Розвиток ринку пральних машин

Завдяки розвитку передових технологій з кожним днем на ринку з’являється все більше «розумної» техніки, яка здатна значно полегшити рутинну домашню роботу. Вітчизняний ринок пральних машин знаходиться на 2-му місці за сукупними обсягами продажів великої побутової техніки. Більшу частину прального обладнання на російський ринок поставляють іноземні компанії (Indesit,Vestel,Bosch), які відкрили частину своїх виробничих потужностей на території нашої країни. Завдяки цьому поступово відбувається скорочення обсягів імпортної продукції на ринку Росії.

Ключові тренди ринку

Головними тенденціями розвитку сегмента пральних машин в Санкт-Петербурзі, як і у всій країні, називають переважання частки пралок серії автомат, збільшення локального виробництва і скорочення частки імпортної продукції в структурі ринку. Згідно з аналітичними оцінками компанії «Експрес-Огляд», у найближчі кілька років зростання ринку буде перебувати в межах 5-6% у штучному вираженні. У вартісному вираженні обсяг ринку, на думку аналітиків, покаже випереджаючі темпи зростання.
Протягом останніх років ключовий обсяг реалізації пральних машин припадав на початок літнього сезону і на останній місяць року. Середня вартість пристроїв в Санкт-Петербурзі влітку минулого року склала близько 16,3 тис. рублів, а в переддень Нового Року вона зменшилася до рівня 16 150 рублів, за рахунок передсвяткових знижок. Самими популярними в Росії є моделі з фронтальним типом завантаження білизни. Обсяг продажів подібних пристроїв на ринку становить понад 85%.

Основні цінові категорії

У Санкт-Петербурзі можна виділити 4 ключові категорії продавців пральних машин. Це різні федеральні мережі, закупівельні кооперативи, супермаркети електроніки, офлайн і онлайн-магазини. В сучасних гіпермаркетах переважають в основному пральні машини низької цінової категорії. Вартість близько 60% асортименту в таких магазинах не перевищує 12 тис. рублів, близько 3% представлених на прилавках гіпермаркетів моделей стоять вище 18,8 тис. рублів (пристрої класу люкс). Частка, що залишилася асортименту гіпермаркетів відведена виробів середнього цінового сегмента (вартісний діапазон 12-18,8 тис. рублів).

Вартість пральної машини визначається престижністю торгової марки, класом, функціональними характеристиками, новизною моделі, якістю прання, дизайном. Однією з найбільш дорогих моделей завдяки своїй надійній роботі та довговічності є вироби німецької компанії MIELE. Середній термін експлуатації німецької техніки дорівнює 30 рокам. Своєю ціновою доступністю і достатньою міцністю відрізняються торгові марки ARISTON INDESIT. Ціна модельного ряду даних брендів, згідно інформації сайту порівняння цін Апорт, варіюється в діапазоні 15-25 тисяч рублів. До пральних машин термін експлуатації яких складає 10-15 років, а ціна знаходиться в середній ціновій категорії, відносять моделі від EVRONOVA, EVROSHOBA, SINGLENOVA.