Як вибрати пральну машинку?

Пральна машина — цінний помічниця по дому, яка замінить 10 прачок. Якою вона повинна бути? Таке питання може виникнути, якщо ви ще не знаєте, як вибрати пральну машинку в магазині побутової техніки.

Тип і габарити

За типом пральні машини бувають вбудовані та окремо розташовані.

Окремо стоять пральні машини — це класичний, звичний для всіх варіант. Як правило, встановлюються у ванній кімнаті або на кухні.

Встройку зазвичай встановлюють на кухні. Вона дозволяє зберегти єдиний дизайн інтер’єру. Вона може бути двох типів: повністювбудовувана і вбудовувана під стільницю.

У полновстраиваемых машин в задній частині корпусу передбачена виїмка для плінтуса. Є можливість навісити двері кухонного гарнітура. Верхня панель знімна.

У вбудованих під стільницю машин знімною зроблена тільки верхня панель, а в іншому, такі моделі нічим не відрізняються від окремо розташованих машин.

Типы стиральных машин

Габарити машин з вертикальним завантаженням білизни, як правило — стандартні. Їх висота — 89-90 см, ширина — 40-45 см, глибина — 60 див Завдяки своїй ширині, машинка з вертикальним завантаженням підійде тим, у кого маленька ванна кімната.

Розміри машин з фронтальним завантаженням можуть змінюватись. Є повнорозмірні моделі, висота їх 80-85 см, ширина — 60 см, глибина — 50-60 див. Існують вузькі пральні машини. Їх габарити: висота — 80-85 см, ширина — 60 см, глибина — 33-45 див.

Крім вузьких бувають ще й компактні пральні машини. Висота таких моделей не перевищує 70 см, а ширина і глибина — 50 див. Якщо у вас маленька ванна кімната, або ж ви не хочете захаращувати її технікою, то вибирайте вузьку або компактну пральну машину.

Рада! Щоб не помилитися з розмірами машини, і точно знати, які габарити вам потрібні, краще всього заздалегідь виміряти вільне місце.

Завантаження білизни

Місткість пральної машинки може складати від 3,5 до 14 кг. Якщо у вас маленька сім’я з двох осіб, то вибирайте машину з завантаженням білизни від 3,5 до 5 кг. Для сім’ї з 3-5 чоловік підійдуть пральні машини із завантаженням від 5 до 8 кг. Якщо у вашій родині більше 6 осіб, то пральна машина з завантаженням від 9 кг — для вас.

Загрузка белья

Крім максимального існує і мінімальна кількість завантажуваного білизни, вона середнє для всіх моделей — від 1 до 1,5 кг.

Тип завантаження

Пральні машини бувають з фронтальним і вертикальним завантаженням білизни. Якщо у вас машина з фронтальним завантаженням, ви можете спостерігати за пранням. Сьогодні представлений величезний вибір таких моделей, у тому числі і бюджетних. Машини з фронтальним завантаженням можуть вбудовуватися в меблі. Їх можна встановлювати на кухні. Ще одним приємним плюсом є можливість використовувати машину як полиці.

Але є й мінуси. Потрібно нахилятися, щоб покласти і дістати речі з барабана. Крім того, більшість таких пральних машин великих розмірів, і необхідно додатковий простір, щоб відкрити дверцята.

У вертикальних пральних машинках білизна завантажується через верхню кришку над барабаном. Вертикальні машини неширокі, займають мало місця, щоб витягти випрані речі, не потрібно низько нахилятися. Важливо, що білизну можна додавати прямо в барабан прання.

З мінусів можна відзначити наступне: більш висока вартість і невеликий вибір моделей.

Швидкість віджиму

Швидкість віджиму пральної машинки може варіюватися від 400 до 2000 об/хв. Цей режим вибирається виходячи з якості тканини, тому чим більше варіантів віджимання в машини, тим краще. Якщо ви часто перете трикотажні кофти і футболки, вовняні речі, а також синтетичні і шовкові речі, вам знадобиться режим віджиму 600-800 об/хв. Речі з грубих матеріалів, такі як джинси, краще віджимати зі швидкістю 1000-1200 об/хв. Постільна білизна, бавовняні штори і махрові рушники вимагають найбільшої швидкості віджиму — 1200 об/хв. і вище.

Кількість програм

В середньому, кількість програм у сучасних пральних машинах варіюється від 10 до 20. Прання бавовни, вовни, делікатних речей, змішаного білизни, білого білизни, програми, призначені для прання певних видів тканин.

Експрес-прання, або швидке прання, — це режим, що дозволяє швидко і ефективно відіпрати слабозагрязненное білизна за 15-30 хвилин.

Попереднє прання — програма для прання дуже забрудненої білизни. Речі витримуються у воді при температурі 30 градусів. Після завершення попереднього прання можна приступати до виконання основної програми.

Економічна програма призначена для прання білизни зі слабкою ступенем забруднення. Таку білизну можна прати при більш низьких температурах. При цьому час прання збільшується, але зменшується витрата електроенергії, води і миючих засобів.

Крім основних, зустрічаються і додаткові програми прання, такі як прання дитячих речей, спортивного одягу, ручне прання, запобігання зминання і суперполоскание.

Програма «Прання дитячих речей» дозволяє зберегти м’якість тканин. Прання проводиться у великій кількості води при великій температурі. Зверніть увагу на цю програму, якщо у вас є маленькі діти.

У програмі «Прання спортивного одягу» використовується фаза попереднього прання при низькій температурі, що забезпечує дбайливе прання спортивного одягу. Якщо ви часто займаєтеся спортом, то вибирайте машину з даним режимом.

Програма «Ручне прання» призначена для речей, які заборонено прати в машині. Цей режим передбачає збільшений рівень води при пранні температуру не більше 30 градусів, спеціальний алгоритм руху барабана і знижену інтенсивність віджиму.

«Запобігання зминання» — програма, яка замінює віджимання. Барабан продовжує повільне обертання, завдяки чому складок утворюється менше, і гладити стає легше.

Режим «Суперполоскание» забезпечує додаткову кількість полоскань, наприклад 7 замість 3-х. Програма стане в нагоді для людей з алергією або сім’ї з маленькими дітьми.

Чим більше програм, тим дорожче машина. При виборі задумайтеся, які режими прання вам дійсно потрібні.

Додаткові функції

Дополнительные функции

Деякі пральні машинки оснащені системою захисту від дітей. Завдяки можливості блокування панелі управління, ви можете не турбується про те, що дитина скасує або змінить програму прання.

Машина з вбудованим процесором у фазі «Віджим» автоматично контролює процес прання і коригує програму. Витрата води, час полоскання, число обертів при віджимі та інші параметри в точній відповідності з завантаженням. Наявність даної функції збільшує вартість пральної машини, але дозволяє надалі заощадити на миючих засобах, електроенергії та воді.

Деякі машини забезпечені функцією «Захист від протікань». Це корисно! У разі виявлення протікання подача води припиняється.

До речі, для продовження життя вашої машинки використовуйте спеціальні засоби: для першого запуску, для очищення машини і проти накипу.

Також, періодично, необхідно чистити фільтр машини від нашарувань та сміття. Так вона прослужить вам набагато довше.

Рекомендації

рекомендации

  • Якщо у вас невелика ванна кімната, то вибирайте машину з вертикальним завантаженням білизни, або вузьку машину з фронтальним завантаженням.
  • Якщо хочете встановити пральну машину на кухні, то повністювбудовувана або вбудовувана під стільницю машина — для вас.
  • Для невеликої сім’ї з двох чоловік підійде пральна машина з об’ємом завантаження від 3,5 до 5 кг, максимальною швидкістю віджимання від 800 до 1000 об/хв, і десятьма автоматичними програмами.
  • Якщо у вас сім’я з 3-5 осіб, то вибирайте машину з об’ємом завантаження від 5 до 8 кг, максимальною швидкістю віджимання від 1000 до 1200 об/хв і п’ятнадцятьма автоматичними програмами.
  • Щасливим володарям сім’ї більше 6 осіб слід зупинити свій вибір на пральній машині з об’ємом завантаження від 9 кг, максимальну швидкість віджиму 1200 об/хв, і двадцятьма автоматичними програмами.
  • Якщо у вас маленькі діти, зверніть увагу на наявність у пральної машини функції «Захист від дітей». А також програм прання дитячого одягу та суперполоскания.
Купуйте пральну машину, і періть в своє задоволення.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи