Що краще — ноутбук або комп’ютер?

В наш час під словом “комп’ютер” розуміється не тільки настільна (стаціонарна) система, але і портативна: ноутбук або нетбук. Кожен вид комп’ютера має свої особливості, у силу чого недосвідчений покупець часто задається питанням, якому з них віддати перевагу. Нижче дається порівняльна характеристика настільних комп’ютерів, ноутбуків і нетбуків, розглядаються їх сильні і слабкі сторони, переваги і недоліки. Ця стаття допоможе Вам визначити, що краще — ноутбук або комп’ютер і зробити правильний вибір, залежно від ваших потреб.

Безумовно, сумніви при виборі комп’ютера терзають не всіх. Багато абсолютно точно знають, персональний комп’ютер якого виду хочуть бачити у себе в будинку. Тим не менш, ця стаття буде корисна і для таких невизначених людей, оскільки дозволить дізнатися про переваги обраного ними виду комп’ютера і про те, як найбільш ефективно використовувати ці переваги. Настільний комп’ютер, перш за все, хороший тим, що, на відміну від ноутбука і нетбука є повноцінним комп’ютером. Він перевершує по потужності портативні системи, які знаходяться в тому ж ціновому діапазоні. Саме тому серйозна робота, як правило, виконується саме на стаціонарних комп’ютерах.

Что лучше ноутбук или компьютер

Тут слід сказати про те, що левова частка комп’ютерів використовується в першу чергу для ігор, які в більшості своїй висувають дуже серйозні вимоги до ресурсів ПК. Настільний комп’ютер більш стабільний, адже його компоненти розташовані в просторому добре вентильованому корпусі, в силу чого в меншій мірі схильні до ризику перегріву. В ситуації, коли потрібна заміна того чи іншого компонента, настільний комп’ютер також вигідно відрізняється від своїх мобільних побратимів.

По-перше, комплектуючі для стаціонарних систем стоять, як правило, значно дешевше аналогічних компонентів ноутбука або нетбука.

По-друге, таку заміну цілком можливо здійснити самостійно. Тільки настільні системи можуть бути повною мірою модернізовані.

Такі пристрої, як Wi-Fi або Bluetooth адаптери, ТВ-тюнер, які, як правило, відсутні в комплектації настільного ПК, можуть бути куплені і встановлені в будь-який час. І це лише мала частина того, з допомогою чого можна розширити функціонал стаціонарного комп’ютера.

Что лучше ноутбук или компьютер

Що стосується ноутбуків, то головною їх перевагою в порівнянні з настільними системами є мобільність. Комп’ютер цього виду – оптимальний вибір для людей, чия робота або спосіб життя пов’язані з постійним переміщенням. Будь-який сучасний ноутбук оснащений Wi-Fi і Bluetooth для зв’язку із зовнішнім світом. За допомогою цих бездротових технологій здійснюється швидкий обмін даними між комп’ютером і іншими мобільними пристроями, такими, як телефони, смартфони, планшети. Крім того, Wi-Fi сьогодні є поширеним засобом доступу до мережі Інтернет. Вбудовані веб-камера і мікрофон дозволять вам спілкуватися з улюбленими людьми по мережі у візуальному режимі.

По достоїнству оцінять переваги ноутбука ділові люди, яким доводиться організовувати різні виїзні презентації. І, звичайно ж, не можна не відзначити таку важливу і корисну особливість комп’ютерів цього виду, як можливість автономної роботи від батареї, якої у стаціонарних комп’ютерів немає в принципі. При купівлі ноутбука слід пам’ятати про те, що конфігурація бюджетних моделей дозволяє вирішувати завдання, що виникають в процесі роботи або навчання, однак для більшості сучасних ігор підходять лише потужні і, відповідно, дорогі системи.

Что лучше ноутбук или компьютер

Досить велику популярність за останні кілька років завоювали мініатюрні аналоги ноутбуків, іменовані нетбуками. У суперечці про те, що краще, ноутбук або комп’ютер, варто враховувати і ці «міні-комп’ютери». Їх ледь перевищує розмір шкільної зошити. На відміну від ноутбуків нетбуки часто не комплектуються оптичним приводом, що, однак, легко виправляється шляхом використання зовнішнього приводу. Завдяки своїй компактності нетбук є відмінним супутником під час тривалих подорожей. Ємний жорсткий диск такого комп’ютера здатний вмістити значну кількість фільмів і музичних файлів, які не дадуть занудьгувати в дорозі.

Нетбуки в першу чергу орієнтовані на перегляд фільмів, прослуховування музики, роботи з офісними програмами і серфінг в мережі Інтернет. Тому виконання більш ресурсномістких завдань, таких, як, наприклад, конвертація відео, може зайняти багато часу. Якістю, яка вигідно відрізняє нетбуки від ноутбуків, є час автономної роботи: для перших вона становить в середньому 7 (а для деяких моделей 11) годин, в той час як другі здатні працювати без підзарядки лише 2 – 3 години.

Недоліки комп’ютерів

До недоліків настільного комп’ютера можна віднести:

  • Відсутність можливості автономної роботи (при використанні ДБЖ час автономної роботи становить лише 5 – 10 хвилин)
  • Прив’язаність до робочого місця
  • Відсутність таких компонентів, як вбудована веб-камера і мікрофон

Серед недоліків ноутбуків:

  • Ризик перегріву комплектуючих
  • Відсутність можливості повноцінної модернізації системи
  • Висока ціна комплектуючих і складність їх заміни

До недоліків нетбуків, крім недоліків, властивих ноутбуків, можна віднести:

  • Відсутність вбудованого оптичного приводу
  • Низьку продуктивність

Что лучше ноутбук или компьютер

Підсумовуючи викладене вище, в одвічній суперечці, «що краще: ноутбук або комп’ютер», можна сказати, що стаціонарні комп’ютери найкраще підходять домашнім людям. Комп’ютер цього виду не створить багато проблем в процесі його експлуатації і може послужити базою для домашньої мультимедійної системи.

На ноутбуці свій вибір слід зупинити людям, схильним в силу тих чи інших обставин часто переміщатися з місця на місце. Мобільність і компактність ноутбука по достоїнству оцінять ділові люди, які змушені завжди мати під рукою ті чи інші дані в електронному вигляді, а також ті, хто не бажає виділяти для комп’ютера окреме місце вдома.

Якщо ви схиляєтеся до купівлі ноутбука, однак готові пожертвувати потужністю комп’ютера на користь його компактності і часу автономної роботи, нетбук – кращий вибір для вас.

А на закінчення — кілька порівняльних характеристик, які безперечно допоможуть зробити вибір тим, хто ще сумнівається, що краще: комп’ютер або ноутбук.

Ноутбуки – це вже практично повноцінні десктопні комп’ютери. Відрізняються вони від десктопних своєю мобільністю. Ноутбук, дещо більше, ніж нетбук, але він може легко помістити в спеціальну сумку для комп’ютера або на заднє сидіння Вашої машини. Тут уже присутній дисковод, різні способи підключення до зовнішнього монітору, висока продуктивність. Можна знайти ноутбуки з ігровою відеокартою, з потужним процесором, великим об’ємом оперативної пам’яті. Ноутбук ідеальний пристрій для ігор і для поїздок. Але мінуси тут теж присутні. По-перше, це ціна. Ноутбуки дорожче, ніж десктопні комп’ютери. По-друге, ноутбук дуже дорого апгрейдити, а часто — просто неможливо.

______________________________________________________________________

Комп’ютери. Монітор, системний блок, клавіатура, миша, колонки – ось про що відразу думають більшість користувачів при слові “комп’ютер”. Саме такі комп’ютери встановлені у більшості користувачів. При покупці комп’ютера можна вибрати потрібні Вам характеристики, орієнтуватися на ціну. Це вкрай зручно, так як зібрати недорогий комп’ютер під силу практично кожному. У разі старіння, можна оновити апаратну частину і комп’ютер знову заживе новим життям. До десктопного комп’ютера можна підключити колонки, принтер, сканер і безліч іншого периферійного обладнання. Єдиним мінусом є той факт, що це стаціонарний комп’ютер. Його не візьмеш з собою в дорогу. Тому, даний тип комп’ютера підходить лише для дому.

Бажаємо успіхів у вдалому придбання!

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи