Як вибрати кавоварку?

Як приємно почати ранок з чашки кави… Тепер не обов’язково мати під боком особистого бориста, досить обзавестися гарною кавоваркою. Тому, якщо на вашій кухні немає такого потрібного приладу, і якщо ви вже загорілися ідеєю його придбати, не поспішайте… затримайтеся на кілька хвилин, щоб дізнатися, як вибрати кавоварку, і яку краще купити.

Спосіб варіння кави

Залежно від способу варіння кавоварки можна розділити на три групи:

  • Для варіння еспресо
  • Для кави по-турецьки
  • Капсульні

У кавоварках для еспресо гаряча вода проходить крізь шар меленої кави під великим тиском. Тим самим, рідина вбирає в себе максимум аромату і смаку. Напій виходить дуже міцним, і може підбадьорити одним своїм запахом. Якщо такої кави розбавити водою, вийде класичний американо.

Кавоварки-еспресо бувають автоматичні і напівавтоматичні

В автоматичних машина сама формує таблетку з меленої кави через яку потім просочується вода. Ви просто засинаєте кавові зерна всередину пристрою.

У напівавтоматичних мелену каву необхідно засипати в ріжок вручну і утрамбувати, тільки після цього можна варити напій. Очищати ріжок теж доведеться самостійно.

Ще одна відмінність кавоварки-еспресо — економічність. На одну чашку доводиться помітно менше меленої кави, ніж в інших типах кавоварок.

За типом установки кавоварки-еспресо можуть бути окремо розташованими і вбудованими. Окремо стоять моделі можна вільно пересувати по кухні або офісу. У цьому їх головна перевага. Крім того, коштують вони дешевше, ніж вбудовувані.

Вбудовані кавоварки відрізняються спеціальною конструкцією, яка дозволяє вмонтувати пристрій в кухонну шафу. Цей варіант підходить для дому. Найкраще вбудовану кавомашину доглянути при покупці кухонного гарнітура. У ньому повинна бути спеціальна ніша відповідних розмірів.

Кавомашини для кави по-турецьки зовні нагадують звичайну турку, тільки на підставці, в яку вбудований нагрівальний елемент. Користуватися нею дуже просто: в залежності від заданої порції нагрівальний елемент сам вибирає час варіння. Коли кава буде готовий, нагрівальний елемент автоматично вимкнеться. Це відмінний індивідуальний варіант для офісу. Такий апарат поміститься на будь-якому робочому столі. Свіжий ароматний кави завжди буде під рукою.

Кофемашина по-турецки

Капсульні кавоварки також зручні для офісу. Замість зерен або меленої кави в ній використовуються спеціальні готові капсули. Капсульні кавоварки — це просто, швидко і акуратно.

кофемашина капсульная

Тип кави

Різні кавоварки працюють з різними типами кави:

  • Мелений
  • Зерновий
  • Мелений-зерновий
  • Капсули

Для більшості кавоварок еспресо і для всіх кавоварок по-турецьки необхідно відразу купувати мелену каву, або попередньо перемелювати зерна в кавомолці. Гурманам рекомендуємо останній варіант. Так напій виходить ароматніше.

Деякі кавоварки обладнані вбудованою кавомолкою. Це дуже зручно: можна засипати каву в зернах. Пристрій сам визначить, скільки кави потрібно перемолоти на задану кількість порцій. Це прекрасний варіант для офісу — швидко і без зайвих клопотів!

Універсальний варіант — це кавова машина, яка вміє працювати як з меленою кавою, так і з зернами. Такі моделі, зазвичай, коштують дорожче.

Капсули у використанні ще простіше: вставляємо капсулу в спеціальний відсік, потім натискаємо кнопку включення, і через хвилину ваш кава готова. Одна капсула розрахована на одну чашку. Більше того, сьогодні виробники пропонують не тільки класичний кави в капсулах, але і різні його варіанти: капучино, мокко, латте, макіато… Можна вибрати на свій смак.

Приготування капучіно

Більшість кавоварок можуть готувати каву, капучіно. Винятком є лише рідкісні моделі кавоварок еспресо і прилади для варіння кави по-турецьки.

Є кілька варіантів приготування кави з молочною піною: автоматичний, вручну або комбінований варіант.

кофемашина

При автоматичному приготування капучіно, молоко заливається відразу в спеціальний резервуар. Молочна піна готується без вашої участі. Відмінний варіант для тих, у кого немає досвіду роботи бориста. Але таку кавоварку доведеться мити частіше, так як сліди молока можуть надати кави неприємний присмак.

При приготуванні капучіно вручну молоко наливається в пітчер і збивається в піну з допомогою спеціальної трубки капучинатора, по якій подається пара. Потім піну переливають у чашку із заздалегідь приготовленим еспресо. Цей спосіб вимагає часу і певної вправності.

Деякі кавоварки можуть готувати капучино і автоматично і вручну. Це зручно! Для великої кількості кави можна використовувати автоматичний режим. А для однієї чашки капучино — ручний.

Корисно знати!

Деякі кавоварки дозволяють контролювати міцність напою. Це відбувається завдяки вбудованому селектору аромату. Міцність напою змінюється в залежності від способу подачі води, її температури і кількість мелених зерен на порцію. В залежності від настрою і самопочуття ви можете вибрати міцну каву або м’який кави.

кофемашина

Об’єм резервуара для води показує, яку кількість напою кавова машина може приготувати за один цикл роботи. Найменшим об’ємом мають кавомашини для кави по-турецьки. У більшості випадків вони розраховані на одну-дві порції. Обсяг коливається від 200 до 600 мл. Всі інші кавоварки обладнані резервуаром для води об’ємом не менше 750 мл. Цього вистачає на 5-6 чашок.

Деякі кавоварки відрізняються дуже великим резервуаром для води об’ємом від 2-х літрів. Це відмінний варіант для великого офісу. Для кавоварок з великим резервуаром дуже важлива функція одночасного приготування двох чашок кави.

Автоматична декальцинація — це можливість кавоварки робити самоочищення і видаляти кавові масла і накип, які скупчуються на деталях. Така функція дозволить продовжити термін служби кавомашини. Якщо цієї функції немає, чистку необхідно виконувати самостійно по мірі необхідності.

Рекомендації

Якщо ви вибираєте кавоварку для дому, вам підійде як стоїть окремо, так і вбудована модель. Особливо хороша буде вбудована машина, якщо ви оновлюєте дизайн кухні.

Для будинку краще всього придбати кавоварку еспрессо з резервуаром для води об’ємом до 1,5 літрів. Для великого офісу підійде окремо стоїть кавоварка з резервуаром не менше 2-х літрів. Ідеальний варіант — кавоварка з автоматичним приготуванням капучіно.

кофемашина

Якщо ж ви шукаєте для себе компактний варіант, який завжди буде під рукою, придивіться до кофемашинам по-турецьки. Якщо ви хочете придбати навички бориста, зупиніться на кавомашині з ручним приготуванням капучіно.

А якщо у вас невеликий офіс, зупиніться на капсульної моделі. Це відмінне поєднання простоти використання і різноманітності смаків.

Варите каву і насолоджуйтеся його вишуканим смаком та ароматом!

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи