Дізнайтеся, для чого потрібна посудомийна машина і чи варто її купувати

Бувають такі сім’ї, де проблема брудного посуду стоїть особливо гостро. Якщо у вашій родині часто виникають суперечки на тему, хто повинен вимити посуд, або брудний посуд часто залишається в раковині не вимитої, то цілком ймовірно, що найкращим виходом із ситуації буде покупка посудомийної машини. Ми постараємося відповісти на всі можливі питання, пов’язані з купівлею такого важливого для будь-якої господині приладу, і розповісти, для чого потрібна посудомийна машина, і як використовувати її правильно.

Сьогодні ринок посудомийних машин дуже різноманітний, і вибрати помічницю без попередньої підготовки досить складно. Наприклад, розрахувати кількість комплектів посуду, який зможе привести в порядок посудомийка, тільки на перший погляд здається простою справою. Адже можна купити невигідну з економічної точки зору модель, і потім, переплачувати за споживання води та енергії.

Головний плюс посудомийної машини

У посудомийних машин є і плюси, і мінуси. Але самий головний плюс, який оцінить будь-яка господиня полягає в тому, що посудомийка все робить за нас.

Навіть старі тарілки і кружки після миття в машині виглядають чистими і блискучими, хоча свій вік їм приховати важко. Часта проблема брудних денець тарілок, яку наші мами, бабусі, свекрухи звикли очищати різними засобами, замочувати, використовувати губки і щітки, тут вирішується за один цикл миття посуду. Ваш посуд буде виблискувати і завжди виглядати, як нова.

плюсы посудомоечной машины

Безумовно, на кухні не варто тримати посуд з відбитими краями, або тріщинами. Але для чистоти експерименту саме така, бувала посуд, може довести, що краще посудомийної машини з проблемою брудних денець ніхто впоратися не зможе. У посуду з посудомийної машини вигляд, як з магазину — чиста, суха і пахне приємною свіжістю.

Вже за одне це якість можна любити домашню помічницю.

Як правильно мити посуд?

Для того, щоб в посудомийній машині не накопичувалася бруд, посуд перед миттям потрібно обполіскувати холодною водою. Треба визнати, що деякі господині цього не роблять, але є машинки, які люблять, щоб посуд спочатку обполоскали.

как мыть посуду правильно

Посудомийна машина, на жаль, не є панацеєю, і може вийти з ладу, якщо не дотримуватися наступних правил:

 • По-перше, посуд з дерева доведеться вимити руками, так як дерево вбирає мило і різні хімікати. Тому дерев’яні речі не рекомендується мити в машині.
 • По-друге, синтетичні (поліетиленові) кришки для банок і пластмасові ручки каструль від великої температури псуються. Їх теж доведеться мити руками.
 • По-третє, в маленьке горлечко скляних пляшок з-під соку не затече вода і посудомийка її всередині не відмиє.
 • По-четверте, нові, тонкі покриття посуду (чаші, тазики, ковші, сковорідки і т.д) теж не підлягають миття в посудомийній машині.
 • В п’яте, не можна мити посуд з алюмінію, так як після декількох процедур така посуд покривається дрібними дірочками.
 • Таким чином, можна сказати, що з допомогою машинки ви відмиєте весь посуд. Частина, все-таки, доведеться помити руками.

  Які миючі засоби краще використовувати для миття посуду

  моющие средства

  Для миття посуду краще використовувати таблетки. Як показує практичний досвід, рідкий миючий засіб миє гірше. А ось які використовувати таблетки, в упаковці або без, підкаже інструкція до вашої машинці. Якщо купувати недорогі таблетки, то слід мати на увазі, що дешевизна таблеток може бути оманливою, і в підсумку вам може здатися, що ви все одно витрачаєте пристойну кількість грошей.

  Як заощадити?

  ¦Найкраще, вибираючи посудомийну машину, купити прилад з підтримкою найбільшої кількості комплектів посуду, наприклад, на 9 комплектів. У цьому випадку, ви можете значно заощадити, запускаючи машинку один раз на добу. До цього треба бути готовим і мати достатню кількість посуду на кухні.

  ¦ Так як, якщо ви будете запускати машинку кілька разів на день з неповним завантаженням, то таблетку доведеться закладати цілу, а отже, витрата грошей виходить у підсумку набагато більше. На цьому можна заощадити, якщо мити посуд один раз на добу.

  Як миє посуд посудомийна

  как моет посудомоечная машина

  Посудомийна машина миє посуд у кілька етапів. Спочатку йдете полоскання без миючих таблеток. Потім закладається таблетка, і починається процес миття посуду. Після цього процесу посуд вже можна вважати чистою. Але так як таблетки сильні і агресивні, бажано запустити машинку ще на один процес миття без таблетки, потім, щоб бути впевненим в тому, що всі миючий засіб змивається з посуду. Загальний цикл посуду в такому режимі може зайняти до 2,5 годин.

  ¦ Звичайно, багато хто заперечать, що посуд стільки часу ніхто не миє, і руками можна помити посуд набагато швидше. Але треба мати на увазі, що посудомийна машинка не змагається з нами в швидкості, вона просто робить цю роботу за нас. Причому, дуже якісно, так, як ми цього часто не робимо.

  Тому, незважаючи на деякі труднощі та обмеження, багатьох і дуже багатьох людей посудомийна машина влаштовує.

  На чому ще можна заощадити?

  Також, слід мати на увазі, що посудомийна машина не витрачає гарячу воду, а миє всю посуд холодною водою. Значить, ми економимо ще раз, знижуючи витрату гарячої води, яка коштує дорого. Якщо порахувати витрату електроенергії та холодної води, в сумі все одно виходить дешевше, якби ми мили посуд руками.

  как сэкономить на посудомоечной машине

  ¦ Для того, щоб відчути економію, довіривши миття посуду в посудомийній машині, потрібно не забувати, що:

  • посуду повинно бути багато, щоб машинка завжди була з повним завантаженням;
  • посуд потрібно мити один раз на добу
  • привчити домочадців складати свій посуд відразу в посудомийну машину, попередньо ополоснувши її в холодній воді, не забруднюючи при цьому раковину. В раковині буде знаходитися тільки та посуд, яку не слід мити в посудомийній машині.

  Сподіваємося, що всі поради і рекомендації «Техноштучек» допоможуть вам зрозуміти, для чого потрібна посудомийна машина у вашому будинку, і як можна зекономити, постійно користуючись таким корисним приладом.

  Як правильно вибрати техніку для будинку і для роботи