Девайс гаджет: в чому різниця?

Модні гаджети, просунуті девайси… На перший погляд все це може здатися простіше простого, але для більшості людей різниця між подібними пристроями зовсім незрозуміла. Рядові користувачі дуже швидко плутаються в термінології однакових, як їм здається, речей. Девайс гаджет, в чому різниця?

Візьмемо, приміром, фотоапарат-дзеркалку. Це — девайс. Спалах — це гаджет. Або інший приклад: смартфон — це девайс, а навушники — гаджет. А тепер — порядку.

Для чого призначений девайс?

Девайс — це автономне самостійний пристрій, що не вимагає підключення до іншого пристрою. За логікою речей сюди можна віднести навіть пральну машинку, електричний чайник, холодильник, мультиварку і пароварку.

І все ж, так вже склалося, що сюди відносять апарати, що мають відношення до комп’ютерних або цифровим технологіям, будь то ноутбук, планшет або смартфон.

Для чого призначений гаджет?

Гаджет вже відіграє допоміжну роль. Сам по собі він не працює, є технологічним аксесуаром для електроніки, без основного приладу в ньому немає ніякого сенсу. Сюди можна віднести: навушники, графічні планшети, веб-камеру, спалах, і комп’ютерну мишу. Приєднується гаджет до девайсу за допомогою USB кабелів і роз’ємів.

Гаджет

Жити було б простіше, якби ми називали речі своїми іменами. Телефон — телефон, камеру — фотокамерою, а навушники — навушниками. Так стало прийнято, що слова гаджет і девайс ми використовуємо, щоб підкреслити унікальність або навороченной апарату, які давно стали в нашому житті чимось буденним.

Помічено, як тільки люди починають розуміти різницю між гаджетом і девайсом, то відразу ніби все встає на свої місця. Головне, з’являється впевненість у тому, що ти сам знаєш різницю, і можеш пояснити її іншим. Хоча й тут треба бути уважним і пам’ятати, що в будь-якому правилі є винятки:

Не всякий гаджет буде девайсом.
Але девайс може бути гаджетом.

У висновку закріпимо пройдений матеріал, щоб засвоїти краще. Багато називають гаджетами все підряд, можете навіть звернути увагу на сайти, де є рубрика «Гаджети», — телефони, флешки, планшети, нетбуки і т. д. Але це не вірно. Всі ці пристрої можуть працювати автономно, не вимагаючи підключення до іншого пристрою. А значить, це не гаджети, а девайси.

Кілька критеріїв відмінності девайса від гаджета

1. Якщо пристрій виконує безліч різних функцій або є високотехнологічним. Візьмемо, приміром, будильник. Якщо він звичайний і виконує лише одну функцію, то його неможливо віднести до розряду девайсів. А ось якщо будильник містить у своїх функціях, крім стандартних, ще й кілька сигналів або налаштувань, або навіть FM-радіо, то такий предмет точно можна назвати девайсом.

2. Портативність пристрою. Пристрій повинен бути не громіздким, а легким і компактним, для того, щоб його можна було брати з собою і переміщати в різні місця. Приміром, під це поняття підійде ноутбук. А ось стаціонарний комп’ютер до девайсів віднести ніяк не можна.

3. Під категорію девайсів належать виключно закінчені технічні пристрої, здатні самостійно виконувати поставлені завдання та функції. Наприклад, комп’ютерні комплектуючі, такі, як жорсткий диск, материнська плата або відеокарта, не можуть бути девайсами, так як вони не в змозі працювати окремо.

4. Девайси повинні мати в своїй комплектації індивідуальний джерело живлення. Це наявність батареї, акумулятори, або можливості підключення до постійної електромережі.

І все ж, треба визнати, що наше життя без гаджетів і девайсів було б сірим і нудним. Тому чудово, що ми завжди прагнемо до чогось нового, більш досконалого, полегшуючи і вдосконалюючи наше життя, а також знаючи про те, що включають в себе девайс гаджет. Нові технології роблять наше життя яскравішим.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи