Як вибрати холодильник для дому правильно

Коли приходить час купувати новий холодильник, перед вами постає вибір — величезний вибір серед більше сотні різноманітних моделей… Що ж потрібно знати про те, як вибрати холодильник для дому правильно, щоб покупка була вдалою?

Для початку подумайте, де ви будете розміщувати свій холодильник будинку — найголовніше, щоб місця для нього було достатньо.

Зазвичай, чим більше холодильник зовні, тим більше продуктів у нього поміщається. Деякі моделі більш місткі, ніж інші, при зовні однакових розмірах. Виробники заявляють внутрішній простір в літрах і вимірюють простір без перегородок, ящиків і дверних полиць.

Різниця між місткістю, яку ставить виробник і допустимої місткістю холодильника, може становити до 20%. Так що, перед покупкою обов’язково перевірте місткість обраної моделі.

На сьогоднішній день існує величезний вибір по обробці і колірній гаммі. Тому не варто зациклюватися на традиційній білій обробці. Більшість брендів продаються в різних кольорах — можна вибрати срібний, чорний, жовтий, синій, червоний, відповідний до інтер’єру вашої кухні.

При цьому варто звернути увагу, що холодильники в кольорі коштують набагато дорожче звичайних білих.

Розміри розмірами, а ось головною складовою, яка відділяє всі холодильники один від одного, є функціональність. Купуючи холодильник, варто відразу визначитися, які функції вам потрібні, і саме за них варто заплатити. Решта будуть зайвими, якщо ви не станете ними користуватися, то ви просто витратите гроші.

Найбільш прості моделі охолоджують і заморожують продукти. Деякі вміють робити лід, фільтрувати воду. В деяких моделях можна зустріти спеціальний контейнер, де можна стежити за рівнем вологості в процесі збереження свіжості овочів і фруктів.

Загалом, чим більше функцій має холодильник, тим дорожче він коштує, навіть порівняно з іншими моделями одного й того ж виробника.

типы холодильников

Три найпопулярніших функції

Чи знаєте ви, що 90% домогосподарок вибрали три найпопулярніших функції?

1. Функція відсутності намораживания No frost

З неї ви позбавите себе від неминучої трудомісткої роботи по розморожування холодильника, коли лід всередині намерзнет і єдиний спосіб від нього позбавиться — розморозити агрегат.

2. Датчики температури

Самі датчики дозволяють дізнатися температуру в холодильнику і морозильній камері.

3. Сигнал погано закритій двері

Ця функція стане в нагоді кожній господині і кожному господарю. Якщо раптом ви з необережності забули закрити двері чи у вас це не вийшло, то цей сигнал допоможе нагадати вам про те, що продукти потрібно берегти.

Кліматичний клас холодильника

Кожен холодильник володіє своїм кліматичним класом, що дозволяє дізнатися діапазон температур приміщення, в якому буде працювати холодильник. Більшість агрегатів користуються кліматичних класом SN — це від 16С до 32?С. Але для тих куточків світу, де температура вище 32?С, виробники винайшли мультиклассовые холодильники N-ST або SN-ST. Перед покупкою зверніть увагу на кліматичний клас, відштовхуючись від того приміщення, де буде розташовуватися холодильник, чи то склад, офісне приміщення, гараж, кухня і т. д.

Як дізнатися кліматичний клас холодильника

Щоб дізнатися кліматичний клас, вам всього лише варто відкрити холодильник і побачити таблицю, яка розташовується усередині.

климатический класс холодильника

Енергоспоживання холодильника

Наступним пунктом, на який варто звернути увагу при покупці — це енергоспоживання. Оскільки холодильники працюють щодня, цілодобово, існує величезна різниця між ефективною і неефективною технологією енергоспоживання. При цьому, ви можете за один рік заощадити до 3,5 тисяч рублів, а за 10 років — відразу 35 тисяч рублів. Це цілий новий холодильник!

Кожен холодильник має етикетку, яка показує його енергоефективність. Нові моделі мають класами А+, А++, і А++++, останній з яких означає найвищу ефективність. Такі етикетки дуже корисні і дозволяють вибрати правильну модель для покупки, але вони не скажуть, скільки в точності вам доведеться доплачувати за електроенергію.

Щоб знати про те, скільки вам щороку доведеться платити, зробіть нескладний обчислення:

Візьміть дані про електроспоживанні в квтг/рік для обраної вами моделі з технічних характеристик, які вказує виробник, і помножити цю величину на вартість 1 квтг у вашому регіоні.

класс энергопотребления холодильника

Всі холодильники поділяються на три основних типи

 • Окремо стоять холодильники
 • Вбудовувані холодильники
 • Холодильники американського типу
 • У кожного типу є свої «ЗА» і «ПРОТИ». Поговоримо про це докладніше.

  Окремо стоять холодильники

  Це найбільш доступні, найбільш популярні на сьогоднішній день холодильники, і вони підійдуть до будь-якої кухні. Перелічимо плюси:

  • Споживають менше електрики
  • Доступні в широкому діапазоні колірних гам, розмірів і цін
  • Розрізняються розмірами холодильної і морозильної камер
  • Легко встановити і розмістити на кухні
  • Можна перевозити з собою при зміні житла

  белый холодильник

  Переваги вбудованих холодильників

  • Наявність декоративних дверей, що дозволяє їм завжди ідеально підходити під інтер’єр будь-якої кухні
  • Маленький розмір, набагато менший, ніж в інших типах холодильників

  встраиваемый холодильник

  Плюси холодильників американського типу

  • Великий обсяг
  • Для овочів і фруктів набагато більше клітинок і відсіків
  • Набір корисних функцій, які входять в базову комплектацію: цифровий дисплей, відсутність намораживания No frost, відсіки для охолодження, сигналізація підвищеної температури. Багато моделей оснащені фільтрами для подачі води і приготуванням льоду.

  холодильник американского типа

  Якщо говорити про мінуси холодильників американського типу, варто відзначити їх дорожнечу і значне споживання електроенергії, що, звичайно ж, позначиться на вартості обслуговування.

  Зовнішній огляд холодильника

  Після того, як ви визначилися з моделлю і вирішили її придбати, обов’язково проведіть зовнішній огляд. На що ж потрібно звернути увагу в першу чергу?

  • При купівлі слід ретельно оглянути агрегат з усіх боків. Якщо на ньому є пил, попросіть протерти і перевірити відсутність подряпин по периметру корпусу.
  • Особливу увагу слід приділити ущільнювальної гумки. Тому, що саме вона буде забезпечувати герметичність холодильника, а значить прямим чином впливати на його стабільну роботу. Якщо ущільнювач має дефекти, про це слід негайно повідомити менеджерам і вимагати його заміни.
  • Наступним критерієм перевірки пристрою є тестування на гучність і працездатність. Для цієї мети буде потрібно попросити продавця-консультанта підключити два-три холодильника, що мають приблизно однакові технічні характеристики. Якщо відмінності в їх роботі явні, то це перша ознака дефектів, які в майбутньому можуть призвести до неполадок.
  • Завершальний етап — перевірка морозильної камери випарника. Тут категорично забороняється наявність навіть дрібних подряпин і ледве помітних заглиблень. При їх виявленні слід негайно повідомити менеджеру, так як даний агрегат відразу визнається непридатним до експлуатації.

  холодильник на кухне

  Якщо ви познайомилися з нашими рекомендаціями до того, як зробити покупку, то в магазині вам буде легко спілкуватися з продавцем, знаючи, на що, в першу чергу, потрібно звернути увагу. Обізнаність в деяких питаннях є запорукою успіху, і вибрати холодильник для будинку буде набагато легше. Бажаємо вам вдалої покупки!

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи