Офісна техніка, шкідлива для здоров’я

Справжній століття — це епоха інформаційних технологій: люди годинами працюють за комп’ютерами. В офісах люди використовують спліт-системи, кондиціонери, різні обігрівачі, принтери, сканери, ксерокси. Чи Часто ви замислюєтеся про те, який вплив вся ця техніка надає на ваш організм? Яка вона — офісна техніка, шкідлива для здоров’я?

Дослідники встановили, що лазерний принтер може виявитися навіть шкідливіше сигарет. Третина з них випускає в повітря частинки, які викликають респіраторні подразнення і в довгостроковій перспективі — серйозні хронічні захворювання.

Кондиціонери являють загрозу не тільки влітку, коли людина просто напросто, може застудитися, але і також взимку, коли спліт-системи працюють на обігрів приміщення. При щільно закритих при цьому вікнах, циркуляція повітря стає штучною, а якщо в приміщенні знаходиться велика кількість електроніки, то баланс між позитивними і негативними частками порушується. А це призводить до стресів, зменшує продуктивність праці і знижує вологість повітря.

Ще однією небезпекою для офісних працівників є електромагнітний шум. З-за нього у людини може з’явитися головний біль і підвищена стомлюваність, а також хронічний стрес і знижений імунітет.

 • Найбільш негативний фактор при роботі з комп’ютером — це навантаження на зір. З-за навантаження на зір можуть виникати головний біль і запаморочення. Звичайно ж, це призводить до зниження гостроти зору.
 • Другим по шкідливості фактором, є стесненная поза. Сидячи за комп’ютером, необхідно дивитися на монітор з певної відстані і одночасно тримати руки на клавіатурі чи миші. Це змушує прийняти певне положення, і не міняти його до кінця роботи.
 • Третій негативний фактор — це психічна навантаження. Фахівці радять частіше робити перерви.
 • Для зменшення негативного впливу техніки на ваш організм, частіше провітрюйте приміщення, і вільний від роботи час намагайтеся проводити на свіжому повітрі. Працюючи за комп’ютером, робіть перерви — дайте відпочити своїм очам. Розминайте суглоби, і по можливості робіть легку зарядку. Вибирайте зручне крісло, не випинати голову вперед, і не прогинайтеся в попереку. Ноги повинні міцно опиратися об підлогу, а спина зберігати рівне положення.

  До висновку про те, що бездротовий інтернет шкідливий для здоров’я, прийшли датські школярки: дівчата помітили, що погано себе почувають, якщо сплять поруч з мобільним телефоном. Для початку вони вирішили провести експеримент, як же впливає подібне випромінювання на ріст насіння. Юні експериментатори поставили шість лотків з насінням рослин в кімнаті, де на повну потужність працюють роутери, а інші шість — в місце, позбавлена від згубного випромінювання. Через 12 днів з’ясувалося, що поруч з роутером насіння не проросло.

  До речі, вчені вже підтвердили, що роутери на ніч краще відключати від мережі, а мобільний телефон класти подалі від ліжка. На роботу ви не проспіть, а від звукового сигналу на будильнику відразу підніметеся. Щоденне вплив від мобільного телефону і іншої електроніки, що знаходиться в офісних просторах на організм людини, може в майбутньому викликати різні захворювання.

  Втім, чи готові ви відмовитися від благ цивілізації, нехай навіть і в цілях турботи про власне здоров’я?

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи