Як вибрати ноутбук

Якщо ви вирішили купити ноутбук, то не варто покладатися тільки на продавця — вам належить грунтовно підготуватися до купівлі. Як вибрати ноутбук, і що належить зробити заздалегідь, ви дізнаєтеся, якщо дочитаєте до кінця цю статтю.

Користуватися ноутбуком вміють багато, а от знати детальну інформацію про технічні характеристики і здібності розумної машини далеко не всім під силу. Це і не обов’язково, адже у нас є так багато магазинів електроніки та побутової техніки, і маса підготовлених продавців-консультантів, які, тільки ти з’являєшся в торговому залі, кидаються до тебе з усіх ніг… Але чому ми тоді так нерішуче довіряємось їм, і воліємо прийти в магазин вже з готовим рішенням?

Є дві відповіді на це питання: байдужість і не професіоналізм, якщо трохи прикро, то замінимо на «слабкий професіоналізм», а байдужість все ж залишимо. Ви теж цього боїтеся? Варто лише сподіватися на магазин, і тебе дуже навіть можуть обдурити, навмисно чи ненавмисно, це вже інше питання.

Тому, як завжди, беремо ініціативу в свої руки і приступаємо. І приводом для написання цієї статті стала реальна і правдива історія моєї сестри, яка, не володіючи ніякими технічними знаннями, зуміла вибрати і купити гідний ноутбук своєму синові. Правда, часу на це пішло пристойно, але це вже інша історія, а результат — » на обличчі», вірніше, на столі!

Є кілька варіантів сценарію розвитку покупки ноутбука:

  • Найлегший. Взяти необхідну суму грошей і піти в магазин. А можна просто піти в магазин і купити ноутбук в кредит. Думаємо, що години в два можна вкластися, при умові, що магазин знаходиться недалеко від вашого будинку.
  • Зателефонувати хорошого знайомого, родича, які краще за вас, і набагато краще розбирається в техніці.
  • Ви розумієте, що залишилися один на один з мрією купити вигідно!!! ноутбук. Ви ображені на весь світ, який важливий для вас момент відвернувся від вас, і приймаєте вольове рішення вибрати модель ноутбука самостійно.

Ось у цей відповідальний момент все почне дуже швидко змінюватися тому, що буквально через деякий час, може бути через пару годин, а може бути і через два тижні, ви станете справжнім знавцем всіх нутрощів ноутбука, і навіть прокинувшись серед ночі, ви зможете відповісти, яка відеокарта краще.

З чого почати?

Перше, з чого потрібно почати, це зрозуміти, для чого вам потрібен ноутбук. Вірніше, що ви будете на ньому робити? Досить дивне питання, так? Всім непосвяченим здається, що всі люди за ноутбуками роблять одне і те ж. Але це не зовсім так: хтось купує ноутбук для ігор і розваг, хто-то для роботи, хто-то для навчання, а кому-то ноутбук потрібен просто для спілкування та пошуку інформації в мережі. Який ноутбук потрібен саме вам, вирішувати тільки вам. Ми можемо тільки допомогти з вибором.

Какой ноутбук выбрать

Якщо ви визначили для себе, для чого вам потрібен ноутбук, то це допоможе вам зробити перший крок: вибрати екран і конфігурацію.

Ноутбуки можуть бувають маленькі від 11 до 14 дюймів, середні — 15-16 дюймів, і великі — від 17 дюймів і більше.

Конфігурація будь-якого ноутбука це:

  • процесор — серце ноутбука
  • жорсткий диск — від об’єму жорсткого диска залежить, скільки інформації ви можете на ньому зберегти
  • оперативна пам’ять, від е обсягу пам’яті залежить швидкість роботи
  • відеокарта важлива для ігор і графічних додатків
  • програмне забезпечення включає в себе операційну систему, офісний пакет та інші програми

На швидкість і зручність роботи впливає кожен з цих показників. Причому буває, що в одній і тій же моделі конфігурації можуть відрізнятися. На це варто обов’язково звернути увагу!

У більшості випадків на швидкість роботи ноутбука об’єм оперативної пам’яті впливає більше, ніж процесор. Об’єм жорсткого диска для вас буде важливий, якщо вам треба зберігати багато інформації. Наприклад, фотографії або фільми. У цьому випадку, додаткова відеокарта значно підвищить швидкість роботи графічних програм та ігор.

Потрібно знати, яка кількість зовнішніх портів є в цій моделі ноутбука. Для підключення до дротової мережі, телевізора або зовнішнього монітора вони будуть необхідні. Це залежить від того, чи збираєтеся ви виходити в інтернет і зв’язку з іншими пристроями? Перевірте, чи є модуль Wi-Fi, WiMax, Bluetooth?

Зверніть увагу, встановлена в ноутбуці, операційна система, і яка? Якщо ноутбук продається без операційної системи, то ви вільні у своєму виборі, але за покупку і установку доведеться платити додаткові гроші. В основному, ноутбуки зараз продаються з Windsows 8, хоча можна зустріти на прилавках магазинів і альтернативні варіанти.

Визначте для себе, на якому екрані вам зручно працювати. Дуже часто, коли в родині є комп’ютер з великим екраном і ноутбук з маленьким екраном, можна спостерігати потяг до маленького екрану минає дуже швидко. Єдина його перевага — це невелика вага і зручність в перенесенні.

Обов’язково потрібно з’ясувати, на скільки вистачить акумулятора, встановленого в ноутбуці. Треба врахувати, що цей показник з часом буде скорочуватися.

Дуже часто батьки не знають, як вибрати ноутбук для своєї дитини, помилково вважаючи, що він використовувати його для навчання. Саме діти і є основними споживачами різних ігор, тому для дитини доведеться купувати зовсім недешевий ноутбук, з відмінними технічними характеристиками.

Одна з категорій, кому можуть підійти недорогі, а значить не потужні машини, це офісні працівники, які в роботі використовують ноутбук для ділового спілкування з партнерами і клієнтами. Звичайно, таких користувачів більше, ми просто привели приклад, щоб можна було зорієнтуватися.

Я не розбираюся в техніці…

Перерахованих правил достатньо для того, щоб зрозуміти, на що потрібно звернути увагу при виборі ноутбука. А з особистого практичного досвіду ми рекомендуємо ретельно розібратися у всіх технічних характеристиках самостійно, і вже зі знанням справи звертатися за допомогою до продавця-консультанта. Це здається складним тільки на перший погляд, якщо ви не розбираєтеся в техніці. Запевняємо, що навіть жінки, ніколи не мали справи з такими пристроями, справляються з цим завданням.

Роботи, звичайно, треба багато: потрібно по кожній конфігурації ноутбука дізнатися максимум інформації, розібратися в ній, і візуально «зібрати» свій ноутбук. Саме так і роблять жінки, які не розбираються в ноутбуках, запевняємо вас. Зате переваг маса: ви не будете повним чайником в момент покупки, і під час дрібного ремонту, що дуже важливо.

Зі свого боку ми бажаємо вам, щоб ваш ноутбук, який ви самостійно вибрали і купили, працював дуже довго і був вашим помічником в роботі і відпочинку.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи