Як вибрати кондиціонер

9-18-2017

Для комфортного життя повітря у вашому будинку повинен бути чистим і певної вологості. В наш час досягти цього – непросте завдання, але ви легко вирішите, вибравши правильний кондиціонер. Для цього визначитеся, якого типу кондиціонер вам потрібен; де плануєте встановити його; чи вам потрібна звичайна модель або більш досконала. Вам належить зробити вибір між мобільними, віконними кондиціонерами і спліт-системами різних типів. Пропоную вибрати купить климатическое оборудование

Моноблочні кондиціонери є бюджетним варіантом. Як правило, це віконні і мобільні кондиціонери, які чудово виконують основні функції, прості в обслуговуванні та роботі. До основних функцій таких кондиціонерів найчастіше відноситься охолодження, рідше – обігрів та очищення повітря.

Мобільний кондиціонер – легко встановити самостійно. Мінуси таких моделей – шум, необхідність постійного зливу конденсату з накопичувального бачка і висновок тепла від компресора шляхом з’єднання гнучким воздуховодом кондиціонера з витяжною шахтою або отвором в стіні.

Віконний кондиціонер встановлюється у віконний отвір. Для цього доведеться змінити конструкцію Вашого віконного отвору або під час ремонту в приміщенні замовити віконний блок з розрахунком на встановлення віконного кондиціонера.

Спліт-системи – більш складні, сучасні і комфортні моделі кондиціонерів. Такі системи мають зовнішній блок встановлюється на вулиці й внутрішній блок встановлюється усередині приміщення. Через невеликий отвір в стіні блоки з’єднуються мідними трубками в ізоляції і керуючими кабелями. За своїм типом спліт-системи можна розділити на настінні, підлогові і напольно-стельові, канальні і касетні.

Основні функції спліт-систем – охолодження, обігрів, вентиляція, осушення і очищення повітря. Багато спліт-системи оснащені автоматичним режимом роботи, «нічним режимом, індикацією засмічення фільтрів, самодіагностикою. Серед переваг цих моделей низький рівень шуму, можливість роботи з таймером, пульт дистанційного керування та інші. Такі системи вимагають професійного монтажу. Зазвичай простий монтаж кондиціонера триває не більше 3-х годин. Монтаж спліт-системи можна провести як в процесі ремонту приміщення, так і на чистову – без наслідків для ремонту.

Мульти спліт-системи – мають один зовнішній блок і кілька внутрішніх і оснащені тими ж функціями, як і звичайні спліт-системи.

Потужність кондиціонера

Вибираючи кондиціонер, зверніть увагу на його потужність охолодження і споживану потужність. Їх приблизне співвідношення 1 до 3: при потужності охолодження 3,0 кВт кондиціонер споживає приблизно 1 кВт. Тому при покупці кондиціонера бажано знати оптимальну або хоча б приблизну потужність.

Для охолодження 10 кв. м. потрібно орієнтовно 1 кВт потужності. Так само в розрахунок приймаються: тип будівлі, теплопритоки від сонячного світла, кількість тепловиділення від обладнання та офісної техніки та кількість людей, що знаходяться в приміщенні. Всі дані підсумовуються і вираховується необхідна потужність охолодження для даного приміщення. При цьому на потужності не рекомендується економити, так як модель недостатньої потужності буде постійно працювати на максимальних навантаженнях, що призведе до галасливої роботі приладу і передчасного зносу. Крім того, малопотужний кондиціонер не зможе охолодити повітря в приміщенні досить швидко і не зможе підтримувати задану температуру.

Зараз стають все більш популярними моделі з інверторної технології. Вона дозволяє автоматично встановлювати потужність роботи приладу в залежності від температури повітря в приміщенні і на вулиці. Завдяки використанню інверторної технології, скорочуються енерговитрати на 40%, і збільшується термін служби приладу.