такі пилососи вимагають більш складного догляду: контейнери для пилу мають безліч осередків, відсіків, які потрібно буде розбирати, виливати воду і мити. Зручність контейнерів з водним фільтром в тому, що воду з цього контейнера потрібно виливати, і при очищенні контейнера пил не розлітається, і на виході ми отримуємо чистий і зволожене повітря.

Якщо з перерахованих типів ви не змогли підібрати собі пилосос за смаком, то можна вибрати пилосос «Дайсон», не потребують заміни фільтрів , затоки води, і при цьому є контейнерними, фільтрують повітря за рахунок технології «циклон». Ціна такого пилососа в два рази більше, а відповідно і гарантій на пилосос і витратний матеріал більше, так само, як і термін служби такого пилососа. Потужність всмоктування таких пилососів постійна, так як немає фільтрів-мішків, і на час роботи пилососа не відображається. За рахунок цього знижена споживана потужність всмоктування, що економить електричну енергію.

Мешковые пилососи

Серед приладів такого типу можна зустріти пилососи різної вагової та цінової категорії. Чим дешевше пилосос, тим він буде слабкіше, не мати фільтрів, і мати незручні трубки, насадки і щітки. Такий пилосос має постійний мішок, який вытряхивается, але до нього можна докупити звичайні паперові та тряпочних одноразові мішки. Фахівці рекомендують користуватися одноразовими мішками, щоб не дихати пилом при очищенні пилососа.

Управління пилососом дуже просте: це одна максимальна потужність, яка діє при включенні. У пилососах подорожче з’являються фільтри, які можна мити, управління на ручці пилососа і додаткові насадки.

Більш дорогі пилососи мешкового типу мають тихими двигунами: при великій потужності шум двигуна сприймається комфортно. Багатьох порадують електронне управління, відсіки на корпусі для додаткових насадок , більш маневрені прогумовані колеса, обертаються на 180 градусів. Корейська, польська і німецька зборка вселяє надію на якісні матеріали, використовувані при виробництві моделей.

Миючі пилососи

Ці пилососи чимось схожі на пилососи з аквафільтром, тільки миючі пилососи можуть помити підлоги. Якщо у вас в квартирі є килими і тварини, зробивши складу з води і миючого засобу, можна залити його в ємність, включити подачу цього складу та керуючи на рукоятці пилососа додатковою ручкою для подачі води, ви зможете забезпечити подачу складу щітку. Склад буде розбризкуватися по підлоговому покриттю, а щітка буде його збирати.

Перевага таких пилососів в їх універсальності: при необхідності можна провести вологе прибирання і вимити підлогу, або використовувати пилосос для сухого прибирання. Є миючі пилососи, використовують мішки для сухого прибирання, але в основному, пилососи мають аквафильтры — ємності, в які заливається вода, пил і проходить через воду. Для вологого прибирання відпадає необхідність заливати складу, можна додати тільки шампунь або миючий засіб. Потужність таких пилососів значно слабкіше свої побратимів контейнерного і мешкового типу. Та й догляд за ними набагато складніше, так як брудною буде не тільки ємність пилососа, але і самі насадки і хепо-фільтри, які також доведеться міняти часто.

Миючі пилососи мають інший комплект насадок для миття скла, для миття килимів, м’яких меблів, розрізняються по потужності і мають функцію підігріву води. У звичайні пилососи можна заливати воду до 50 градусів, а пилососи з функцією підігріву води можуть підігрівати воду ще на двадцять градусів, що дозволяє боротися з бактеріями, мікробами і організмами. Витрачаючи більше енергії на нагрів води, такі пилососи споживають більше потужності. В кінці прибирання виливається брудна води, миються насадки, сушаться, і пилосос знову готовий до роботи.

Після такого огляду у вас з’явиться значна перевага при виборі пилососа, і в розмові з консультантом, ви зможете задати навідні питання і зробити правильний вибір. Все-таки корисно знати, як вибрати пилосос — заздалегідь!

У 2011 році в передачі «Контрольна закупівля» розповіли про пилососах мешкового типу. Цікаве відео — рекомендуємо!

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи