Як правильно вибрати відеореєстратор

На дорозі відбувається безліч різних спірних ситуацій, розібратися в яких допоможе свідок-очевидець — відеореєстратор. Але не всі знають, як вибрати відеореєстратор, щоб він якісно зафіксував дорожні порушення і дорожньо-транспортні пригоди.

Зверніть увагу на конструкцію

Відеореєстратори розрізняються по конструкції:

 • з однією камерою
 • з двома камерами
 • дзеркало заднього виду
 • без камери

1. Поза всяким сумнівом, найбільш популярною і поширеною моделлю вважаються реєстратори з однією камерою.

2. У двокамерному девайсі одна камера знімає дорогу, а друга — салон. Якщо раніше, у страхової компанії або в суді, ви могли пред’явити тільки те, що відбувалося на проїжджій частині, то тепер можете показати і те, що відбувалося в салоні автомобіля. І ніхто більше не зможе дорікнути в тому, що під час ДТП ви пили каву або розмовляли по телефону.

видеорегистратор Mystery MDR 895DHD

Відеореєстратор Mystery MDR 895DHD

¦ Якщо хочете мати повну картинку, то вибирайте реєстратор з двома камерами.

3. Відеореєстратор дзеркало заднього виду має таку назву, тому що кріпиться на заднє дзеркало в вашому автомобілі. Основні його переваги:

 • компактність
 • непомітність
 • не закриває огляд

4. Відеореєстратор без камери — по суті, це керуючий блок системи зовнішніх відеокамер. Використовується, як складова частина охоронного комплексу, і не є самостійним пристроєм. До приладів без вбудованого механізму спостереження можна одночасно підключати до чотирьох відеокамер, що однозначно покращує огляд довкола автомобіля, зменшуючи при цьому кількість сліпих зон.

Дозвіл відео реєстратора

Це насправді основний параметр, на який слід звертати увагу при виборі реєстратора. Так як від вирішення залежить чіткість зображення відео і якість перегляду дрібних деталей.

VGA 640 х 480 — це мінімальне з прийнятних за якістю дозвіл. Ціна пристрою відповідає якості і заявленим параметрам, так як картинка сильно розмивається і дуже важко розрізнити номери машин, що йдуть попереду.

HD 1280 х 720 — найбільш популярне дозвіл. При такому дозволі більш чітко можна розглянути всі необхідні і важливі деталі.

Full HD 1920 х 1080 — одне з найвищих дозволів для відеореєстраторів. Для нього характерна відмінна деталізація і чіткість зйомки.

Super Full HD 2304 х 1296 — якість зйомки відмінне. Реєстратор легко розпізнає номери автомобілів, проте, і ціна на цей девайс значно вище.

Вбудований дисплей

Є відеореєстратори з вбудованим дисплеєм. Переваги такого приладу наявності: швидко настроюється положення камери і без підключення пристрою до комп’ютера можна переглядати всі записані відеоролики.

Це дуже зручно. Уявіть, сталося ДТП або просто спірна ситуація на дорозі, і треба розібратися, хто правий, а хто винен. Завдяки вбудованому дисплею, ви зможете це зробити швидко, відразу переглянувши запис події.

G-сенсор (датчик руху)

Деякі відеореєстратори оснащені датчиком руху або G-сенсором. Він реагує на удар, реєстратор автоматично включається, записує шматок відео до і після події, і зберігає в окремий файл.

Це корисно. Уявіть, ви залишили машину у дворі, або на парковці, в неї хтось в’їхав і покинув місце події. G-сенсор допоможе: включиться, запише подія, а якщо кут огляду хороший, то і номери порушника побачить.

GPS і ГЛОНАСС

Поговоримо про таку функцію, як модуль GPS. З його допомогою фіксується координати місця події і маршрут руху. Також, є моделі з підтримкою ГЛОНАСС. Це російська система навігації. Найчастіше ГЛОНАСС застосовується спільно з GPS.

видеорегистратор AdvoCam FD8 Profi-GPS

Відеореєстратор AdvoCam FD8 Profi-GPS

Кут огляду

Кут огляду у сучасних відеореєстраторів знаходиться в межах від 60 до 110 градусів по горизонталі і від 100 до 180 градусів по діагоналі. У більшості приладів вказується кут огляду по діагоналі. Якщо ви бачите в описі 180 градусів, то ви відразу зрозумієте, що це діагональ огляду.

видеорегистратор FD-BLACK

Відеореєстратор FD-BLACK

Якщо кут огляду занадто маленький, то в кадр потрапляє тільки те, що знаходиться прямо перед автомобілем. А сусідні смуги та узбіччя залишаться за кадром. Майте на увазі, що занадто великий кут огляду спотворює відео по краях. В результаті, ми отримуємо зображення з ефектом «риб’яче око».

Середній показник — 120 градусів, що означає, що в кадр потраплять від трьох до п’яти смуг. Цього цілком достатньо. Краще всього для автомобільного відеореєстратора вибирати кут огляду від 80 до 100 градусів по горизонталі і від 100 до 140 градусів по діагоналі.

Режим запису

Дуже важливо звернути увагу на режим запису. Існує два основних режими:

 • безперервна запис
 • циклічна запис
 • Безперервна запис ведеться без пауз і зупинок до тих пір, поки на вашій картці пам’яті або на жорсткому диску не закінчиться вільне місце. Цей режим рекомендується використовувати при наявності великого обсягу вільної пам’яті.

  видеорегистратор Blackvue DR650GW-1CH

  Відеореєстратор Blackvue DR650GW-1CH

  Циклічна запис вирішує проблему з нестачею пам’яті. В такому режимі відео записується короткими відеороликами від 3-х до 15 хвилин кожен. Коли вся пам’ять заповнена, видаляється самий старий файл і запис триває.

  Недолік циклічної запису — це паузи між шматочками відео. Зазвичай, розрив запису становить від однієї до чотирьох секунд. При налаштуванні реєстратора намагайтеся виставляти максимальну довжину запису ролика.

  Мікрофон

  Якщо ви хочете, щоб записуване відео зі звуком, вибирайте реєстратор з вбудованим мікрофоном.

  Наявність HDMI

  Інтерфейс HDMI потрібен для того, щоб підключити відеореєстратор до телевізора і дивитися відео на великому екрані.

  Додаткові функції

  Крім основних прилади оснащені безліччю додаткових функцій. Деякі реєстратори мають функцію «Нічний режим». Є функція «включення-виключення» в автоматичному режимі. Як тільки водій включає запалювання, реєстратор автоматично вмикається і починає записувати. А після того, як водій глушить мотор, пристрій самостійно вимикається. Дуже зручно!

  Видеорегистратор Transcend DrivePro 200

  Відеореєстратор Transcend DrivePro 200

  Підіб’ємо підсумок
  • Якщо ви дотримуєтеся «золотої середини», то для вас найоптимальнішим варіантом буде реєстратор з наступними параметрами: конструкція з однією камерою, дисплей, G-сенсор і дозвіл відео Full HD.
  • Якщо ви віддаєте перевагу мінімалістичні варіанти і хороший огляд, то зверніть увагу на пристрої, які кріпляться на дзеркало.

  Вибирайте! Тепер ви знаєте, як вибрати відеореєстратор, його основні характеристики і параметри, і обов’язково виберете ту модель, яка підходить саме вам!

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи