Як вибрати монітор і не відчувати себе при цьому повним чайником

Для роботи і для будинку, для розваги і для серйозних справ, всім і завжди потрібен монітор. Але який вибрати? Які параметри і технічні характеристики у мінімальному обсязі ми повинні знати? Якщо ви ще не знаєте, як вибрати монітор, то уважно читайте наші рекомендації.

Діагональ монітора

Найчастіше зустрічаються екрани від 17 до 24 дюймів. Бувають і менше і більше, звичайно, але для нормальної роботи 17 дюймів — це мінімум, а 24 дюйма більше, ніж достатньо для домашнього використання. Звичайно, якщо ви завзятий геймер, кіноман або дизайнер, то краще вибрати діагональ 27 дюймів.

При цьому пам’ятайте, що великі монітори вимагають більшої потужності від відеокарти. Хоча, чим більший монітор, тим зручніше працювати: більше вікон можна відкрити. Проте, місця він займає більше, тому, наприклад, для офісу в цілях економії простору оптимальним буде розмір у 17, 19 дюймів. Важливий плюс: невеликі монітори — дешевше.

Мониторы

Максимальна роздільна здатність

Все просто! Чим вище дозвіл, тим чіткіше зображення на екрані. Для стандартних офісних завдань, роботи з документами і в інтернеті багато не треба. Але навіть 17-дюймові монітори мають дозвіл 1270 х 1024 HD Ready, а це означає, між іншим, підтримку відео у форматі HD. Найпоширеніше дозвіл, природно, 1920 х 1080 Full HD. З ним вже можна дивитися фільми у форматі Full HD, ну і звичайно, грати в ігри і працювати з графікою.

А якщо ви вибираєте монітор для професійних потреб, 3-D моделювання, роботи з програмами інженерного проектування, видеопродакшн і графічного дизайну, то варто звернути увагу на вирішення вище: 2560 х 1440, або навіть 3840 х 2160. У другому випадку це вже підтримка відео 4K Ultra HD.

Час відгуку

Менше час відгуку — якісніше динаміка!

Чим менше час відгуку, тим якісніше монітор відтворює динамічне зображення. Сцени погоні у фільмах, гра в гонки, якщо хочете, щоб вони виглядали шикарно, вибирайте монітор з часом відгуку не більше 3-х мс. Але в принципі, динаміка виглядає нормально і на найпоширеніших 5 мс.

Яскравість монітора

Чим вище яскравість монітора, тим якісніше зображення при сильному освітленні. Якщо дивитися фільми в темній кімнаті, то підійдуть і стандартні 250 кд/м2. А ось якщо монітор буде стояти навпроти сонячного вікна, то краще вибрати пояскравіше.

Контрастність монітора

Контрастність відповідає за відображення чорного кольору, відтінків і напівтонів. Чим вище контрастність, тим краще будуть виглядати на моніторі затемнені зображення. Рівень контрастності 500:1 — це добре! Але краще брати від 1000:1, в принципі, у більшості моніторів він такий і є. А для професіоналів, що працюють з картинками, є монітори з рівнем 500:1.

сенсорный монитор

Тип матриці

Найпоширеніший тип матриці TFT TN. Його переваги: низька ціна, невеликий час відгуку, що важливо для ігор і фільмів, і досить якісна стандартна картинка. Мінуси: невеликі кути огляду, не сама висока контрастність, неідеальна передача кольору, а ще можливість появи «битих» пікселів. Монітори TFT TN — це стандартне рішення. Вони гарні для дому та офісу, а за рахунок малого часу відгуку — для геймерів і кіноманів.

Для вимогливих користувачів і професіоналів існують інші типи матриць: TFT IPS і TFT MVA. У кожного типу свої нюанси, свої плюси і мінуси. Загальні плюси: це краща передача кольору, більш широкі кути огляду, ідеальний чорний колір. Але більше час відгуку і висока ціна.

Ціна монітора

Монітори, в середньому, споживають 35-40Вт, але бувають і такі, які їдять всі 120. Споживання енергії в багато залежить від розміру екрана. Маленькі потребують всього в 16-ти Вт. Звертайте увагу на цей параметр, адже чим менше енергії споживає монітор, тим менше вам доведеться платити за електроенергію.

Підключення монітора

Існує 3 основних інтерфейсу для підключення монітора до відеокарти: VGA, DVI і HDMI цифровий. Перший передає аналоговий сигнал, два інших — цифровий. При виборі монітора відштовхуйтеся від того, які присутні інтерфейси на вашій відеокарті.

Додаткові параметри

На що ще потрібно звернути увагу?

  • Вхід USB для підключення різних пристроїв перефірійних
  • Поворот на 90° — зручно для газетної верстки і перегляду сайтів з нескінченною прокруткою
  • 3D Ready — можливість дивитися фільми в 3D і грати в 3D ігри
  • Вбудована веб-камера і колонки для видеконференций в мережі
  • Вихід на навушники — зручніше, ніж тягтися під стільцем до системного блоку

Рекомендації

монитор

Умовно, типи моніторів можна розділити по області застосування:

Бізнес — призначений для роботи з офісними додатками. Мають строгим дизайном. В офіс не потрібні великі монітори. Досить 17-19 дюймів, дозвіл, контрастність і час відгуку особливої ролі не відіграють, а ось яскравість важлива, якщо офіс добре освітлений і має великі вікна. Беріть, мінімум, 300 кд/м2. Також важлива і споживана потужність, особливо, якщо відразу 100 комп’ютерів в одній фірмі. Вибирайте моделі з потужністю 15-20 Вт.

Графічний — монітор для роботи з графікою. Тут важливий розмір, не менше 20 дюймів, і тип матриці TFT IPS і TFT MVA для відмінної передачі кольору, високої яскравості і контрастності.

Ігровий. Тут теж потрібен великий розмір монітора. Краще від 27 дюймів, а час відгуку має бути мінімальна, ідеал — 1 мс. Те ж саме актуально і для моніторів, на яких ви збираєтеся дивитися кіно.

Професійний, як і графічний — створює високоякісне зображення і має великий екран від 24 дюймів. Тип матриці TFT IPS і TFT MVA, а також різні додаткові можливості, наприклад, кілька відеовходів для підключення до кількох комп’ютерів.

Економічний. Тут головне, низька вартість. Отже, його характеристики не відрізняються високими показниками. Невеликий екран 17-18 дюймів, невисокий дозвіл 1280х1024 або 1366х768, стандартний тип матриці TFT TN.

Для дому потрібен універсальний монітор, який відповідає вашим бажанням і можливостям. Може і фільми подивитися захочеться пограти, а може тільки інтернет-серфінг і робота з документами. Приблизні параметри монітора будуть наступними: розмір, дозвіл, час відгуку.

Ось популярний домашній варіант з не кусючою ціною: 23 дюйми, роздільна здатність Full HD, час відгуку 5 мс, тип матриці TFT TN. Багато що залежить, звичайно, від вашого бюджету.

Вибирайте монітор правильно! Тепер ви знаєте, як вибрати монітор і не відчувати себе чайником. Бажаємо удачі!

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи