Як утримувати кондиціонер у формі: комплекс заходів, які допоможуть підготуватися до літа. Дозаправка кондиціонера в повітрі?

Незалежно від температури повітря за вікном ми чекаємо, що літо все-таки настане. Тоді кондиціонер буде дуже і дуже потрібна кожному. Але навіть якщо природа не балує жаркими днями і немає необхідності охолоджувати квартиру, сучасні побутові спліт-системи продовжують служити людині, підтримуючи комфортні умови в оселі. Тим більше, коли опалення вже відключено, а за вікном всього +10-12 градусів і стіною йде дощ. Тоді ми мріємо про те, щоб хтось підсушив сире повітря і прогрів кімнату. У тому, іншому або третьому випадку – кондиціонер допоможе своєму господареві, але за умови, що він сам буде «у формі»!

Пора міняти фреон? Чи можна його – «долити»???

Найпопулярніші питання для обговорення на всіх форумах, в розділі «найчастіші запитання» на сайті виробника чи в наших з вами розмови з фахівцями, регулярно (щорічно) пропонують свої послуги з обслуговування кондиціонерів. Отже, давайте докладно вивчимо питання сам, а потім ви самі приймете рішення.

Як правильно проводити сервісне обслуговування спліт-систем

Перше, що ви повинні зробити, — переконатися, що обидва блоку спліт-системи утримуються в чистоті. Не забувайте: раз в 2 тижні слід проводити очищення фільтрів внутрішнього блоку, а раз на сезон — промивання зовнішнього блоку. Найчастіше такого догляду буде достатньо для того, щоб апарат працював бездоганно. Слід пам’ятати, що кондиціонер – високотехнологічне обладнання, точність і бездоганність його роботи залежить великою мірою від якості монтажу і правильного регулярного технічного обслуговування.

Тим не менш, нас усіх хвилює питання «потоку» головного героя в процесі охолодження повітря – фреону. Витікає він настільки сильно, щоб щорічно «доливати» його в апарат? При правильному монтажі витоків холодоагенту взагалі бути не повинно протягом всього терміну служби, точно так само, як в холодильниках. І все щорічні «дозаправки» просто свідчать про те, що техніка не в порядку і її потрібно ремонтувати.

Отже, ви запросили майстра (звичайно ж, тільки з авторизованого сервісного центру!) і готові приступити до роботи.

Рекомендована схема дій спеціаліста при проведенні обслуговування побутового кондиціонера повинна виглядати так:

¦ Чистка фільтрів внутрішнього блоку (сітчастий фільтр грубої очистки)

Чистка фильтров внутреннего блока

¦ Чистка крильчатки вентилятора внутрішнього блоку (при необхідності)

Чистка крыльчатки вентилятора внутреннего блока

¦ Чистка/промивка теплообмінника зовнішнього блоку (при необхідності)

Чистка промывка теплообменника наружного блока

¦ Промивання дренажної трубки.

¦ Перевірка електричних з’єднань.

¦ Діагностика працездатності обладнання (замір параметрів з метою визначення достатності фреону)

Диагностика работоспособности оборудования

¦ Дозаправка/перезаправлення фреону (при необхідності)

Дозаправка перезаправка фреона

Якщо регулярно здійснювати чистку сітчастого фільтра грубої очистки, то в половині випадків необхідність виклику спеціаліста відпаде сама собою!

Якщо за результатами всіх проведених робіт майстер приходить до висновку про необхідність заправки кондиціонера фреоном – переходимо безпосередньо до найважливішого питання! Хто і як повинен це зробити і в чому, власне, полягає проблема?

Заправка кондиціонера фреоном проводиться через клапан зовнішнього блоку, тому бажано, щоб цей блок був досяжний для обслуговування. В іншому випадку будь-які процедури по обслуговуванню зовнішнього блоку вилетять в копієчку.

ДОВІДКА:

Фреони — це ціла група газоподібних фторовмісних вуглеводнів. В побутових кондиціонерах можуть використовуватися різні фреони. Найчастіше це суміш R-410A (50 % дифторметана і 50 % пентафторэтана), зустрічаються також фреони R-32 (дифторметан), R-22 (хлордифторметан). На даний момент устаткування, що працює на R-22, не випускається, цей хладон може зустрічатися хіба що в старих моделях.

Найнадійніший спосіб заправки кондиціонера — це повне видалення фреону і потім заправка точною кількістю фреону, адже навіть нестача чи надлишок всього 20 м газу вплинуть на працездатність пристрою!

Для проведення самої процедури потрібно спеціальне обладнання. У найпростішому випадку повинні бути точні електронні ваги та манометричний колектор зі шлангами. Заправляти без ваг, «на око», заборонено. Також не можна змішувати різні типи фреонів. Скажімо, в системах кондиціонування, призначених для роботи з холодоагентом R410A, заборонено використовувати інші холодоагенти, крім R410A, а в системах, призначених для роботи з холодоагентом R22 та інших, — застосовувати холодоагент R410A. При змішуванні холодоагентів двох марок в холодильному контурі виникає неприпустимо високий тиск, що може стати причиною розриву контуру і аварії.

Думка фахівця LG

«Багато фахівців рекомендують обов’язково щорічно заправляти кондиціонер фреоном, посилаючись на те, що з часом фреон «випаровується». Але це далеко не так!

Якщо в процесі установки кондиціонера сумлінні монтажники проводили операцію «Перевірка на герметичність» (закачування азоту в трубопроводи й внутрішній блок під тиском 41,5 бар), то система є повністю герметичним, і ніякого витоку фреону не має бути протягом усього терміну експлуатації.

Таким чином, якщо фахівець після проведення діагностичних операцій каже, що є необхідність дозаправити кондиціонер фреоном, то він, м’яко кажучи, лукавить. Якщо дійсно стався витік фреону, то він повинен встановити місце витоку, відновити герметичність холодильного контуру, а потім повністю перезаправити кондиціонер. Якщо цього не зробити, то можете вважати, що ви купили абонемент на щорічну заправку, – Рустам Жамалетдинов, Інженер Департаменту кондиціонування та енергоефективних рішень LG Electronics.

Стати майстром може кожен!

Компанія LG, на базі власної Академії кондиціювання, кожен місяць проводить курси по підготовці фахівців.

Все, що пройшли навчання, отримують серйозний багаж знань по холодильній техніці. Величезна увага приділяється теоретичним і практичним навичкам. По закінченні курсів видається іменний сертифікат, що підтверджує кваліфікацію професіонала.

Довіряйте роботу тільки професіоналам!

курсы по подготовке специалистов

Докладніше про програми навчання:

http://www.lgaircon.ru/academy/about/training/

Програма курсів:

http://www.lgaircon.ru/academy/courses/osnovy-konditsionirovaniya/

Контакти і схема проїзду:

http://www.lgaircon.ru/academy/contacts/