Огляд електронної книги Pocketbook Touch 622

Нарешті, в Техноштучках з’явиться огляд першого рідера від компанії Pocketbook з електронними чорнилом і сенсорним дисплеєм! Тепер не потрібно натискати кнопки — все набагато простіше. А ще вбудований Wi-Fi модуль і дуже багато цікавих штучок, про які розповімо трохи пізніше. Зустрічайте огляд електронної книги Pocketbook Touch 622.

Дизайн і розміри

Одне з найкрутіших переваг в цій книзі — це дизайн. По-перше, білий колір, а є дуже багато людей, які обожнюють техніку білого кольору, по-друге, закруглені кути і розміри. При всій витонченості електронна книга досить широка:

Довжина 175 мм
Ширина 114.5 мм
Товщина 9.5 мм
Вага 195 г

Ці габарити створюють ефект, ніби вона ще тонше. Хоча з-за того, що книга така широка, в кишеню вона не поміститься. Та ще й чохла в комплекті немає, так що доведеться купувати окремо.

Дисплей

Вам обов’язково сподобається дисплей. Діагональ 6 дюймів, виконаний за технологією E lnk Pearl. Що це за технологія така? Вона робить картинку на екрані контрастніше і чіткіше, від чого якість стає краще. Текст і картинки, і правда, добре читаються, очей не напружують, а це в електронних дуже важливо.

Спочатку може здивувати, що немає джойстика, але потім приходить розуміння: навіщо джойстик, якщо екран сенсорний. Тим більше, що сенсор працює відмінно, перегортає сторінки без затримок, та й доступ до додаткових налаштувань і функцій став простіше.

Управління

Зазвичай в книжках на бічних панелях робляться кнопки, згадайте хоча б Amazon Kindle. Запевняємо, що з сенсором набагато зручніше. До того ж технологія multi-touch дозволяє збільшувати або зменшувати розмір тексту одним рухом. При цьому текст відображається коректно, що теж дуже важливо. До речі, механічні кнопки все ж є: кнопки «додому», «вперед», «назад», «меню». Знизу роз’єм для навушників, мікро usb-порт, кнопка «reset», слот для карти пам’яті microSD і кнопка включення і виключення книги, яка також є блокатором при короткому натисканні. Ось тільки натискати її не дуже зручно через розташування.

Меню досить просте і розділено на 2 частини: зверху прочитані книги або текст, який ви читаєте в даний момент, знизу — іконки меню. Спеціальна кнопка приховує або показує їх.

Функції

Ще одна особливість цієї книги — це мультизадачність. Можна відкрити кілька книг, програми, браузер та гри одночасно і перемикатися між ними за допомогою кнопки диспетчера завдань. Все дуже просто, ось тільки при дуже великій кількості відкритих вкладок книжка починає гальмувати, так що не перестарайтеся.

Оперативна пам’ять 128 Мб, а частота процесора 800 Мг, цього вистачає для відкриття декількох програм і книг одночасно, але не більше 10.

Як зазвичай у Pocketbook, рідер підтримує величезну кількість форматів:

EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI), і це один з головних козирів.

Крім текстових книга підтримує перегляд картинок і програє аудіофайли. Правда, динаміків у читалки немає, тому доведеться слухати тільки через навушники. Хоча, як показує практика, мов не потрібні тому, що якщо вони в читалках і є, то тільки для галочки, звук залишає бажати кращого.

У електронної книги Pocketbook Touch 622 встановлено близько 100 книг, так що нудно не буде. Не забули і про словники: є англо-російський, англо-український. Можна переглянути переклад слова: відкрийте словник і натисніть на слово — всі варіанти перекладу будуть у вас на екрані в окремому вікні. Користуватися зручно, та й часу багато не займає.

Крім цього, є функція рукописних приміток і функція Text-to-Speech, яка перетворює текст в мову. Позначки робити дуже зручно: достатньо всього лише обвести потрібне слово, фразу або абзац, і книга збереже це, при цьому сторінка позначається загнутим куточком. З Text-to-Speech складніше, так як варіант голоси один, і буває, що плутає наголоси, і неправильно вимовляє інтонацію. Хоча голос досить приємний, не хочеться відразу переключитися.

Крім цих двох функцій є солітер, і рісовалка гра в слова. Побалувати себе цим дозволяють 2 Гб пам’яті. До речі, розширити пам’ять можна за допомогою карт пам’яті micro sd до 32 Гб.

Ємності акумулятора,1100 мАч, вистачить на читання 8000 сторінок. Треба врахувати, що енергія витрачається на перегортання сторінок або при управлінні елементами меню. Говорячи простою мовою, якщо ви не будете користуватися Wi-Fi , близько двох тижнів без підзарядки читалка протримається. До речі про Wi-Fi, навіть не про Wi-Fi, а про браузер: зручний, багато функцій, але сайти вантажить повільно. Хоча для того, щоб скачати книжку, цілком підійде, на більше він, в принципі, він і не розрахований.

Отже, що нам дає Огляд електронної книги Pocketbook Touch 622?

Ми дізналися про плюси рідера: він дуже стильно виглядає, є можливість відкривати кілька додатків одночасно. Плюс відмінний дисплей і непоганий акумулятор.

А мінуси, як зазвичай: досить слабка комплектація і проблеми з Text-to-Speech, а конкретно: немає чохла і зарядки від мережі. Тому це потрібно купувати додатково.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи