Дізнайтеся, як вибрати кавомолку правильно

Вже давно відомо, що чашечка ароматної кави — запорука гарного настрою і початку продуктивного дня. Але для того, щоб чарівний напій виправдав всі ваші очікування, доведеться докласти трохи зусиль. Не думайте, що потрібно всього лише правильно і з правильних кавових зерен його зварити. Давайте почнемо з самого початку і згадаємо, що потрібно знати початківцям кавоманам, які теж хочуть насолоджуватися ранковою бадьорить напоєм, але ще не знають, як вибрати кавомолку правильно і грамотно, щоб в майбутньому не розчаруватися.

На жаль, життя нас постійно навчає і дає уроки. Начебто зараз всі розумні стали, і до порад фахівців і професіоналів прислухаються, і в інтернет перед покупкою обов’язково заглядають, але все одно дуже часто буває, що щось не догледіли, що упустили з виду, а «добрий» продавець, звичайно ж, про такі дрібниці і не повідав.

Тому в надії на те, що ці поради побачать саме ті, хто все-таки шукає корисні відомості про те, як вибрати кавомолку, пропоную уважніше прочитати статтю, і вже підготовленими відправлятися за покупкою.

Сьогодні всі говорять про здоровий спосіб життя, і про те, що кава шкідлива для організму. Я все-таки притримуюсь іншої думки, я за те, щоб у всьому знати міру, тому від чашечки кави ніколи не відмовлюся. Серед нас є ті, хто кави не п’є, ті, хто пє розчинну каву, і ті, хто воліє молоти кава самостійно, не довіряючи цей процес іншим людям. Напевно вони знають все про те, чому їм подобається чи не подобається той чи інший сорт кави, і можуть дати безліч порад про те, які бувають кавомолки.

Наша цільова аудиторія — ті люди, хто ще тільки робить перші кроки в світ цінителів справжньої кави, саме для них цінні рекомендації будуть надзвичайно корисні.

Які бувають види кофемолок?

В залежності від ваших уподобань, кількості членів кавового клубу, розміру вашого гаманця, і т. д., потрібно звернути увагу на особливості кофемолок і дізнатися, якими вони бувають і яка кавомолка підійде саме вам. Кавомолки бувають двох типів: ножові і жорнові.

Ножові кавомолки

Кофемолка ножевая

Назва говорить сама за себе: за допомогою гострих ножів, які обертаються на великій швидкості, кавові зерна перемелюються. Якщо ви захочете сильно подрібнити кавові зерна, потрібно просто збільшити час роботи кавомолки, від цього залежатиме ступінь помелу.

Звертаємо увагу на потужність: потужність кавомолки може бути від 140 до 220 Вт. Щоб сильніше подрібнювати кавові зерна, потрібно підібрати кавомолку з великою потужність. Однак кавомолки великої потужності не випускають, від цього можуть обуглиться кавові зерна, і смак кави зіпсується.

Включення кавомолки в роботу може відбуватися або натисканням рукою на кришку, і утримуванням під час процесу, або короткі натисканням на кнопку «пуск». Що зручніше вирішувати вам, але в першому випадку, ви повинні невідривно тримати руку на кришці кавомолки, що не буде зручним для всіх.

Зверніть увагу на обсяг завантаження — він залежить від того, скільки членів сім’ї будуть одночасно пити каву. Якщо прийде думка перемолоти зерна про запас, то відразу викиньте її з голови — смак кави зникне через 60 хвилин. А тепер порахуйте: на чашечку кави еспресо знадобиться 6,5 грам кави, а обсяг завантаження кофемолок від 30 до 100 грамів… Якщо ви п’єте каву удвох, то прилад з об’ємом завантаження 100 грам — вам ні до чого.

Якщо ви виберіть модель з невеликим об’ємом завантаження, то стежте, щоб ножі були розташовані якомога ближче до дна резервуара. Так кава перемелеться швидше.

Важлива деталь — функція намотування шнура, може стане в нагоді в тому випадку, якщо ви будете зберігати кухонний прилад в шафі.

Найважливіше: якщо ви віддаєте перевагу варити каву в турці, то саме цей вид кавомолки, подрібнюючий кави з допомогою ножів, підійде вам як не можна краще.

Жорнові кавомолки

Кофемолка жерновая

Ну, а якщо ви любитель приготування кави в гейзерній кавоварці або кавоварки-еспресо, зверніть свій погляд на жорнові кавомолки.

Знову ж таки, назва визначає принцип роботи електричного приладу: зерна подрібнюються за допомогою сталевих дисків, проходячи між якими кави подрібнюється, як у млині. Одержаний рівномірний помел дозволяє зварити чудові кавові напої: еспресо, капучіно або мокко. З таким типом подрібнювача кавомолки набагато безпечніше попередніх, що є безперечною перевагою при прийнятті рішення.

Якщо в ножових кавомолках час роботи може регулюватися часом утримання руки на кришці приладу, то тут весь процес контролює автоматика, а ми їй лише можемо допомогти, встановивши бажану ступінь подрібнення. Поле для експериментів — величезна, деякі кавомолки мають 14 ступенів помелу.

Регулюванням об’єму помелу справа не закінчується: можна вибрати модель, яка буде автоматично відміряти потрібну кількість для перемелювання, а також, розумна кавомолка вам підкаже, на яку кількість чашок вистачить меленої кави. Дуже важлива функція!

До речі, в жерновую кавомолку можна завантажити зерен побільше: об’єм завантаження 250-300 грам, таку машину можна придбати в офіс, де одночасно буде пити каву кілька людей.

Поради про те, як вибрати кавомолку ще не закінчилися, не розходьтеся раніше часу.

Вибираючи в магазині або в інтернеті потрібну модель, подивіться, з якого матеріалу вона зроблена. Без сумніву, внутрішній резервуар і ножі краще вибрати з нержавіючої сталі — це дуже гігієнічно і не буде въевшегося аромату і слідів від кави, як від пластмасового.

Так, ви абсолютно праві, жорнові кавомолки, що володіють цілим рядом достоїнств і переваг, недешеві, але за якість доведеться доплатити. Хоча питання вподобань дуже спірне, можна зустріти і ручні кавомолки за нереальною ціною, і на них є свій покупець.

Що можна перемолоти ще?

Є ще одне питання, яке турбує багатьох людей: чи можна змолоти в кавомолці цукор, спеції, горіхи і т. д.? Відповідь проста: можна, але не потрібно. Звичайно, з технічної сторони виробники постаралися запобігти неминучість поломки в таких випадках, але от запахи і найдрібніші частинки, що залишилися після перемелювання інших продуктів не дадуть вам насолодитися в повній мірі улюбленим смаком кави.

Для перемелювання все, що завгодно, крім кави — купіть блендер!

Отже, підведемо підсумки і запам’ятаємо, на що потрібно звернути увагу при виборі кавомолки:

  • Тип подрібнювача кавових зерен
  • Об’єм контейнера для перемелювання кави
  • Потужність двигуна
  • Зовнішній вигляд і дизайн
  • Виробник

Прийміть до уваги, що кавомолка може стати відмінним подарунком для близьких і друзів. Приємне здивування вам гарантовано. Ви б зраділи такому подарунку від друзів, які знають і цінують ваші уподобання?

У цьому відео ролику ви дізнаєтеся додаткові секрети про те, як вибрати кавомолку правильно.

Сподіваємося, що з нашими порадами та рекомендаціями ви зможете придбати кавомолку і відмінного помічника і зарядити себе з ранку відмінним настроєм. Цінуйте свої смаки!

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи