Вибираємо підлоговий кондиціонер для дому

З тих пір, як ми полюбили комфортні умови проживання, минуло чимало років. Ми вже звикли, що наш повітря, завдяки технічному прогресу, можна нагрівати, очищати, іонізувати, охолоджувати за допомогою систем кондиціонування. Тому, як тільки постає питання про покупку кондиціонера, часто приходимо в замішання, не знаючи, якому з них віддати перевагу. А що, якщо звернути свою увагу на підлоговий кондиціонер? Не думали? Не знаєте про всі його переваги? Пропонуємо прямо зараз познайомитися з усіма плюсами і мінусами такого агрегату, а також з деякими його особливостями.

Як влаштований підлоговий кондиціонер

Насправді, підлоговий кондиціонер влаштований досить просто. З двох блоків: випарника і конденсатора складаються всі види кондиціонерів. Головна відмінність підлогових кондиціонерів в тому, що обидва блоки знаходяться в одному корпусі, і розміщуються всередині приміщення. Тепле повітря, потрапляючи у верхнє отвір забору повітря, проходить через фільтр і поступає на холодний теплообмінник. Після охолодження профільтроване та охолоджене повітря викидається через верхнє випускний отвір.

А в нижній частині корпусу знаходиться отвір для відведення тепла, і повітря, що в нього потрапляє, служить для охолодження конденсатора і виводиться через гнучкий шланг назовні. Принцип роботи підлогового кондиціонера схожий на роботу холодильника, тільки на відміну від нього забезпечений вентилятором для викиду охолодженого повітря в разі роботи на охолодження або, навпаки, нагрітого повітря у разі роботи на обігрів.

Переваги підлогових кондиціонерів

 • Компактність. Так як його ширина і глибина по 30-40 см, висота 70-80 см, то він не займе багато місця, а невеликі розміри дозволяють поставити його в кутку кімнати.
 • Мобільність. Підлоговий кондиціонер можна переносити з кімнати в кімнату, щоб вдень охолодити вітальню, а ввечері спальню. Його можна захопити з собою, їдучи на дачу. Як вам перспектива охолодженого дачного будиночка в спекотний літній спеку?
 • Легкий монтаж. По суті, навіть його відсутність. Знову ж таки, в слідстві того, що випарник і конденсатор знаходяться в «одному флаконі», немає необхідності проводити установку, як це прийнято для спліт-систем. Що з економічної точки зору дуже вигідно: монтаж спліт-системи становить 30-40% від вартості кондиціонера.
 • Встановити підлоговий кондиціонер можна на відстані 30 см від стін. А головною умовою є наявність отвори для виведення конденсату. Трубка під’єднується до агрегату, а інший його кінець виводиться в кватирку або відкрите вікно, а також можна зробити отвір в стіні і вивести туди цей шланг.

  Недоліки підлогових кондиціонерів
 • Низька, порівняно з настінними спліт-системами, ефективність роботи. Так як компресор нагрівається під час роботи, тим самим він нагріває приміщення, одночасно знижуючи ефективність охолодження.
 • Підлоговий кондиціонер охолоджує тільки одну кімнату, в якій він знаходиться. Хоча, цей мінус можна одночасно вважати і плюсом.
 • Високий рівень шуму по причині знаходження випарника в приміщенні. Хороша новина в тому, що останні моделі вміють працювати безшумно, тому при виборі підлогового кондиціонера потрібно звернути увагу на рівень шуму конкретної моделі.
 • Конденсат потрібно все-таки кудись виводити. Якщо у вашій моделі є шланг, то потрібно знайти місце, куди його вивести. Якщо конденсат збирається в ємність, то доведеться стежити за наповнюваністю цієї ємності.
 • Якщо вам сподобалися переваги, а недоліки зовсім не лякають, то давайте все-таки дізнаємося, як вибрати підлоговий кондиціонер для дому.

  Як вибрати підлоговий кондиціонер для дому

  Підлогові кондиціонери мають 4 основні режими:

  • охолодження
  • обігрів
  • вентиляція
  • осушення

  У фільтр тонкого очищення повітря від пилу може бути вбудований іонізатор, а система регулювання вологості повітря дозволяє не пересушувати повітря в квартирі. На корпусі є панель управління з таймером, а щоб регулювання мікроклімату в квартирі було зручним, краще скористатися пультом дистанційного керування.

  Потужність приладу важлива не тільки при виборі підлогового кондиціонера, на цей ключовий показник завжди потрібно звертати увагу в першу чергу. Визначте, яку кімнату у квартирі буде охолоджувати підлоговий кондиціонер, і порахуйте, виходячи з того, що 1 кВт охолоджує або обігріває 10 кв. метрів, яка потужність приладу потрібна вам.

  Дізнайтеся, який обсяг конденсатосборника, і знайте, що якщо ємність маленька, то вам доведеться звільняти її кожні три-чотири години від скопилася рідини, інакше кондиціонер автоматично вимкнеться.

  Найчастіше підлогові кондиціонери купують, якщо немає можливості встановити спліт-систему, якщо ви живете в знімній квартирі, або для обігріву та охолодження дачного будиночка. У всіх інших випадках переважніше вибрати спліт-систему, так як вони краще і ефективніше справляються зі своїми завданнями, незважаючи на велику вартість і дорогий монтаж.

  У будь-якому випадку, перед покупкою краще прочитати відгуки покупців конкретної моделі підлогового кондиціонера. Серед них ви обов’язково знайдете кращі відгуки про кондиціонерах компаній Electrolux і Ballu.

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи