Про рекомендовані роздрібні ціни на відеокарти як і раніше залишається тільки мріяти. Черговий звіт про вартість відеокарт в німеччині та австрії показує, що перед сезоном новорічних продажів ситуація несприятлива. Після зниження цін на відеокарти в липні вартість тільки збільшується, незважаючи на зусилля виробників щодо задоволення попиту.

Вартість відеокарт серії amd radeon rx 6000 зростає з початку липня. Тоді вона становила 153% від рекомендованої ціни, що було найнижчим значенням з лютого. Нижче ціна з тих пір не опускалася, продовжуючи рости. Зараз середньостатистична вартість декількох моделей цієї серії в німеччині та австрії на 83% перевершує рекомендовані ціни.

У nvidia ситуація нітрохи не краще. Минулого місяця ціни зросли мало, з 70% до 72% вище рекомендованої ціни. Це все одно набагато більше, ніж платили в кінці минулого року.

На графіку доступність відеокарт у продажу показана пунктирною лінії. Виробники відеокарт і продавці так і не змогли нічого зробити з виросли через попит цінами. Вже пройшла половина життєвого циклу відеокарт нинішнього покоління і майже немає надії, що в цьому році вартість впаде.