Краща відеокарта для ігор / введення

Геймерам, які віддають перевагу пк, в момент покупки просто необхідно знати-який же прискорювач найкраще відпрацьовує свою ціну? і якщо у вас немає часу копатися в бенчмарках – не страшно. Ми склали для вас список кращих gpu для ігор в популярних дозволах, для віртуальної реальності і віртуального спорту.

Краща відеокарта для ігор | що і кому ми рекомендуємо

Теоретично, такі відеокарти, як nvidia rtx 3070 і amd rx 6800, вдвічі дешевше rtx 2080 ti і, як правило, мають подібну або більш високу продуктивність. Тим часом, rx 6800 xt і rtx 3080 на 30-35% швидше 2080 ti за менші гроші, а rtx 3090 на 10-20% перевершує rtx 3080, але майже в два рази дорожче останньої.

Крім того, ви можете переконатися, що можливості nvidia geforce rtx 3080 багато в чому залежать від моделі використовуваного процесора. Для розкриття потенціалу відеокарти вам знадобиться свіжий 1 або 2-річний cpu принаймні з 6 ядрами і 12 потоками, а 8-ядерний процесор додасть їй ще кілька відсотків продуктивності.

На жаль, це тільки в теорії. Майнінг криптовалюта в поєднанні з обмеженою пропозицією викликав різкий стрибок цін на відеокарти. Тому ми не рекомендуємо переплачувати за вже застаріле обладнання. Якщо вам потрібна відеокарта рівня rtx 30 або rx 6000, наберіться терпіння і, в кінцевому рахунку, ви зможете купити її за ціною, близькою до рекомендованої. Якщо ж у вас є пристойна відеокарта, продовжуйте їй користуватися або продайте її і почекайте зниження цін. Звичайно, за умови, що у вас є запасний прискорювач або інтегрована графіка.

Відеокарти nvidia geforce rtx 3080 ti і geforce rtx 3070 ti не справили на нас особливого враження. 3080 ti приблизно на 10% швидше rtx 3080, але і коштує вона на 71% більше останньої. 3070 ti виглядає більш привабливо, але і тут співвідношення ціни і продуктивності не здається особливо цікавим – приріст продуктивності відеокарти в порівнянні з 3070 склав все ті ж 10%, а її ціна зросла на 20%. До безперечних переваг цих відеокарт можна віднести, хіба що, обмеження продуктивності при майнінг криптовалюта. Це робить їх менш привабливими для майнер і в теорії може привести до зниження роздрібної вартості відеокарт, точніше до її наближення до рекомендованих виробником цінами.

Представлені в цій статті відеокарти в основному впорядковані по продуктивності. Але їх ціна, функції та ефективність все ще мають величезне значення, тому в деяких випадках більш повільна відеокарта може отримати більш високу оцінку.

Краща відеокарта для ігор / короткі поради щодо вибору

дозвіл . Чим вище ігрове дозвіл, тим потужніша карта вам потрібна. Для ігор в 1080p не потрібна флагманська продуктивність.

блок живлення . Переконайтеся в тому, що у вашого блоку живлення достатньо потужності і є правильні 6 – або 8-контактні роз’єми. Наприклад, для відеокарти radeon vii в amd рекомендують блок живлення потужністю 750 вт.

відеопам’ять . Для ігор в дозволах 1920 х 1080 (fhd) і 2560 х 1440 (qhd) на максимальних налаштуваннях ми рекомендуємо карти з відеопам’яттю об’ємом не менше 4 гбайта, для дозволу 3840 х 2160 (uhd 4k) — не менше 8 гбайт.

freesync або g-sync? якщо ваш монітор підтримує технологію amd freesync, то для її використання потрібно вибирати radeon. Дисплеї з технологією nvidia g-sync реалізують її тільки з картами geforce.

ray tracing і dlss . Новітні відеокарти підтримують трасування променів для поліпшення візуальних ефектів. У свою чергу, dlss забезпечує інтелектуальне масштабування і згладжування для підвищення продуктивності в іграх зі збереженням порівнянної якості картинки. Правда, все це працює тільки з відеокартами nvidia rtx.

Краща відеокарта для ігор / останні оновлення

У статті “краща відеокарта для ігор “оновлені глави” що і кому ми рекомендуємо ” і ” найпродуктивніші відеокарти “.

Краща відеокарта для ігор / найпродуктивніші відеокарти

Ця стаття дає вам можливість вибору ігрової відеокарти з кращим співвідношенням ціни і можливостей в конкретних режимах роботи. Але ця картина не була б повною без рейтингу найпродуктивніших відеокарт з присутніх на ринку.

Краща відеокарта для ігор / зведена таблиця

Краща відеокарта для ігор / краща у всьому-nvidia geforce rtx 3080

Король помер. Хай живе король! саме цими словами можна охарактеризувати свіжу флагманську відеокарту nvidia geforce rtx 3080 на новій архітектурі ampere. Вона на 30% швидше rtx 2080 ti і майже на 40 000 рублів дешевше останньої. Відеокарта відмінно підходить для ігор в quad hd і ultra hd. Вона пропонує поліпшені тензорні ядра для dlss і є, мабуть, найкращим рішенням для того, щоб насолодитися всіма можливостями трасування променів.

Головна проблема nvidia geforce rtx 3080 – в її доступності. Знайти цю відеокарту за розумною ціною досить складно. А, коли проблеми з поставками rtx 3080 будуть вирішені, на ринку з’явиться більш доступна rtx 3070 на архітектурі ampere. Не варто скидати з рахунків і поки не анонсовану amd radeon rx 6900 xt, якій також приписують чимало цікавих особливостей.

Краща відеокарта для ігор / краща для професіоналів-nvidia geforce rtx 3090

Для деяких найкраща відеокарта-це найшвидша відеокарта. Безперечним лідером в цій категорії стала nvidia geforce rtx 3090. Вона на 10-15% продуктивніше rtx 3080 в більшості робочих навантажень, але вдвічі більша ціна geforce rtx 3090 не дозволяє віднести її до кращого вибору для геймерів.

Nvidia geforce rtx 3090-це скоріше заміна titan. Тим більше, що відеокарта побудована на практично не урізаному gpu ga102, через що у nvidia просто немає достатніх підстав для випуску нового прискорювача titan. Це напевно розуміють і в самій nvidia, представники якої вже заявили, що 3090 привносить в лінійку geforce продуктивність рівня titan.

Більше того, geforce rtx 3090-це єдина відеокарта покоління ampere з підтримкою nvlink, який корисніше sli, коли мова заходить про професійні додатках і обчисленнях gpu. Стануть в нагоді при створенні контенту і наявні у відеокарти 24 гбайт пам’яті gddr6x. Наприклад, в blender вона на 30% продуктивніше rtx 3080 і більш ніж удвічі швидше titan rtx.

Краща відеокарта для ігор / краща high-end-nvidia geforce rtx 3070

Nvidia geforce rtx 3070 робить безглуздою покупку відеокарт дорожче $400, якщо це не нові ampere або big navi. Ця відеокарта на 35% швидше rx 5700 xt, при цьому її вартість лише на 25% вище, ніж у останньої. Більш того, rtx 3070 лише трохи поступається geforce rtx 2080 ti в продуктивності при вдвічі нижчому ціннику.

Nvidia geforce rtx 3070 легко дозволяє грати в 1440p і 4k-ігри, але в останньому випадку геймерам варто розраховувати лише на 60 fps і нижче при максимальній якості. Цю ситуацію може виправити dlss, але трасування променів навіть з dlss дасть лише 40-50 fps в 4к-дозволі. Не варто забувати і про те, що всього 8 гбайт пам’яті gddr6 можуть привести до неприємних обмежень в деяких іграх, і з часом таких обмежень буде ставати все більше. Хороша новина в тому, що ви навряд чи побачите різницю між максимальними і високими настройками графіки, в той час як різниця в продуктивності буде більш ніж відчутна.

Іншими словами, якщо вам потрібен швидкий графічний процесор nvidia за розумною ціною, то nvidia geforce rtx 3070-це саме ваш вибір.

Краща відеокарта для ігор / кращий бюджетний вибір-nvidia geforce gtx 1650 super

Довгий час ми рекомендували amd radeon rx 570 4 gb в якості кращої бюджетної відеокарти. Але все рано чи пізно змінюється, і сьогодні кращим вибором в бюджетному сегменті виглядає відеокарта nvidia geforce gtx 1650 super. Вона не тільки на 30% швидше rx 570, але і відрізняється значно меншим енергоспоживанням, а також має в своєму арсеналі цілий ряд сучасних технологій, включаючи апаратний кодувальник nvenc.

Навіть якщо ціна є вашим головним пріоритетом, економія $40 при покупці radeon rx 570 не має особливого сенсу. Більш сучасна архітектура, краща енергоефективність і більш висока продуктивність роблять geforce gtx 1650 super очевидним вибором в бюджетному сегменті.

Крім того, для економії $10 – $20 ви можете звернути увагу на звичайну gtx 1650 (або gtx 1650 gddr6). Але використовуваний в ній gpu tu117 пропонує менш ефективний кодувальник pascal nvenc. А, якщо вам підійде і стара відеокарта, то в цьому випадку можна подивитися в сторону geforce gtx 1050 і 1050 ti – найпродуктивніших відеокарт, які не потребують6-контактного роз’єму живлення pcie.

  • альтернатива: amd radeon rx 5500 xt 4gb

Amd radeon rx 5500 xt 4gb відноситься до числа дійсно бюджетних рішень з цінником близько 25 000 рублів. Вона набагато продуктивніше rx 570 4gb попереднього покоління і випереджає r9 390, при цьому споживаючи значно менше енергії. Тому, якщо у вас в розпорядженні є лише не найпотужніший комп’ютер, нездатний задовольнити вимогам топових відеокарт, то radeon rx 5500 xt 4gb може виявитися саме тим, що вам потрібно.

Звичайно, ми б вважали за краще використовувати 8-гбайт версію відеокарти, але її ціна вже штурмує позначку в 40 000 рублів, і такий вибір навряд чи можна назвати доцільним. Тим більше, що бюджетним відеокартам не потрібно 8 гбайт пам’яті, оскільки вони орієнтовані на full hd геймінг із середніми або високими настройками. Що до конкурентів, то за своєю ціною і продуктивності amd radeon rx 5500 xt 4gb цілком порівнянна з моделлю nvidia geforce gtx 1650 super.

Краща відеокарта для ігор / краща масова для кіберспорту-nvidia geforce gtx 1660 super

Коли ми наближаємося до позначки в 20 000 рублів, ми бачимо вибір з декількох вельми гідних відеокарт – nvidia geforce gtx 1660 super, geforce gtx 1660 і amd radeon rx 5500 xt 8gb. Дві останні моделі коштують трохи дешевше, але проведені тести показують, що gtx 1660 super на 15% швидше звичайної gtx 1660 і майже на 20% випереджає rx 5500 xt 8gb.

Gpu turing як і раніше виробляються за нормами 12-нм техпроцесу tsmc finfet, через що вони мають трохи більш високе енергоспоживання в порівнянні з 7-нм amd navi 14. Однак ця різниця зазвичай не перевищує 10 вт. І той факт, що графіка nvidia швидше navi і має майже таке ж енергоспоживання, незважаючи на більш старий техпроцес, говорить багато про що. За 20 000 рублів gtx 1660 super забезпечує практично таку ж продуктивність, що і gtx 1070, при цьому маючи помітно більш високу ефективність.

Головний недолік geforce gtx 1660 super криється в не найбільшому ціновому перевазі в порівнянні з rx 5600 xt і rtx 2060. Ці відеокарти на 20% продуктивніше gtx 1660 super, стоячи всього на $60-70 більше. Але при обмеженому бюджеті geforce gtx 1660 super залишається чудовим вибором у своїй ціновій категорії.

Краща відеокарта для ігор / краща доступна з трасуванням променів-nvidia geforce rtx 3060 ti

Nvidia geforce rtx 3060 12gb стала першою відеокартою на графічному процесорі ga106 з 12 гбайт пам’яті на 192-розрядній шині. При на 26% меншому числі ядер gpu в порівнянні з 3060 ti ця відеокарта пропонує продуктивність на рівні торішньої rtx 2070, хоча в деяких сценаріях використання вона помітно скорочує відставання від 3060 ti.

Звичайно, nvidia geforce rtx 3060 12gb ніколи не зможе зрівнятися з geforce rtx 3060 ti в загальній продуктивності. Але сучасні ринкові умови такі, що ви навряд чи зумієте знайти rtx 3060 ti за розумною ціною, і в цьому випадку geforce rtx 3060 12gb може стати прекрасною альтернативою більш дефіцитним відеокартам nvidia. Особливо очевидно це на тлі того, що цінність цієї відеокарти для майнер куди нижче, ніж у інших представників покоління ampere.

Краща відеокарта для ігор / краща amd-amd radeon rx 6800 xt

Amd radeon rx 6800 xt не тільки додає підтримку трасування променів (через directx raytracing або vulkanrt), але і на 70-90% швидше попередника. Більш того, в деяких тестах вона перевершує навіть geforce rtx 3080.

Перед виходом цієї моделі, ентузіасти ласкаво охрестили її gpu великим navi (big navi). І ми дійсно отримали те, що хотіли. Navi 21 вдвічі більше navi 10, має вдвічі більше число шейдерних ядер і вдвічі більший обсяг пам’яті. Відеокарта працює на найвищих тактових частотах з усіх, які нам доводилося бачити у еталонних моделей. Причому всього цього вдалося домогтися без істотного зростання енергоспоживання. Tdp цієї відеокарти всього 300 вт – на 20 вт менше, ніж у rtx 3080.

Настільки висока продуктивність radeon rx 6800 xt, в першу чергу, пов’язана з 128 мбайт кеш-пам’яті infinity cache, відповідальної за 119% підвищення ефективної пропускної здатності. У той же час, продуктивність трасування променів відеокарти залишається досить посередньою. І, в цілому, 6800 xt навряд чи випереджає rtx 3070 за цим показником.

Найкраща відеокарта для ігор / найшвидша amd-amd radeon rx 6900 xt

Amd radeon rx 6900 xt використовує повноцінний gpu navi 21 і вважається найшвидшою відеокартою amd. Звичайно, якщо під «найшвидшою» ви не розумієте продуктивність при майнінг. У цьому випадку все ще немає нічого кращого radeon vii, що забезпечує на 30% більш високий хешрейт в порівнянні з rx 6900 xt, а хешрейт відеокарти при майнінг ethereum приблизно відповідає рівню набагато більш доступною rx 6800.

Проблема в тому, що при відносно невисокому прирості продуктивності amd radeon rx 6900 xt вартість цієї відеокарти зросла майже на 50%, а з урахуванням божевільних цін на відеокарти, ви навряд чи зможете купити її менше ніж за 150 000 рублів. Нікуди не поділися і традиційні слабкі місця червоних, на зразок посередньої продуктивності трасування променів і відсутності робочої альтернативи dlss.

Краща відеокарта для ігор / краща бюджетна amd-amd radeon rx 5500 xt 4gb

Nvidia geforce gtx 1650 super і amd radeon rx 5500 xt 4gb схожі за своєю продуктивністю і енергоспоживанням. Ця відеокарта здатна впоратися практично з будь-якою грою в full hd дозволі на середніх і високих налаштуваннях графіки, хоча і не обов’язково з частотою 60 к/с.

Головна проблема відеокарти, як і всіх інших нових відеокарт в наш шалений час, в тому, що її реальна ціна не повинна бути вище 15 000 рублів. Тому багато користувачів роблять вибір на користь більш старих моделей на кшталт gtx 970. Але в цьому випадку ви отримаєте стару відеокарту, ресурс якої міг вже давно бути вичерпаний.

nvidia geforce rtx 3090

nvidia geforce rtx 3080

nvidia geforce rtx 3070

nvidia geforce rtx 3060 ti

nvidia geforce rtx 3060 12gb

nvidia geforce gtx 1650 super

nvidia geforce gtx 1660 super

amd radeon rx 6900 xt

amd radeon rx 5500 xt 4gb