В останні дні спостерігається зростання чуток навколо планів intel по випуску нової серії процесорів intel core 12-го покоління, більш відомої як alder lake. Наприклад, нещодавно з’явилася публікація дорожньої карти intel по даному напрямку на кілька років вперед.

Однак експерти відразу поспішили висловити сумніви щодо реалізованості планів, вказуючи на те, що досі невідомі ні блок-схема майбутніх чіпів, ні розкладка їх вихідних контактів. Тому перехід на нову архітектуру у вигляді сокетів lga1700 для настільних процесорів, нібито, виглядає невизначено.

Відповіддю на ці сумніви стала публікація перших фотографій сокета intel lga1700. Його вигляд раніше зустрічався тільки на рендерах або технічних кресленнях.

Якщо порівнювати intel lga1700 з lga1200 і іншими сокетами більш ранніх видів, то новий роз’єм відрізняється тим, що його контактна площадка більш витягнута. Колишнє сімейство socket h (lga115x і lga1200) має майданчик квадратної форми. З іншого боку, хоча процесорний роз’єм intel hedt (lga1366, lga2011 і lga2066) також має контактну площадку прямокутної форми, вона витягнута не настільки сильно, як у lga1700.

За зовнішнім виглядом можна сказати, що механізм утримання в сокеті lga1700 буде схожий на кріплення socket h, а також на більшість інших сокетів intel lga (хоча lga1700 відрізняється від lga2011 / lga2066).

В даний час відомо, що розкладка висновків lga1700 має 100 невикористовуваних контактів. Це пов’язано з тим, що сокет фізично повторює розкладку сокета lga1800, розробка якого велася з прицілом на використання з процесорами intel майбутніх поколінь. У них можуть з’явитися додаткові контакти харчування і, як наслідок, з’являться нові контакти введення-виведення.

Вертикальний зазор (z-висота) сокета lga1700 трохи менше, ніж у socket h. Це спричинить за собою серйозні зміни в конструкції утримуючого механізму, за допомогою якого кріпиться кулер.

Очікується, що сокет lga1700 і чіпсет intel 600 знайдуть застосування як мінімум в двох наступних поколіннях процесорів-alder lake 12-го покоління і raptor lake 13-го покоління. В основі процесора raptor lake будуть використовуватися ті ж виробничі вузли intel 7 (10 нм enhanced superfin), що і у alder lake. До складу raptor lake увійдуть вісім ядер raptor cove і 16 ядер gracemont. Очікується, що анонс raptor lake відбудеться наприкінці 2022 року.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також:

новий процесор intel core i7-12700 (без k) був протестований в geekbench