Чим відрізняється активне 3D від пасивного?

Вибираючи 3D-телевізор багато стикаються з вибором: який купувати? C активним або пасивним 3D? В інтернеті багато написано на цей рахунок, але ми постараємося зібрати все воєдино , і розповісти максимально доступною мовою чим відрізняється активне 3D від пасивного, і що краще: активне 3D або пасивне.

Спочатку давайте розберемося і дізнаємося, які телевізори підтримують ту чи іншу технологію. Samsung, Sony, Panasonic і Scharp роблять телевізори з активним 3D. LG активно продовжує робити свої телевізори з пасивною технологією, а Philips і Toshiba виробляють телевізори і з активною, і з пасивним 3D. У чому різниця цих технологій?

Активне 3D

Активне 3D — це технологія, при якій зображення передається на кожне око по черзі. Для цього ми використовуємо окуляри, які називаються затворів очками, які з дуже високою швидкістю закривають поперемінно правий і лівий очей. Виходить ефект 3D, не плоского, а об’ємного зображення. В якості прикладу, спробуйте самі по черзі закривати очі. Окуляри роблять те ж саме, тільки дуже швидко. Таким чином створюється ефект об’ємного зображення. Для того, щоб окуляри працювали, їм потрібен джерело живлення. Найчастіше джерелом служить маленька батарейка. Будь-які окуляри з джерелом живлення є частиною активної технології.

Пасивне 3D

Пасивна технологія працює по іншому: картинка передається на два ока одночасно. Зображення передається під різними кутами, і проходячи через лінзи окулярів, надходить глядачеві для сприйняття роздільно. Кожен наш очей отримує тільки одне, призначене для нього зображення, а інше зображення, не призначене для цього очі, відсіюється. Окуляри для перегляду 3D зображень не вимагають ніяких джерел живлення.

Що це дає? Плюси і мінуси активного 3D

З використання активних очок кожен око може бачити картинку в повному дозволі джерела. Ви ніколи не помічали в кінотеатрах, що картинка темніше, ніж без окулярів? Це один з недоліків активних очок — вони затемнюють зображення. На рідкокристалічному телевізорі цього майже не буде видно, але якщо дивіться фильмна проекторі, то це відчувається. Плюс до всього, в таких окулярах багато людей не можуть довго сидіти — починають боліти очі, а іноді і голова.

Дуже часто можна бачити, як окуляри блимають. Це означає, що на очі йде сильне навантаження. Хоча більшість людей, як правило, звикає після перших 10 хвилин, і ніякого дискомфорту не відчувають. Що особливо примітно, що така технологія дорожче коштує. Це стосується і телевізорів, і очок. Тому в комплекті з телевізором йде всього дві пари окулярів, а якщо захочете докупити, то коштувати це буде недешево.

Плюси і мінуси пасивного 3D

Якщо виходити з того, що ви дивіться в дозволі 1920 на 1080 пікселів, то в пасивних окулярах ви будете бачити картинку із роздільною здатністю 1920 на 540 пікселів. Будуть трохи помітні невеликі дефекти, але зображення хоч і буде затемняться, так як скельця окулярів покриті поляризаційної плівкою, явно не так сильно, як в активних окулярах.

Плюс: перед очима нічого не блимає з шаленою швидкістю, а значить очі не так сильно напружуються. Тобто цілком комфортно можна висидіти перед екраном дві години, і очі на лоб не полізуть».

Така технологія дешевша у виробництві, тому і виробник не боїться вкласти в комплект з 4 пари окулярів, як LG, наприклад. А якщо захочете купити ще одні окуляри, то зробити це нескладно: коштують окуляри набагато дешевше, ніж затворні.

Висновки

Головний плюс активного 3D, а пасивного 3D — вартості і зручності для очей.

Кожна технологія має свої недоліки і переваги, і явного переможця тут немає. Активна 3D технологія зажадає від вас наявності дорогих затворних окулярів, але зате ви насолодитеся якісною картинкою в хорошому дозволу з мінімальним рівнем спотворення. Правда за це декому доведеться заплатити хорошим самопочуттям — головним болем і втомленими очима. Якість картинки на активному 3D вище, але який сенс, якщо втомлюєшся його дивитися?

Пасивна 3D технологія забезпечить вам комфортний перегляд і більш дешеві окуляри, а доведеться пожертвувати якістю зображення і зменшеним дозволом картинки.

В результаті, виходячи з перерахованих плюсів і мінусів, кожен з нас повинен зробити власні висновки, і вибрати технологію на підставі особистих тестів і власного сприйняття. Не забуваючи при цьому, що перегляд телевізора не робить нас щасливішими. Читайте, займайтеся спортом, мистецтвом, улюбленою справою – все це дозволить вам зробити своє життя цікавим і важливим. Тепер ви зможете пояснити друзям що краще: активне 3d або пасивне.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи