Можливості та характеристики сучасних кухонних витяжок для будинку

Приготування їжі супроводжується виділенням пари, появою запаху і осіданням на поверхнях жиру і кіптяви. Витяжка здатна фільтрувати повітря на кухні і перешкоджати негативного впливу випарів на меблі.

Розміщення витяжки

Помістити її в будь-якому зручному місці дозволяє правильний вибір конструкції. Залежно від способу установки витяжки поділяються на:

  • купольні (кріпляться до стіни; виділяють скошені і кутові підвиди);
  • острівні (під’єднуються до стелі; мають найбільш різноманітні варіанти зовнішнього вигляду);
  • вбудовувані.

Ширина витяжки має один із стандартних розмірів: 50, 60, 90 або 120 див. Фізичні параметри пристрою вибирають перевищують площу газової плити і з урахуванням розмірів сусідніх навісних шаф.

кухонные вытяжки

Матеріал корпусу витяжки

Через свої особливості роботи, витяжки вимагають регулярного догляду. Легко миються поверхні будуть найкращим варіантом. Також вони не повинні під впливом високої температури вступати в хімічні реакції, щоб не було шкідливих виділень. Для витяжок з нержавійки виконуються всі умови. Найчастіше зустрічається техніка, виготовлена з комбінації пластику і сталі. Існують варіанти з пластику та дерева, яке вимагає дещо більшої уваги.

современные вытяжки

Принцип роботи

Переважна більшість витяжок має два режими. У першому режимі пристрій виводить все повітря з парами і запахами за межі приміщення. Плюсом варто відзначити більш тиху і ефективну роботу витяжки. Проте створення воздуховода несе за собою додаткові витрати. Коли заміщення повітря холодне, краще використовувати режим циркуляції. Повітря проходить через очисні фільтри і знову потрапляє в кухню. При відсутності воздуховода єдиний спосіб роботи витяжки.

Продуктивність

Якою б зовнішній вигляд не мала витяжка, головною її характеристикою залишається продуктивність, яка показує обсяг повітря, що проходить за одну годину.

Потужність витяжки, приєднаної до вентиляції будинку, обмежується можливостями вентиляційного каналу. Вплив чинять його забрудненість, фізичні параметри, поверх, різниця температур. Потужність витяжки беруть з 30% запасом, зважаючи додаткових факторів, перерахованих вище. При такому способі експлуатації техніка, могутніше 250 м3/год, не реалізує весь свій потенціал. Вентиляційний отвір перекривається, і не працює природна вентиляція кухні. Хоча в деяких дорогих моделях присутні спеціальні доповнення для нормальної роботи вентиляції, коли пристрій не працює.

кухонные вытяжки для дома

Власники приватних будинків можуть зробити спеціальний повітропровід з виходом на вулицю. Для розрахунку продуктивності враховують коефіцієнт 1,3, як і в першому випадку, і обсяг кухні, помножений на 12. Поява додаткового множника пов’язано з тим, що заміна повітря в приміщенні повинна відбуватися 12 разів за одну годину.

Таким же способом розраховують продуктивність витяжки в режимі очисника повітря. Замість коефіцієнта 1,3 підставляють 1,5-1,7, так як фільтри, збирають жир і нейтралізують запахи, мають великий опір потоку повітря.

Рівень шуму

Кухонні витяжки в більшості випадків оснащені одним мотором. Найбільш продуктивні моделі мають два двигуни, що позначається на рівні створюваного шуму. Оптимальне значення – менше п’ятдесяти децибел.

современные вытяжки для кухни

Фільтри

Всі пристрої в незалежності від режиму роботи оснащені як мінімум одним фільтром, уловлює жир і кіптява. Він може бути миється або одноразовим. Змінювати його або чистити слід регулярно.

Вугільний фільтр не обов’язково йде в комплекті, його можна придбати окремо. Він використовується тільки в циркуляційному режимі. Основне завдання – боротьба з запахами. В залежності від частоти приготування їжі заміна фільтра здійснюється в середньому раз на 2-4 місяці.

Освітлення

Плита є своєрідним робочим місцем і потребує освітленні. У багатьох витяжках можна регулювати інтенсивність світла, а її джерелом є лампи розжарювання, люмінесцентні, галогенні або світлодіодні. При виборі способу освітлення звертають увагу на можливість заміни лампи, температуру світла і енерговитрати.

возможности кухонных вытяжек

Управління і додаткові функції

Панель управління містить витяжки від декількох кнопок у недорогих моделях до рідкокристалічного дисплея. Управління може бути механічним, електронним або комбінацією перших двох.

Дорогі пристрої оснащені набором додаткових можливостей:

  • Годинник;
  • Датчики включення і виключення (інфрачервоні контролюють температуру, ультразвукові – вологість);
  • Таймер;
  • Клапан (зобов’язаний бути в витяжках, що працюють в режимі відведення повітря; не пропускає повітря ззовні у вимкненому стані пристрою);
  • Індикатор забруднення фільтру;
  • Пульт дистанційного управління.
Резюме

как выбрать вытяжку

Вибір витяжки починається з визначення режиму роботи і розрахунку значення продуктивності в залежності від форми експлуатації. Не останню роль грають матеріал корпусу, шум, освітлення та інші функції.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи