Вибрати пральну машину?

Дивно! Практично в кожній сім’ї є пральна машина, а в інтернеті постійно звучать питання і прохання про допомогу: «Допоможіть! Як вибрати пральну машину?»

З іншого боку наше життя, що постійно оновлюється — діти відділяються від батьків, створюються нові сім’ї, хочеться порадувати своїх батьків і полегшити їм хоча б на старості років домашню працю… А ось і зовсім банальна причина: пральна машина має властивість просто виходити з ладу, так би мовити, відпрацювавши свій належний час.

Так чи інакше, це питання не перестає хвилювати людей, тому ми спробуємо підказати, як правильно і грамотно поставитися до такого важливого питання, як придбання пральної машини.

Отже, ви запланували покупку нової пральної машини. Вибір величезний, на перший погляд, але, як зазвичай буває, коли ми розуміємо, яку саме побутову техніку нам треба придбати, цей вибір помітно звужується в розмірах, і у всіх магазинах ми бачимо практично одне і те ж.

Чому так відбувається? Як тільки ми визначаємося з ціновою категорією, все відразу стає на свої місця. Тому давайте почнемо визначимося, яку суму ми готові витратити на покупку потрібної техніки, і потім починаємо вивчати ринок тих моделей, які є в цьому ціновому діапазоні, і відшукувати їх переваги і недоліки. Для того, щоб порівняти, можна залізти в машинки цінового діапазону вище і нижче рівнем. Так порівняння буде явно контрастніше.

Габарити пральної машини

Безсумнівно, ви знаєте, яких габаритів потрібна вам пральна машинка. Габарити майбутньої машинки будуть залежати від того, в якій квартирі або будинку ви живете, і в якому місці буде знаходитися ваша помічниця по господарству. Можливо, у вас величезних розмірів ванна кімната, в якій поміститься кілька пральних машин, а може ви хочете розмістити пральну машину в кухонному гарнітурі, зробивши її непомітною для оточуючих. Або ви насилу змогли підібрати їй місце, так як побутових приладів багато, а площі вже не вистачає.

Габариты стиральной машины

Всі ці критерії допоможуть вам визначитися, яка машинка вам потрібна: компактна, стандартна або вузька. Візьміть На замітку розміри стандартної за російськими мірками машинки, габарити яких (висота х ширина х глибина) стандартно складають 86 х 60 х 60 див.

Тип завантаження білизни

У будь-якому випадку важливо знати розміри своєї майбутньої пральної машини, щоб при установці не сталося несподіваних моментів. Цей момент важливий і для визначення того, якого типу потрібно буде вибрати пральну машину з фронтальним або горизонтальной завантаженням.

Тип стиральной машины

Кожен тип має свої переваги і недоліки. Приміром, в машину з фронтальним завантаженням можна не нагинаючись покласти білизну, і в процесі прання доповісти річ для прання. Зате завжди буває шкода не використовувати верхню площа поверхні, на яку так і хочеться що-небудь поставити.

Машинки з горизонтальним завантаженням, як правило, більш універсальні, хоча порівняно зі своїми колегами мають ряд особливостей, таких як, більш тривалий цикл прання, необхідність використання спеціальних малопенящихся порошків, більш сильна ступінь зминання білизни, ніж у машинах з фронтальним завантаженням.

Величина завантаження пральної машини

Продумайте, якого обсягу речі вам доведеться прати. Напевно, кожна господиня мріє про такий стіральна машинка, щоб можна було прати невелику кількість білизни, і мати можливість випрати одежу, або навіть, наприклад, ковдри, пледи, покривала. Такі запити можуть задовольнити пральні машини з обсягом 5-8 кг завантаження сухої білизни. До слова сказати, правила прання все ж доведеться запам’ятовувати: велика кількість білизни неможливо випрати якісно, якщо прати все підряд тільки тому, що у вашу машинку поміщається багато білизни, є ризик отримати після прання полинявшее місцями білизна. Так що потрібно бути передбачливим у виборі обсягу завантаження білизни.

Сушка білизни

Якщо для вас принципово підібрати пральну машину з функцією сушіння білизни, то потрібно мати на увазі, що крім всіх зручностей, які ми отримуємо на виході — практично суху білизну, яке через пару-трійку годин вже можна гладити і одягати, ми будемо доплачувати за зростаючий витрата води і електрики. Коштують такі машинки дорожче, ніж ті, які не мають такої функції. Треба мати на увазі, що дешеві машини, що мають функцію сушіння білизни, частіше ламаються і виходять з ладу. Але ті, хто звик жити в активному життєвому ритмі, на такі деталі навряд чи звернуть увагу: час — гроші, зручність понад усе.

Класи якості і енергоспоживання

Якщо для вас важлива якість прання, віджиму і сушіння, слід звернути увагу на клас якості виконання кожної з цих процедур. В описі майже всіх моделей указуються класи прання, віджимання, сушіння і енергоспоживання.

Якість відпирання білизни визначається класом прання. Пральні машини з кращими показниками мають маркування A, B, середні — C, D, E, нижчі — F, G.

Клас віджиму — ступінь залишкової вологості білизни. Пральні машини з кращими показниками мають маркування А, B; середні — C, D, E. Нижчі — F, G. окремо Зауважимо, що клас віджиму є більш точною характеристикою того, як машина справляється з цим завданням, ніж максимальна швидкість обертання барабана при віджимі. Крім того, корисно мати як мінімум можливість повністю відключити віджим для вовняних, наприклад, виробів і знизити інтенсивність віджимання для ніжних тканин.

Клас енергоспоживання — характеристика економічності електроенергії. A, B, C — від економічного до економічного; D — проміжне значення; E, F, G — від високого до дуже високого витрати електроенергії.

Програми прання

Як часто буває, хотіли купити пральну машинку таку, щоб робила за нас все на світі, а коли поставили, зрозуміли, що то того не вистачає, то іншого. Так, я маю на увазі програми, за допомогою яких ми маємо більше варіантів прання білизни. Дуже рекомендую дізнатися заздалегідь, які бувають варіанти, і для яких цілей їх можна використовувати. Знову ж, майте на увазі, що зайві і не потрібні функції можуть значно полегшити ваш гаманець, а користуватися ними у вас не виникне необхідності.
Программы в стиральных машинах

 • Замочування — дозволяє після завантаження миючого засобу залишати білизну у воді на 2 години і більше.
 • Попереднє прання прохолодною водою — використовується для сильно забрудненої білизни. Тоді, коли просто замочування недостатньо.
 • Швидке прання — режим прання для слабо забрудненої білизни. Дозволяє заощадити до 40 % часу.
 • Інтенсивна прання — застосовується при отстирывании застарілих плям від вина, фруктів та ін
 • Ручне прання вовни — спеціальна програма для прання вовни. Передбачає спеціальний ритм руху барабана, плавну механіку прання, оптимальне дозування води.
 • Кашемір — режим прання, запатентований фірмою Merloni. Принцип дії заснований на плавному розгоні барабана до високої швидкості обертання і постійному контролі дисбалансу завантаження.
 • Біо-ензимна фаза — інтенсивна прання при температурі 40 градусів з використанням порошків з біодобавками. Такі порошки містять біологічні добавки у вигляді мікроорганізмів. Це дозволяє добре відпирати плями білкового походження, які важко відіпрати звичайними порошками.
 • Додаткове полоскання, Підвищення рівня води — для тих, хто страждає від алергії, в деяких моделях передбачені цикли додаткового полоскання, суперполоскания або можливість підвищення рівня води. Мета — видалити максимальна кількість мильного розчину з білизни.
 • Регулювання рівня води — в деяких моделях передбачені лише два рівня води: для повної і половинної прання. Але є моделі з функцією авто зважування, що дозволяє визначити масу білизни, щоб залити необхідну кількість води. Наприклад, в пральних машинах LG існує 8 рівнів води: вони заливають в бак від 7,4 до 43 л.
 • Зупинка з водою в барабані — випрану білизну залишається на деякий час у воді. Це зручно, якщо ви не збираєтеся відразу його розвішувати, оскільки білизна, яке лежить у воді менше мнеться. Ця функція може бути закладена в одній з програм, або представлена додатковою клавішею.
 • Більше води — додаткова функція, застосовувана для білизни, яке краще відпирається при великій кількості води (наприклад, гардини).
 • Захист від зминання — фаза захисту від зминання в кінці прання. При обертах центрифуги 30 об/хвилину по закінченні програми білизна «плавно погойдується» вперед і назад в барабані. Застосовується в пральних машинах Siemens, Bosch.
Бак та барабан пральної машини

Барабан стиральных машин

Бак та барабан — ті деталі, які під час прання схильні найбільшим навантаженням, тому так важливо, щоб вони були виготовлені з міцного матеріалу. Велику роль відіграють шумоізоляція, рівень вібрації, а також делікатність прання і віджимання. Сьогодні випускають пральні машини, баки та барабани яких виготовлені з якісних високоміцних корозійностійких сплавів. Але виробники знайшли і інше рішення, менш дороге. Бак може бути виконаний з різних видів пластику: композитних або полімерних матеріалів, незаперечним плюсом яких є їх легкість і високий рівень шумоізоляції. Треба мати на увазі, що основні в цьому напрямку нас ще чекають попереду.

Тип управління

Пральні машинки можуть бути оснащені механічним і електронним програматором. Механічна панель управління складається із звичних для нас клавіш, перемикачів і тумблерів. Кожен такий перемикач має два положення (у рідкісних випадках — три). Іноді перемикачі забезпечуються додатковими лампочками — для візуального підтвердження перемикання. Включаючи ті чи інші операції, ви самостійно встановлюєте програму прання, встановлюєте таймер — теж механічний, виконаний, як правило, у вигляді колісного перемикача і запускаєте машину.

Тип управления стиральной машины

Електронна панель управління складається з кнопок, реагуючих на легкий дотик. При цьому засвічується кнопка включеної програми. Приємним доповненням є наявність рідкокристалічного монітора індикації, який дозволяє стежити за всіма етапами виконання операцій, показує температуру, час до закінчення прання і т. п. Втім, справедливості заради треба сказати, що електронні панелі бувають і без монітора індикації. Тоді його роль будуть виконувати знову ж світлодіодні лампи.

Швидкість обертання барабана і ступінь віджиму

У більшості машин передбачено як мінімум дві швидкості обертання барабана:

1000 — 1800 обертів — більш висока швидкість для бавовняних тканин
400 — 800 обертів — більш низька швидкість для більш делікатних тканин

Звичайно, чим більше кількість оборотів, тим менше вологи залишиться в білизна. Звичайно машина автоматично вибирає швидкість обертання барабана в залежності від вибору програми, але деякі машини оснащені перемикачем числа обертів для регулювання швидкості віджиму. Це досить зручна функція, яка дозволить налаштувати машину у відповідності з типом тканин. Набагато зручніше, якщо машина не обмежена всього 2 швидкості віджиму, а має кілька фіксованих швидкостей або навіть забезпечує можливість плавного перемикання (в цьому випадку ви можете встановити будь-яку проміжну швидкість).

При віджимі при 400 обертах Ви отримаєте вологий одяг, 1800 обертів забезпечують повністю сухе білизну під праску. Але якщо для Вас не настільки важливо, скільки часу буде сохнути білизну, не варто встановлювати максимальне число оборотів, практично для будь-якого типу тканини буде достатньо 1000 обертів. Запам’ятайте, що:

 • 400-600 оборотів підходить для тонкого і делікатного білизни;
 • 800-900 обертів — для бавовни і синтетики;
 • джинси досить добре віджимаються при 1000 обертах;
 • а ось швидкість віджиму понад 1000 обертів підійде тільки для махрових рушників або халатів.

Як правило, в багатьох моделях віджим можна відключити зовсім, щоб не зіпсувати особливо делікатні тканини.

Машини високого класу забезпечують більш довгий цикл обертання барабана для бавовняних тканин для більш ефективної сушки, а також пропонують сушку синтетичних тканин з невеликими інтервалами для того, щоб знизити ймовірність утворення складок на тканині. Будь-яка машина перед циклом віджиму і сушіння намагається рівномірно розподілити білизну, а якщо можливості машини не дозволяють досягти оптимального розподілу одягу, машина автоматично вибере мінімальну швидкість обертання барабана для безпеки.

Але швидкість віджиму — це не єдине, що важливо враховувати при виборі машини з оптимальним якістю віджиму. Не менш важливу роль відіграє значення мінімальної залишкової вологості, що залежить від класу віджиму машини. Це навіть більш адекватний показник, ніж число обертів. Ступінь ефективності віджимання маркується латинськими літерами від A до G. Класи А і говорять про високу ефективність у поєднанні з дбайливим ставленням до тканин. З, D і Е – середня ефективність, F і G – низька.

Рівень шуму

Під час роботи пральна машина вібрує, а при більш високій швидкості обертання барабана лунає різкий, пронизливий звук. Деякі виробники вказують очікуваний рівень шуму в децибелах (дБ). Він, як правило, визначається в лабораторних умовах, не відображаючи в дійсності реальну величину завантаження машини. Шум утворюється за рахунок роботи двигуна, насоса, мішалки, за рахунок обертання барабана і від тиску води. Існує думка, що машини з фронтальним завантаженням в цілому працюють тихіше, ніж машини, в яких завантажувальний люк розташовується зверху. Хоча, не факт, що це так. Багато що залежить від якості складання машини і від використовуваних матеріалів і технологій виробництва. Тому найчастіше, чим дорожча машина, тим нижчий рівень шуму. Рекомендую Вам перед покупкою машини уточнити показники рівня шуму при пранні і рівня шуму при віджиманні, указані заводом-виробником. Рівень шуму при пранні коливається в межах від 53 до 62 дБ, при віджиманні — 68-76 дБ.

Чи знаємо ми тепер, як вибрати пральну машину?

Выбираем стиральную машину

У магазині, перед тим, як зробити покупку, поцікавтеся у продавця-консультанта умовами доставки, гарантійного ремонту, умовами підключення, документами на пральну машину. Якщо вас щось бентежить, сміливо йдіть в інший магазин, де ви знайдете нормальні умови для покупки.

Дуже сподіваюся, що всі рекомендації будуть корисними для тих, хто підбирає собі майбутню помічницю по господарству і вже задається питанням «Як вибрати пральну машину». Для того, щоб від слів перейти до справи, пропоную переглянути відеоролик, в якому ви зможете дізнатися ще кілька корисних порад про те, як вибрати пральну машину.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи