Як вибрати електричний чайник і який краще купити?

Електричний чайник — необхідна в господарстві річ. На перший погляд, це досить простий пристрій: герметичний корпус і нагрівальний елемент. Тим не менш, вони всі різні. Як вибрати електричний чайник і врахувати всі нюанси ще до походу в магазин? Читайте наші рекомендації.

Електричні чайники потрібно класифікувати за обсягом, потужності, матеріалу корпусу і за типом нагрівального елемента.

В першу чергу, чайники відрізняються один від одного за обсягом:

  • Стандартний варіант — близько 1,5 літрів
  • У теж час, можна знайти крихіток на 0,5 літра
  • Або гігантів з обсягом 2-2,5 літра

Ще один важливий параметр — потужність чайника. У різних моделях вона варіюється від 650 до 3000 Вт. Від потужності залежить швидкість закипання води. Чим вище — тим швидше.

Пластик — найбільш надійний і популярний варіант. Основна перевага пластикових моделей — їх низька вартість. До того ж, вони легкі та практичні. На них не видно сліди від пальців. Їх легко мити і зберігати. Крім того, чайники з пластику бувають всіляких забарвлень і форм. Можна вибрати ідеально підходить дизайну вашої кухні.

Пластиковые чайники

Є упередження, що пластик може надати кип’яченій воді неприємний присмак. Якщо ви сумніваєтеся, вибирайте модель білого кольору. У білому пластику немає зайвих домішок.

Чайники з металевим корпусом надійні, міцні і довговічні. Вода в них нагрівається значно швидше, ніж у пластикових. Але будьте обережні під час роботи корпус сильно нагрівається. Тому для зручності деякі деталі виконані з пластику. Зберігати і використовувати металевий чайник не складе праці. Він ударостійкий, легко миється і йому не страшні часті перепади температури.

Металлические электрочайники

Є чайники зі скляною колбою. Вони вважаються найбільш екологічно безпечними. Але такий чайник не можна просто взяти і кинути на базу звичним рухом, він вимагає дбайливого відношення і відходу.

Стеклянные электрочайники

Набирають популярність і керамічні електрочайники. Головна їх перевага — дизайн. Якщо ви втомилися від мінімалізму і хай-теку, розписаний у російській або китайському стилі чайник принесе тепло і затишок у ваше життя. Сам корпус в таких чайниках — керамічний. Але всі додаткові деталі і з’єднання виконані з пластика і металу.

Керамический электрический чайник

Фантазія дизайнерів не знає меж. Є чайники циліндричні, кулясті, чайники у формі глечика, або пінгвіна.

Серце чайника — нагрівальний елемент

Він може бути відкритого і закритого типу, а також, у вигляді металевого диска.

Якщо нагрівач відкритого типу, всередині корпусу ми бачимо спіраль з нержавіючої сталі. Як правило, такий нагрівач встановлюється недорогі пластикові чайники. Мінус відкритої спіралі — складно боротися з накипом, особливо якщо у вас жорстка вода. Зате в такому чайнику вона нагрівається дуже швидко.

Чайники з закритою спіраллю і дисковим нагрівачем зовні виглядають однаково. Ми бачимо тільки металеве дно. Однак у першому випадку під ним та ж сама спіраль, а в другому — металевий диск.

У них є загальна перевагу — довговічність і захист від накипу. Але моделі з дисковим елементом гріють воду швидше і тихіше.

При виборі чайника варто також звернути увагу на наявність стандартних функцій:

  • індикатор включення
  • індикатор рівня води
  • наявність ситечка для фільтрації
  • блокування кришки і автовимкнення після закипання води

Якщо вам потрібен бюджетний варіант з швидким нагрівом води, візьміть пластиковий чайник з відкритим нагрівальним елементом. Хочете додати витонченості своїй кухні — для вас скляний чайник з підсвічуванням. Якщо у вас велика сім’я, вам підійде чайник об’ємом від 2-х літрів. А на пару чашок зігріє води маленька крихітка об’ємом 0,5 літра.

Электрические чайники

Тепер ви знаєте, як вибрати електричний чайник, і які параметри і налаштування потрібно врахувати, вибираючи собі виробника кип’яченої води — джерела цілющої сили.

Великі і маленькі, пластикові та металеві, потужні і не дуже, зі спіраллю або дисковим нагрівачем, електричні чайники на будь-який смак можна без проблем знайти в інтернет-магазинах.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи