Як вибрати праску?

Кожен день виглядати як з голочки, вам допоможе праска. А вибрати найбільш підходящий варіант вам допоможуть Техноштучки. Як вибрати праску і не помилитися у своєму виборі?

Режими роботи

Існує три режими роботи праски:

 • Сухе прасування
 • Прасування з розбризкуванням води
 • Прасування з парою
 • Тип 1. Сухе прасування

  Суха прасування — найпростіший і традиційний режим роботи праски. Давні металеві праски працювали за тим же принципом, що й сучасні: під вагою нагрітого металу ділянку тканини розгладжується і набуває потрібну форму. Температура праски при цьому може варіюватися від 60 до 200 градусів, в залежності від потужності приладу і тканини, яку треба обробити. Навіть на найпростіших моделях є спеціальний механічний регулятор температури. Якщо на приладі немає умовних позначень, загляньте в інструкцію, там ви зможете визначити температурний діапазон вашого праски.

  Існують і загальноприйняті символи для прасування різних тканин. Температура відрізняється одним, двома або трьома кухлями. Такі ж позначення можна зустріти і на регуляторі праски.

  Тип 2. Прасування з розбризкуванням

  До режиму сухе прасування можна додати розбризкування. Ця функція дозволяє досягти більшого ефекту складно разглаживаемых тканинах, а також при формуванні складок. Раніше цю функцію виконував пульверизатор, тепер ми знайдемо йому інше застосування.

  Тип 3. Прасування з парою

  Прасування з парою — найефективніша на сьогодні. У цьому випадку на тканину виявляється потрійну дію: вага праски, гаряча підошва і пар з температурою 99 градусів. Тут ніякі складки не встоять.

  Є праски з можливістю горизонтального і вертикального відпарювання. Горизонтальне відпарювання значно прискорює процес прасування і робить процедуру більш бережний і безпечним для тканини.

  Вертикальне відпарювання дозволяє виключити зіткнення матеріалу з гарячою поверхнею, і це безумовний плюс. В такому режимі зручно обробляти сукні та костюми прямо на вішалці. Силу подачі пари також можна регулювати. Режим вертикального відпарювання стане в нагоді, якщо ви знайдете на ярлику виробу символ перекресленого праски — прасування заборонена.

  Практично у всіх моделях з можливістю відпарювання є функція парового удару. При натисканні на кнопку, пар подається з великим напором, тут же проникає в тканину і розгладжує її. Якщо ви любите режим відпарювання, можете вибирати між стандартним праскою з такою функцією або парогенератором, створеним спеціально для роботи з парою. Але при цьому, у такого приладу, парогенератора, в більшості випадків є режим і сухе прасування.

  паровой удар

  Є прилади рівнем ще вище — це прасувальні преси з функцією відпарювання. З ними можна прасувати, не докладаючи ніяких зусиль. Прес без праці розгладжує складені в декілька шарів скатертини,рушники та постільна білизна. А погладити предмети одягу можна всього в два-три прийоми.

  гладильный пресс

  Потужність праски

  Потужність прасок може варіюватися від 700 до 3200 Вт. 700-1000 Вт — це хороший показник для маленьких дорожніх прасок. Достатньо, щоб при необхідності погладити одну-дві речі.

  Стандартні праски потужністю від 1000 до 1700 Вт вважаються не дуже потужними, однак якщо прикласти деякі зусилля, можна впоратися з будь-якими складками і заломами.

  Потужність від 1700 до 2500 Вт — ідеальний варіант для праски з функцією відпарювання: такий прилад швидко гріється і подає потужний струмінь пари. Для парогенератора така потужність невелика, а ось вище 2500 Вт — в самий раз. Від потужності залежить і продуктивність пароутюга. Чим вона вища, тим швидше розгладяться зморшки.

  Парогенератор

  Діапазон продуктивності побутових моделей коливається від 20 до 200 мл наприклад, при потужності в 1700 Вт, продуктивність пари може становити 20 мл/хв, паровий удар — 45 мл/хв. При потужності в 2400 Вт продуктивність складає 50 мл/хв, паровий удар 120 мл/хв. А якщо потужність 3000 Вт, висока продуктивність пари в 100 мл/хв паровий удар у 200 мл/хв в порядку речей.

  Матеріал підошви праски

  Сьогодні для виготовлення підошви праски використовують самі різні матеріали: метал, кераміку і навіть кристалічна напилення.

  подошвы утюга

  Тефлонова підошва — самий бюджетний варіант. Вона гладка і добре ковзає, але її дуже просто забруднити або просто подряпати.

  Покриття на основі алюмінію стійкі до подряпин і добре ковзають, не пошкоджуючи тканину.

  Нержавіюча сталь — найбільш популярний матеріал для підошви: не боїться подряпин і корозії, на його основі було створено багато покриття, наприклад, сапфір, сталеве покриття з кристальним напиленням. Сьогодні воно відоме, як один з найбільш стійких до пошкоджень.

  Кераміка, металокераміка — легка і гладка, додатково очищається простий вологою ганчіркою. Але деякі керамічні покриття дуже крихкі.

  А ось титанова підошва, на відміну від кераміки, дуже міцна і довговічна. І це далеко не все, кожен рік з’являються нові підошви, і виробники патентують нові комбінації матеріалів. Слідкуйте за тенденціями!

  Форми підошви

  Виробники пропонують кілька варіацій форм підошви праски. Тупий носик праски вбереже від випадкових складок при прасуванні, гострий носик допоможе розгладити куточки виробів. Бувають і носики звуженою форми, щоб розгладжувати складні елементи одягу: манжети, комірці і виточки. Прямий низ підошви — це класичний варіант. А загострене рішення полегшує прасування у кожному напрямку.

  Також зверніть увагу на розподіл отворів для пари. Вони можуть розташовуватися тільки в носику, по периметру підошви, або по всій площі підошви для ефективного відпарювання.

  Вага і розмір

  При виборі праски звертайте увагу і на його габарити, адже використання приладу завжди має бути комфортним. Компактні і легкі праски довжиною до 20 см і вагою до 800 р. Є невеликі і легкі праски і для домашнього користування, довжиною до 25 см і вагою до 1,5 кг. Великі, потужні, більш важкі моделі для дому — завдовжки до 30 см і вагою близько 2 кг

  А ось парогенератори — справжня важка артилерія. Разом з підставкою і повним резервуаром води вони можуть важити до 5 кг, і займають дуже багато місця, їх довжина до 40 див.

  Об’єм резервуара

  Якщо вам по душі процес відпарювання, зверніть увагу на об’єм резервуара праски. У прасок-маляток він складає всього 65 мл, вистачить такого обсягу на 5-6 хвилин роботи. Резервуар 400-500 мл у потужному прасці забезпечить безперебійну роботу з парою протягом 10-15 хвилин. А великий резервуар парогенератора від 1000 до 1500 мл дозволить відпарювати одяг більше 30 хвилин. Не забувайте, що час безперервної роботи залежить не тільки від об’єму резервуару, але і від потужності приладу і режиму прасування.

  Автоматичне відключення

  Автоматичне відключення — порятунок для забудькуватих і тривожних. Навіть якщо перед виходом ви все-таки забули вийняти шнур з розетки, прилад самостійно вимкнеться і убережеться від наслідків. Ви будете почувати себе спокійно і безпечно.

  Протикраплинна система

  Якщо ви вибираєте праска з функцією відпарювання, перевірте наявність противокрапельной системи. Вона дозволяє уникнути протікання води з резервуару, коли ви гладите на низьких температурах.

  Система самоочищення

  Праска з функцією відпарювання потребує і в системі самоочищення. При її включенні частинки накипу і бруду виходять разом із сильним струменем пари. Після такої процедури можна сміливо гладити білі і світлі речі, не боячись слідів.

  Комплектація

  В комплекті до праски виробники часто надають особливі накладки підошви: металеві або тканинні. Вони дозволять забути про регулювання температури і білих слідів на тканини. До всіх прасок з функцією відпарювання пропонується спеціальний мірний стаканчик з вузьким носиком. До деяких йде чохол для зберігання.

  Рецепти

  как выбрать утюги

  Гладите одну-дві речі вранці, візьміть невеликий праска, потужністю близько 2000 Вт, з режимом відпарювання, алюмінієвою підошвою і системою самоочищення. Він ідеально підійде для прасування сорочки або сукні.

  Кожні вихідні разглаживаете гори одягу та білизни на всю сім’ю? Зупиніть вибір на прасці потужністю вище 2500 Вт, великим резервуаром для води, протикрапельною системою, керамічної або титанової підошвою.

  А якщо хочете впоратися з таким обсягом роботи набагато швидше, вибирайте парогенератор потужністю вище 3000 Вт з паровим ударом від 200 мл/хв. З ним прасування клопоти завершаться в два рахунки.

  В дорогу краще взяти праску-малишок з потужністю від 700 до 1000 Вт. Він допоможе швидко привести одяг у порядок, особливо, якщо у нього є режим відпарювання. До того ж, він дуже легкий і компактний.

  А якщо ви гладите не часто, і в основному нескладні предмети одягу з бавовни, ну або ж постільна білизна, придбайте простий праска потужністю від 1500 до 2000 Вт, з підошвою з нержавіючої сталі або тефлоновим покриттям.

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи