Як вибрати духова шафа

Спекти іменинний пиріг і порадувати сім’ю зажаристым фаршированим поросям допоможе вам духова шафа. Разом з Техноштучками ви дізнаєтеся, як вибрати духова шафа правильно. Давайте дізнаємося, на що потрібно звернути увагу.

Розміри духової шафи

Висота і глибина, практично у всіх духовок стандартна, варіюється лише їх ширина. Вона може бути 45, 60 або 90 див. Якщо у вас маленька кухня, то зверніть увагу на вузькі духовки, ширина яких складає всього 45 див. Плюс такої духовки — в її компактності. Але є і мінус: приготувати в ній велике блюдо ви навряд чи зможете. Такий духова шафа підійде для сім’ї з 2-3-х чоловік.

60 см — стандартна ширина. Якщо у вас велика кухня або середніх розмірів, то така духовка — для вас. 60-ти сантиметрові духовки досить місткі: у них можна приготувати гаряче на 5-6 чоловік і спекти досить великий пиріг.

Якщо ж ви пристрасний кулінар, або у вас велика сім’я, то духовка зі збільшеною шириною 90 см вам підійде найбільше.

Колір духової шафи

Передня панель духовки повинна гармонійно поєднуватися з вашим кухонним гарнітуром. Найпоширеніші кольори духових шаф — чорний і сріблястий.

Конвекція

Функція конвекції передбачає наявність в духовій шафі спеціального вентилятора, який забезпечує циркуляцію гарячого повітря по всій духовці і рівномірно розподіляє нагрівання. Ця функція дозволяє одночасно випікати на деках різного рівня кілька страв. Нижня страва не пригорить, а верхнє добре пропечеться.

Тип духової шафи

Духові шафи за способом нагріву розділяються на газові та електричні.

Типы духовых шкафов

Газова духовка економічніше у використанні, але функціонал у неї нижче. Вона повільно прогрівається, має мало режимів нагріву і її не можна використовувати в якості мікрохвильовій печі.

Головною перевагою електричної моделі є:

  • можливість встановити потрібну температуру з точністю до 5 градусів
  • така духовка швидко нагрівається
  • підтримує потрібну температуру протягом усього приготування страви
  • широкий діапазон температур

Діапазон температур від 30 до 300 градусів за Цельсієм дозволяє випікати страви, які було б зовсім непросто приготувати в газовому духовій шафі.

Електродуховка може мати функцію пароварки або мікрохвильовій печі. Таким чином ви можете отримати відразу два приладу в одному корпусі.

Але є і мінус: високе енергоспоживання в порівнянні з газовими духовками.

Телескопічні направляючі

Телескопічні направляючі позбавлять вас від необхідності підтримувати деко. Вони дозволять вам перевіряти ступінь готовності страв без ризику обпектися.

Підсвічування

Завдяки внутрішньому підсвічуванню ви зможете перевіряти ступінь готовності страви не відкриваючи дверцята і не випускаючи тепло з робочої камери.

Духовой шкаф на кухне

Гриль

Завдяки функції «Гриль» ви зможете готувати страви із золотистою хрусткою скоринкою, при цьому їжа залишиться ніжною і м’якою всередині.

Захист від дітей

Якщо у вас маленька дитина, вибирайте духова шафа з захистом від дітей. Завдяки даній функції ви можете не хвилюватися, що ваш малюк випадково включить духовку або ж змінить встановлений режим приготування.

Газ-контроль

Система «Газ-контроль» гарантує вам безпеку. Завдяки їй, подача газу автоматично припиняється, якщо полум’я з якихось причин згасло.

Кількість стекол дверцят

Кількість стекол, встановлених у дверцятах духової шафи може варіюватися від 1-го до 4-х. Чим більше стекол встановлено в дверцятах, тим нижче нагрівання зовнішньої поверхні, і менше ризик обпектися, зачепивши духовку.

Додаткові функції

Духові шафи можуть бути оснащені рожном. На ньому можна приготувати смачний шашлик. Зверніть увагу на розташування вертіла. Розміщений по діагоналі духовки вертел довше звичайного, а значить за один раз ви зможете приготувати більше.

Тангенциональное охолодження — це охолодження стінок холодним повітрям. Дана функція потрібна для того, щоб зовнішні поверхні духовки не нагрівалися. Завдяки цій функції ваш кухонний гарнітур не буде псуватися під впливом тепла.

Рекомендації

Духовой шкаф в подарок

Якщо ви рідко користуєтеся духовкою і вас цікавить економічний варіант, то вибирайте газовий або електричний духовий шафа шириною 45 або 60 см без додаткових функцій.

Якщо у вас невелика кухня, то зупиніть свій вибір на духових шафах шириною 45 см з функцією СВЧ.

У вас велика сім’я? Ви любите влаштовувати звані вечері? Духову шафу завширшки 60 або 90 см із грилем і конвекцією — для вас.

Якщо ви захоплюєтеся кулінарією, любите пекти пироги, запікати м’ясо і рибу в духовці, тоді вибирайте електричну духовку шириною 60 або 90 див. З грилем, конвекцією, рожном і телескопічними направляючими.

Вибирайте духова шафа з функцією захисту від дітей і трьома-чотирма вікнами якщо у вас в будинку маленька дитина.

Якщо у вас на кухні дорогий гарнітур, то вибирайте духова шафа з тангенціальним охолодженням.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи