Скільки часу ми проводимо на кухні?

Господині погодяться з тим, що половину цього часу ми проводимо біля мийки. Без крана з гарячою і холодною водою ми не уявляємо собі життя на кухні, навіть маючи посудомийну машину, значення мийки не зменшується. В ній ми миємо овочі, потрошимо курочку, чистимо рибу, використовуємо для того, щоб навести чистоту в самому центральному місці нашого будинку. У цій статті постараємося дати цінний поради про те, як правильно вибрати мийку для кухні.

Уявіть, що ви не приділили належної уваги тому, якою повинна бути мийка на вашій кухні: скільки незручностей ви будете відчувати, працюючи зі своєю помічницею. Вчасно не продумали дизайн мийки, поставилися прохолодно до вибору матеріалу, з якого виготовлена мийка, неправильно підібрали розмір мийки, відповідний масштабам кухонних робіт. Всі ці, на перший погляд, дрібниці, будуть дарувати поганий настрій, дискомфорт і незручність. Але очевидний плюс все-таки є: ви вже почнете мріяти про нову мийці — мийці своєї мрії!

Отже, мрія є, тому для того, щоб правильно вибрати мийку для кухні, приступимо до першого етапу — огляду кухонних мийок та підбору вимог для нашої майбутньої мийки. Розберемося з головним питанням — які бувають мийки?

Форма і конструкція мийок

За своєю формою мийки можуть бути круглими, овальними, квадратними, прямокутними, кутовими, з одного, півтора або двома чашами, глибокі і не дуже. Є мийки з різним розташуванням змішувача, при виборі потрібно обов’язково врахувати розташування мийки на вашій кухні. Підбираючи мийку по дизайну, зверніть увагу на те, що в невеликій кухні зручніше буде працювати з круглої мийкою: вона містка, і не займе багато місця. Якщо на кухні мало місця для мийки з двох чаш, можна підібрати мийку з чашами різного розміру: містку для основної роботи, і, наприклад, невелику овальну для овочів або розморожування м’яса.

Мойка для кухни угловая

Додаткове обладнання

Щоб метушня на кухні була приємною, а робоче місце було сучасним, мийки оснащуються додатковими пристроями: дошки, друшляки, сушарка для посуду, кошики, сітки, крила (на них ставлять чистий, вимитий посуд або очищені продукти). Звичайно, такі речі ми можемо придбати окремо, але якщо це все ідеально поєднується з робочим місцем, то чому б і не скористатися відмінною пропозицією? Вибираючи мийку, зверніть увагу, скільки додаткових отворів у ній передбачено: чи буде у вас можливість встановити кран для фільтрованої води, автоклапан зливу, або подрібнювач побутових відходів.

Мойка врезная

Змішувач

Змішувач для мийки слід підбирати, враховуючи, що від глибини і розміру чаші залежить кількість бризок і напір води. Якщо купуєте кухонний гарнітур, найімовірніше, що дизайн змішувача відповідає його стилю. Потрібно врахувати і співвідношення розмірів змішувача і мийки. Бувають випадки, коли в сталеву плиту встановлюють змішувач значних розмірів, в результаті при включенні води, кран ходить ходором, що призводить до поломками і протікання. Зручно користуватися змішувачем з довгим виливом. Такий змішувач дуже зручний для миття високих і великих предметів.

Смеситель для кухни

Способи установки мийки

Накладна мийка кладеться зверху стільниці або тумби і кріпиться за рахунок бортиків, замінюючи собою стільницю. Найчастіше цей варіант зустрічається в недорогих кухонних гарнітурах або при заміні старої мийки на нову. Цей спосіб вважають негигиеничным, так як вода може потрапляти у зазори.

Мойка накладная

Врізна мийка врізається в поверхню стільниці і вимагає гарної гідроізоляції. Такий спосіб установки вважається найбільш поширеним, і естетичним. Врізні мийки частіше встановлюють гарнітури з загальною стільницею з будь-якого матеріалу: граніту, штучного каменя, нержавіючої сталі.

Мойка врезная для кухни

Інтегрована мийка від врізний відрізняється і способом установки, і зовнішнім виглядом: бортики врізне миття знаходяться трохи нижче рівня стільниці, або на одному рівні з нею. Без фахівця тут не обійтися, зате результатом будете милуватися — ваш кухонний гарнітур буде виглядати дуже органічно. Візьміть на замітку, що для інтегрованої мийки стільниця повинна бути з пластику або каменю. ДСП і дерево для такої мийки не годяться.

Мойка интегрированная

Отже, найважливіші моменти, перш ніж відправитися в магазин за покупкою, ми дізналися. Залишилася зовсім немаловажна деталь, — зрозуміти, який матеріал буде кращим для вашої мийки. Про те, з якого матеріалу повинна бути виготовлена кухонна мийка, читайте в наступній статті «З яких матеріалів виготовляють мийки для кухні».

Відео «Якими бувають мийки для кухні»

Самими якісними і стильними мийками вважаються мийки виробництва Бельгії, Німеччини, Італії, Іспанії, Нідерландів та Бельгії. У комплекті з мийкою повинні перебувати прокладки і сифон. Якщо фахівець встановить вам мийку правильно, то вона прослужить вам дуже довго.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи