Як вибрати принтер і не помилитися

У століття, коли все навколо стрімко стає цифровим, у нас все ще зберігається потреба друкувати інформацію на папері. І це надовго! Як вибрати друковане пристрій по своїм потребам? Який принтер вибрати? На що, перш за все, потрібно орієнтуватися? Спробуємо розібратися й зрозуміти, який принтер може відповідати нашим запитам і потребам.

Тип пристрою

Для початку слід визначитися, яким функціоналом має володіти ваше майбутнє друковане пристрій: тільки друк, або в додаток до основних функцій варто додати можливості копіра і сканера?

Іншими словами, спочатку вибираємо принтер або багатофункціональний пристрій, скорочено МФУ. Якщо ви збираєтеся час від часу викладати свої думки на папері, або ж роздруковувати різного роду корисні рецепти, шматочки карт, квитки, то, швидше за все, вам буде достатньо звичайного принтера.

Якщо ж у вас є потреба в скануванні фотографій, рахунків, договорів, або вам іноді доводиться робити багато копій друкованого тексту, то краще придбати мультифункціональний прилад з функціями копіра і сканера.

Наявність Wi-Fi

Якщо ви працюєте в різних точках офісу, будинку або квартири, то принтер з можливістю Wi-Fi підключення значно заощадить ваш час. Такий принтер можна ставити в будь-яке зручне місце поруч з джерелом живлення. Зате друкувати потім можна без проводів.

Тип друку

Не заплутаєтеся: всього два типи друку — чорно-біла і кольорова.Вибираючи принтер, подумайте, чи потрібні вам кольорові документи. Якщо ви плануєте друкувати кольорові зображення, то вибирайте кольоровий принтер. Якщо ви будете працювати тільки з документами, то вам підійде чорно-білий принтер. Навіщо платити зайві гроші?

Технологія друку

По суті, сучасні домашні і офісні принтери поділяються на два табори: лазерні та струменеві. У струминної технології є різні типи. Але якщо не вдаватися в нетрі різних технологій друку, то лазерник наносить на папір порошок, а струйник — чорнило. Якщо ви збираєтеся друкувати тільки текстові документи з текстом і таблицями, то ваш варіант — це лазерний принтер. Кожна копія вийде дешевше, та й можна друкувати на тонкому папері, не боячись, що вона промокне.

принтер

Якщо ж, час від часу, ви будете мати потребу в якісній друку кольорових зображень, тоді краще вибрати струменевий принтер. Чорнило коштують дорожче, і витрачаються інтенсивніше, ніж порошок. Але зате сам принтер коштує не дорого.

Останнім часом з’явилися моделі струйников із збільшеною чорної чорнильницею. В принципі, в режимі «економ» на ньому можна друкувати звичайні документи.

Формат друку

Загальноприйнятий формат паперу — А4. Якщо вам в осяжному майбутньому не знадобиться друкувати інженерні проекти або креслення, то дорогою принтер А3-їм форматом вам не потрібен.

Швидкість друку

Якщо ви роздруковуєте багато документів і постійно, то швидкість друку — важливий фактор для принтера. Як правило, чим вище якість друку, тим нижче її швидкість. Взагалі, діапазон швидкості буває від 1-ї до 550 сторінок в хвилину. Серйозні принтери і МФУ друкують до 40 чорно-білих сторінок за хвилину. Для середнього офісу цілком достатньо швидкості в 30 сторінок. Для домашнього використання, найчастіше, цей показник не дуже важливий.

какой выбрать принтер

А ось швидкість кольорового друку — трохи дивний показник: виробники зазвичай вказують швидкість друку в чорновому режимі найгіршою якістю. У цьому випадку, друк у високій якості зі швидкістю 5-10 сторінок в хвилину — цілком пристойний показник.

Друк з карт пам’яті

Друк безпосередньо з карти пам’яті збереже вам значну кількість часу. Щоб роздрукувати документ або фотографію, вам не потрібно синхронізувати з комп’ютером гаджет. Досить вставити карту пам’яті в спеціальний слот і можна відправляти документи на друк.

Друк фотографій

Для якісного друку фотографій потрібно, щоб ваш принтер міг друкувати на спеціальному папері. Подібна фотопапір має підвищену до 200-250 грам/м3 щільність. А також матове або глянсове покриття поверхні. У доповненні, принтер для друку фото, як правило, володіє функцією кольорокорекції і підвищеною яскравістю друку.

Додаткові функції

¤ Вибір інших функцій залежить від конкретних завдань. Іноді вони можуть мати вирішальне значення. Наприклад, автоматичний двосторонній друк буде більш корисна в офісі з великим документообігом.

¤ Обсяги лотків подачі і прийому — теж важливий показник, швидше, для великих офісів. Завантажив багато паперу, і тиждень можна про це не думати. В домашніх умовах достатній обсяг до 150 листів в лотку. Для офісних ця цифра може бути до 500 листів.

параметры принтера

¤ Тип сканера. Бувають протяжні і планшетні. Для переважної більшості користувачів цілком підходить звичайний планшетний варіант, де фотодатчик рухається, поступово скануючи документ.

¤ У МФУ з функцією копіра часто важливим стає показник швидкості копіювання. Діапазон від 2-х до 135 копій в хвилину. Для середнього офісу швидкість копіювання цілком достатньою вважається — 40-50 чорно-білих копій в хвилину.

Зверніть увагу і на додаткові зручності:

  • інтерфейс
  • наявність дисплея
  • зручності кнопок
  • тип розташування МФУ або принтера
  • конфігурація
  • максимальна роздільна здатність друку і сканування
  • ресурс і вартість картриджа і барабана
  • ресурс друку в місяць
  • друк на особливих типах паперу або плівки
Рекомендації на тему: Який принтер вибрати

¤ Якщо ви шукайте домашнє рішення в стилі «Буду друкувати зрідка документи, ну і ще іноді фотографії, вибирайте струменевий кольоровий принтер без функцій сканера і копіра, формат друку А4 зі стандартними картриджами, з функцією друку фотографій за невисокою ціною.

мфу

¤ Якщо вам потрібно обладнати офіс з невеликим документообігом, вибирайте багатофункціональний лазерний пристрій формат друку А4. У пріоритеті чорно-білий друк. Швидкість друку від 30 сторінок в хвилину. Цей варіант підійде і для будинку, так як всім нам час від часу доводиться робити копії документів. Копії паспорта, трудової книжки, водійських прав та інших важливих особистих документів зручно зберігати на комп’ютері, флешці або в хмарних рішень. А для цього потрібно

¤ Якщо у вас великий офіс, багато співробітників, різні завдання з друку, підбирайте лазерні МФУ з форматом А3, А4, з високою швидкістю друку від 40 сторінок в хвилину, швидким копіром від 50 копій в хвилину, планшетним сканером і об’ємом лотка від 200 сторінок. Також плюсом, — модуль Wi-Fi, друк з карт пам’яті, автоматичний двосторонній друк.

¤ Якщо ви займаєтеся фотографією, варто придивитися до особливої групи принтерів, орієнтованих саме на це. Як правило, це струйники формату А4 з високою роздільною здатністю друку, функціями друку без полів, які вміють працювати з особливо щільним папером.

Друкуйте, скануйте, копіюйте в своє задоволення і для більш продуктивної роботи.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи