Electrolux Bio Robot Refrigerator – гелевий холодильник майбутнього

Іноді зустрічаєш такі цікаві речі, повз які пройти неможливо. Тим більше, коли тема стосується кожної людини, адже без холодильника сьогодні неможливо прожити. Виявляється, ще в 2010 році, Electrolux представила світу концепт холодильника, який був створений на основі ідеї росіянина Юрія Дмитрієва. Стало дуже цікаво: так який же він, холодильник майбутнього?

По-перше, це тріумф, тому що холодильник майбутнього розробив наш співвітчизник, Юрій Дмитрієв, випускник Чуваського Державного Університету ім. І. Н. Ульянова. Крім другого місця у фіналі міжнародного конкурсу промислового дизайну Electrolux Design Lab 2010, Юрій Дмитрієв отримав приз глядацьких симпатій за підсумками голосування в інтернеті.

Холодильник будущего

Темою конкурсу була «Друга космічна ера», і учасникам потрібно було придумати побутову техніку, яка була б доречна в будинках 2050 року і була б створена з використанням енергоефективних технологій.

Юрій Дмитрієв придумав холодильник Bio Robot Refrigerator, принцип роботи якого заснований на люмінесценції, охолоджуючої біополімерний гель, в якому повинні зберігатися продукти. Вхідне ультрафіолетове випромінювання перетворюється в ньому в видиме світло, який і забезпечує охолодження за рахунок різниці в довжині хвиль.

Холодильник будущего Электролюкс

А куди вішати магнітики?

У холодильнику майбутнього немає ні полиць , ні ящиків. Це порівняно невеликий (приблизно в 4 рази менше, ніж його сучасні «колеги») шафа зі скляними дверцятами і цільним шматком зеленого биополимерного гелю всередині. Важливо, що гель не прилипає до продуктів і не псує їх. Нам сьогодні важко уявити, як будуть «плавати» яблука і банани в бульбашках повітря всередині гелю. Все це виглядає сюрреалістично, ще складніше уявити, як поруч з ним буде «лежати», наприклад, сира риба, м’ясо або фарш. Хоча цілком можливо, що людям середини століття це і не буде здаватися чимось дивним.

Холодильник будущего

Так як біо-холодильник зберігає продукти в нелипком гелі, то навколо кожного продукту утворюється капсула, яка перешкоджає змішання запахів і проникненню бактерій. Навіть м’ясо не потрібно заморожувати, і все можна зберігати в одному місці, так як холодильник після розпізнавання зможе підібрати індивідуальний температурний режим для кожного продукту.

Зауважимо, що розміри холодильника майбутнього і положення його в приміщенні можуть змінюватись — гаджет навіть можна підвісити до стелі. Великим плюсом буде те, що внутрішній простір холодильника може бути заповнений на 90%, що серйозно економить простір на кухні і енергію, яку споживає прилад.

Концепт холодильника майбутнього Electrolux Bio Robot Refrigerator – це супер креативна задумка дизайнера Юрія Дмитрієва. Мабуть, це занадто вже нереальна ідея, щоб бути правдою, але фантастично гарна, щоб нею не зацікавився Electrolux, і ми, звичайні споживачі, так пристрасно мріють зазирнути у своє майбутнє.

Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи